Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W tym roku pływalnia letnia w Parku Kasprowicza będzie zamknięta - ruszy generalny remont - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W tym roku pływalnia letnia w Parku Kasprowicza będzie zamknięta - ruszy generalny remont
16-02-2017 21:18   Janusz Ludwiczak
14 mln zł będzie kosztować modernizacja kąpieliska przy Arenie. Inwestycja, która ma ruszyć jeszcze wiosną zakłada remont niecek basenów. W miejscu części średniego basenu pojawi się stacja uzdatniania wody. Powstanie również boisko do gry w bule i plac do street workout, a także nowa zjeżdżalnia wodna. Jednak z pływalni letniej w Parku Kasprowicza będziemy mogli skorzystać dopiero latem 2018 roku.

Projekt modernizacji pływalni letniej w Parku Kasprowicza przedstawiciel POSiR przedstawił podczas środowej sesji Rady Osiedla Św. Łazarz.

Mamy już gotowy projekt wraz z pozwoleniem na budowę. Projekt obejmuje remont niecek - we wszystkich basenach będą ze stali nierdzewnej, remont szatni i toalet, budowę nawierzchni alejek i wymianę nawierzchni boiska wielofunkcyjnego. Będą nowe zbiorniki do przepływu wody – wyjaśniał Paweł Wichłacz, kierownik Ośrodka Arena, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Wiadomo już, że po przebudowie głębokość dużego basenu będzie wynosić od 1,2 do 1,4 m. Przebudowany zostanie również basen średni, którego część zostanie zasypana. W jego miejscu zbudowane zostaną podziemne zbiorniki wraz z instalacją techniczną uzdatniania wody. Oprócz tego pojawi się nowa zjeżdżalnia. Kręconą rynnę zastąpi zjeżdżalnia falista.

W ramach inwestycji, która wyniesie 14 mln zł wymieniona zostanie nawierzchnia boiska wielofunkcyjnego, pojawi się też boisko do gry w bule i plac do street workoutu.

Jednak z pływalni letniej w Parku Kasprowicza będziemy mogli skorzystać dopiero latem 2018 roku. Dlaczego?

Mieliśmy do wyboru dwie opcje. Pierwsza z nich to rozpoczęcie prac po tegorocznym sezonie, ale istnieje ryzyko przerwania prac w okresie zimowym. Nie chcielibyśmy mieć takiej sytuacji jak ze stadionem, gdzie wszystko było robione pod presją czasu, a później pojawiały się błędy wykonawcze. Druga opcja zakłada rozpoczęcie remontu jeszcze wiosną tego roku i najpóźniej do maja przyszłego roku udałoby się zakończyć remont. Sytuację komplikuje również cała procedura przetargowa. Całość inwestycji miałaby zrealizować spółka PIM – tłumaczy Paweł Wichłacz z POSiR-u.

Po namyśle łazarscy radni zdecydowali, że lepszym rozwiązaniem będzie zamknięcie kąpieliska przy Arenie w tym sezonie i jak najszybsze rozpoczęcie prac.

Wydaje mi się, że takie rozwiązanie będzie lepsze i bezpieczniejsze. Pamiętajmy, że mamy po drodze zimę, która może być surowa i to opóźni roboty. Jednak w tym sezonie należy zapewnić mieszkańcom inne atrakcje – wskazywał Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Tak, chcielibyśmy zapewnić mieszkańcom możliwość spędzenia czasu wolnego podczas zamknięcia pływalni w tym sezonie letnim. Niewielkim kosztem udałoby się uruchomić boisko do piłki siatkowej, huśtawkę wodną i atrakcje dla najmłodszych – przekonywał Paweł Wichłacz, kierownik Areny.

Niebawem Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłoszą przetarg na wykonawcę modernizacji pływalni letniej w Parku Kasprowicza.

Radni dopytywali również o plany budowy krytego basenu. W tym roku mają rozpocząć się prace nad stworzeniem koncepcji i przygotowaniem kosztorysu. Pod koniec ubiegłego roku Rada Miasta Poznania przeznaczyła 8 mln zł na budowę wielofunkcyjnego obiektu sportowo-rekreacyjnego, który miałby składać się z istniejącej pływalni letniej, planowanego Centrum Sportów Wrotkarskich i krytego basenu.
W sumie w latach 2015-2019 modernizacja kąpieliska przy Arenie, budowa wrotkarki i krytej pływalni ma kosztować ponad 23 mln zł.

Projekt modernizacji pływalni letniej w Parku Kasprowicza {POBIERZ PFD}


Komentarze (7)

19-02-2017 11:31:06
Do: Łazarzanka
Nie do końca jest jak piszesz. Na stronie projektu od samego początku było napisane oraz tak samo zgłoszone do budżetu obywatelskiego, że jest podzielony na etapy. Wiadomo z jakiego względu - brak możliwości wstawienia większych kosztów. We wcześniejszych projektach było można, w 2016 już nie. Stąd podzielili to na etapy. Problemy z pieniędzmi? Skądże! Ostatnie zdanie w zgłoszeniu projektu: "Stąd w Polsce są specjalne dofinansowania na tego typu obiekty, dochodzące do 50% wartości inwestycji. Warto to wykorzystać." I z tego co wiemy (albo nie wiemy) dofinansowanie czeka z ministerstwa sportu ale już jako 33% do maksimum 1mln złotych na ten tor. Dlatego, bo Wrocław z 4 krotnie większym obiektem nas wyprzedził i ich kosztuje właśnie 4 krotnie więcej - 6mln. Z tego co widać urzędnicy nabrali wodę w usta, albo nie chcę im się działać w tej kwestii. A wrotkarze cały czas o tym mówili w WTK, podczas promocji projektu. Tak mało trzeba, żeby zapomnieć, a tak wiele, żeby pamiętać o tak wspaniałym projekcie. Widocznie miasto Poznań nie dorosło na tak dobrą inwestycję. Łatwiej rzucać 300mln na stadion czy 25mln na baseny, a społeczność oddolna "żebrze" 1,6mln na tor. Wstyd.
18-02-2017 10:19:53
Hania
Dlaczego wyplyca sie glebokosc basenu, zasypuje polowe drugiego ? O co chodzi ? Przerost ambicji coponiektorych idacy w zlym kierunku to jest powodem decyzji jak wyzej. Nie ma pieniedzy ? Pieniadze sa chociazby non stop rozbudowywanie-rozszerzanie strefy punktow rowerowych, sciezek rowerowych, no wogole ciagle zachodzace zmiany zwiazane z rowerem. Pan Jaskowiak moze liczyc na wiele glosow przy nastepnych wyborach bo rowerzysci akurat chodza na wybory w odroznieniu od wiekszosci poznanskiego spoleczenstwa, ktore ciagle placze i narzeka ale do wyborow nie chodzi.
17-02-2017 17:08:37
Łazarzanka
poznaniak- niby jak było lepiej zorganizowane- nie doszacowane koszty w projekcie, to już pierwsza wada tego zamierzenia- a liczenie, że jakoś to będzie i pieniądze się znajdą- to już pełna nieodpowiedzialność. Nota bene- w projekcie krytego kąpieliska jest uwzględnione powstanie CSW a żeby poszukać oszczędności szatnie i zaplecze mają być wspólne dla krytej pływalni i centrum. Nie bić piany, jak nie śledzi się tematu
17-02-2017 12:22:21
jatoja
@poznaniak Arena jest miejska "poznaniaku" natomiast pływalnia Łazarską jest. Dlaczemu indolencja ZAWSZE podpisuje się "poznaniak", ":polak", "patriota"? Pora na publikację IP przy poście jak inne, uczciwsze portale to robią.
17-02-2017 12:02:02
jatoja
@poznaniak może dlatemu że Arena to miejska zaszłość spieprzona ewidentnie przez pierdylion lat rządów dewelopedziów i idiokracji a Baseny nasze, Łazarskie.
17-02-2017 08:50:21
Kazek
Generalnie głębokość docelowa dużego basenu to jakaś kpina. Tam w najgłębszym miejscu powinno być minimum 1,80m, i jeszcze zjeżdżalnia powinna do brodzika wrócić. Lata 90-te...to se ne vrati...
17-02-2017 07:14:56
poznaniak
Przepraszam bardzo, na pływalnie pani D są pieniądze i rusza remont a CSW Arena musi cierpieć, choc było lepiej zorganizowane?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: