Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W tym roku pływalnia przy Arenie będzie zamknięta. Będzie za to plaża, dmuchany zamek i kino - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W tym roku pływalnia przy Arenie będzie zamknięta. Będzie za to plaża, dmuchany zamek i kino
26-04-2017 07:39   Janusz Ludwiczak
Jak już informowaliśmy - w tym roku nie skorzystamy z kąpieliska w Parku Kasprowicza. Na początku czerwca ma ruszyć remont pływalni letniej. Latem na mieszkańców mają czekać za to inne atrakcje - plaża miejska, dmuchany zamek, gry w kapsle i kino w budynku szatni.

O tym, że w tym roku pływalnia letnia w Parku Kasprowicza będzie zamknięta pisaliśmy w połowie lutego - więcej tutaj.

Remont kąpieliska przy Arenie ma ruszyć w połowie czerwca. Wiadomo już, że po przebudowie głębokość dużego basenu będzie wynosić od 1,2 do 1,4 m. Przebudowany zostanie również basen średni, którego część zostanie zasypana. W jego miejscu zbudowane zostaną podziemne zbiorniki wraz z instalacją techniczną uzdatniania wody. Oprócz tego pojawi się nowa zjeżdżalnia. Kręconą rynnę zastąpi zjeżdżalnia falista.

W ramach inwestycji, która wyniesie 14 mln zł wymieniona zostanie nawierzchnia boiska wielofunkcyjnego, pojawi się też boisko do gry w bule i plac do street workoutu.

Jednak z pływalni letniej w Parku Kasprowicza będziemy mogli skorzystać dopiero latem 2018 roku. Miłośnicy kąpieli pod chmurką będą musieli skorzystać z Chwiałki, Term Maltańskich lub w Tarnowie Podgórnym albo pojechać nad jezioro. Na mieszkańców czekać mają za to inne atrakcje.

Cały program atrakcji będzie znany pod koniec maja. Nie chcemy jeszcze zdradzać wszystkich szczegółów, ale na pewno będą to różnego rodzaju animacje, zabawy, gry, szczególnie dla dzieci i młodzieży – wyjaśnia Błażej Daracz, rzecznik POSiR.

Jak udało nam się dowiedzieć kąpiel w basenie ma zastąpić plaża, dmuchany zamek, animacje dla dzieci, gry w kapsle i kino letnie.

Od maja chcieliśmy rozpocząć sezon na wytyczonym terenie przed basenami. Stworzyć coś w rodzaju plaży miejskiej dla mieszkańców. Chcielibyśmy przygotować animacje, zawody w siatkę, w kapsle, chcemy wynająć również zamek dmuchany a w budynku szatni zrobić kino. Obecnie prowadzimy rozmowy z POSiR-em – powiedział Maciej Szramka, który w zeszłym roku prowadził pływalnię letnią w Parku Kasprowicza.

Dodajmy, że jeszcze rok temu plany Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji zakładały zasypanie połowy dużego basenu, zmniejszenie średniego basenu do ¼ obecnej powierzchni, a w miejscu zasypanej niecki boisko do piłki siatkowej. O sprawie tej nie wiedziała nic ani Rada Osiedla Św. Łazarz ani również poznańscy radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania. POSiR zlecił nawet wykonanie projektu budowlanego zakładającego zasypanie znacznej części basenów w Parku Kasprowicza. Przetarg na wykonanie projektu wygrała pracownia Apa Arches, która zajmuje się głównie wykonywaniem projektów domów. Jednym z kryteriów zamówienia był termin realizacji. Więcej o sprawie w artykule: POSiR chce zasypać baseny w Parku Kasprowicza {WIDEO}.

W obronie pływalni stanęła nawet Rada Osiedla Św. Łazarz, która zbierała podpisy pod petycją: "Sprzeciwiamy się zmniejszeniu basenów na pływalni letniej w Parku Kasprowicza". Tylko w jedną lipcową niedzielę podczas "Letniego Targu przy Arenie" oraz zajęć zumby udało się zebrać ponad 200 podpisów. Ostatecznie POSiR wycofał się z planów zasypania basenów.


Komentarze (3)

26-05-2017 19:57:58
Hellwing
Niestety żyjemy w takich czasach że jak coś nie przynosi milionowych zysków, to do piachu... Wychowałem sie na tych basenach, kiedy jeszcze chodziłem do szkoły podstawowej nr.33. Mało tego, kto chodził do tej szkoły, mial wejsćie na basen za darmo za okazaniem legitymacji. I jakoś nikt nie mówił że pływalnia nieopłacalna, trzeba zamknąć, zasypać. Nad jezioro wyjeżdałem tylko na wakacje, a całe lato na pływalni. To dopiero były czasy. Dzisiaj, polityka, pieniądze, developerzy... Nic tak naprawdę dla zwykłych ludzi... Nie do końca wiem na jakich zasadach działa dofinansowanie z UE, ale widziałem w tym kraju o wiele gorsze rzeczy na które szły pieniądze z Unii. Druga sprawa że baseny w parku Kasprowicz są bardzo słabo rozreklamowane, co na pewno ma wpływ na ilość ludzi odwiedzających. Sam musiałem się sporo naszukać w necie informacji. Ale przynajmniej moja córka w zeszłym roku mogła zobaczyć gdzie jej ojciec szalał będąc w jej wieku :)
26-04-2017 13:52:27
morlock
Przepraszam żem tylko tytuł i początek przeczytał ale jak tą myjnię dla szuszfoli zamkli (mi tesz) to może ktoś się orientuje czy przy parkingach sprzed Strzeszynka znowu pojawi się "firma" kasująca za parkowanie, nie dająca nic w zamian? Jestem tam zawsze wiosną i te same twarze żądają siana za parkowanie. Ojciec i córka? Ch.g.w. Ps. Gdyby jakiś nowoosiadły burak był ciekawy co tam robię, to nagrywam wiosenne zaloty (śpiew) ptaków. Są ławeczki, solidne, bydłoodporne, i dla ogólnie rozumianego zdrowia. Zapraszam, miejsca jest dosyć byle 3mać ryje na kłódki, przyroda spod Poznania to jedyne co pozostało dla nie zmotoryzowanych. Czekam by "miasto" naprawiło pływalnię. Może nie zdrowiej ale bliżej a i bilet tańszy niż metr sześcienny akfamendowej wody.
26-04-2017 12:29:19
x
"Ostatecznie POSiR wycofał się z planów zasypania basenów." Trochę wyżej w artykule jest napisane: "Przebudowany zostanie również basen średni, którego część zostanie zasypana". No to wycofał się czy nie? Nie. Po drugie - tyle atrakcji a przecież to ma być plac budowy. Może chodzi o to, żeby pokazać, że właściwie baseny nie są potrzebne do szczęścia? I przeforsować tamten projekt?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: