Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

POSiR chce zasypać baseny w Parku Kasprowicza {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
POSiR chce zasypać baseny w Parku Kasprowicza {WIDEO}
20-07-2016 04:18   Janusz Ludwiczak
Zasypanie połowy dużego basenu, zmniejszenie średniego basenu do ¼ obecnej powierzchni, a w miejscu zasypanej niecki boisko do piłki siatkowej – to plany POSiR-u dla pływalni letniej w Parku Kasprowicza.

We wtorek na terenie pływalni letniej w Parku Kasprowicza odbyło się otwarte spotkanie dla mieszkańców w sprawie przyszłości tego obiektu, które zorganizowała Rada Osiedla Św. Łazarz.

Chcieliśmy, by POSiR przedstawił plany dotyczące przyszłości pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Nie spodziewaliśmy się, że prace są bardzo zaawansowane. Gotowy jest projekt zasypania połowy dużego basenu i znacznej części średniego basenu. Okazuje się, że gotowy jest już projekt wykonawczy, co stanowi podstawę do ogłoszenia przetargu. Chcemy, by mieszkańcy wiedzieli o planach POSiR-u. Nie poinformowano nas oficjalnie – powiedział portalowi lazarz.pl Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Będziemy chcieli o tej sprawie porozmawiać na Komisji Sportu. Radni miejscy decydują o budżecie również dla POSiR-u. W najbliższych dniach wyślemy pismo do prezydenta i POSiR-u. Dla porównania w Warszawie za 10 mln zł wybudowano ze środków dzielnicy Ochota zupełnie nowy kompleks basenowy ze zjeżdżalniami. Podobny kompleks powstał za 6 mln zł w Żmigrodzie – dodaje Filip Olszak.

Okazuje się, że o planach POSiR-u dotyczących zasypania basenów nie wiedzą nic miejscy radni z Komisji Sportu.

Nic nie wiemy o tej sprawie. POSiR nie sygnalizował nam, że zamierza zasypać część basenów pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Do naszej komisji nie wpłynęła żadna informacja na ten temat. Jutro wyjaśnię sprawę i zapytam czym jest to uzasadnione. Pamiętamy przecież, że przed laty lokalna społeczność domagała się, aby obiekt dalej funkcjonował i mam wrażenie, że po reaktywacji dobrze się sprawdził – wyjaśnia Joanna Frankiewicz, przewodnicząca Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania.

Nikt nas nie informował o planach zasypania basenów w Parku Kasprowicza. Skąd POSiR ma zgodę na podjęcie takich działań bez wiedzy również radnych miejskich – dodaje miejska radna Lidia Dudziak, wiceprzewodnicząca Komisji Sportu.

Zasypywanie basenów oznacza koniec tego kompleksu. Trudno jest utrzymać ten obiekt, jeśli funkcjonuje tylko przez dwa miesiące i tylko wtedy gdy jest dobra pogoda. Ten kompleks mógłby działać przez cały rok. W szatniach można byłoby w okresie zimowym otworzyć kręgielnie czy miejsce spotkań. Nie wyobrażam sobie zamknięcie tej pływalni – zauważa Paulina Suszka-Toboła z Rady Osiedla Stary Grunwald.

Jak udało nam się dowiedzieć już w grudniu zeszłego roku Poznańskie Ośrodku Sportu i Rekreacji zleciły wykonanie projektu budowlanego zakładającego zasypanie znacznej części basenów w Parku Kasprowicza. Przetarg na wykonanie projektu wygrała pracownia Apa Arches, która zajmuje się głównie wykonywaniem projektów domów. Jednym z kryteriów zamówienia był termin realizacji.

Po zakończeniu spotkania przedstawiciel POSiR, p. Roland Szafrański, zastępca kierownika Ośrodka Arena starał się uniemożliwić zamieszczenie filmu z jego przebiegu, posuwając się do grożenia pozwem sądowym i przekazaniem sprawy do radców prawnych. Uznając to za niedopuszczalną ingerencję w prawo mieszkańców do rzetelnej informacji publicznej kierujemy zatem do Prezydenta Miasta Poznania następujące pytania:

  1. Na jakiej podstawie przedstawiciel POSiR bez podania powodów groził pozwem sądowym dziennikarzowi portalu lazarz.pl za zamieszczenie filmu z przebiegu konsultacji?
  2. Czy takie zdaniem Pana Prezydenta powinny być standardy zachowania pracowników miejskich instytucji?
  3. Co ma do ukrycia POSiR w sprawie pływalni w Parku Kasprowicza i dlaczego próbuje ograniczać rozpowszechnianie informacji o planach de facto jej likwidacji?

Pytania te wyślemy oficjalnie do Urzędu Miasta do Gabinetu Prezydenta Poznania, licząc na oficjalną odpowiedź władz miasta w tej sprawie.

Poniżej relacja filmowa z wtorkowego spotkania w sprawie przyszłości pływalni letniej w Parku Kasprowicza.

Projekt przebudowy pływalni {POBIERZ PDF}

Projekt zakłada zasypanie znacznej części basenów {POBIERZ PDF}

Projekt zakłada stworzenie boiska do piłki siatkowej w miejscu zasypanej połówki dużego basenu {POBIERZ PDF}

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (29)

07-10-2016 11:55:33
mieszkaniec
Jak przed zasypaniem wejdzie tam kierownictwo POSIR to nie mam nic przeciwko
22-07-2016 08:38:47
Ewa
POSIR - nie osmieszajcie sie. Naprawde zmniejszenie basenu ma przyciagnac ludzi???? Boisko do pilki siatkowej juz jest, tuz za budka z lodami, widac je idac alejka. Przez lata nic nie inwestowaliscie w tym miejscu. Teraz macie jakis interesik w tym. Przyznajcie sie wprost. Dazycie to pozbycia sie tego obiektu.
22-07-2016 08:32:49
olo
do Hania brawo sa jeszcze osoby zdrowo i mądrze myslace i pszace . Brawo Hania
21-07-2016 19:00:24
Hania
Najlepiej bedzie jak zaprzestanie sie obrazania jeden na drugiego, jednej na druga. Nie unosmy sie ambicja, nie o nas tu chodzi a o sprawe, sprawe plywalni i to jest najwazniejsze. Wszyscy chcemy uratowac baseny i to nas laczy a w zadnym wypadku nie powinno dzielic i sklocac. Kazdy chce jaknajlepiej.
21-07-2016 17:21:59
M.Łazarz
"gdzie ten facet pocił się na spotkaniu i na końcu wydukał że wstrzymują zasypywanie" Problem zmniejszenia powierzchni basenów zauważyli radni osiedlowi i to na naszą interwencję zorganizowano spotkanie."Facet" to szeregowy pracownik POSiR i to nie on zdecydował o zmianach i nie on "wstrzymuje" zasypanie basenu piaskiem z boiska piłki plażowej . Decyzje zapadły na innym szczeblu zarządzania i tylko tam możemy powstrzymać niechciane "remonty" na Pływalni.Sformułowanie "dialog przez was prowadzony bez mediów okazał się nic nie wnoszącym dialogiem" jest dla radnych obraźliwe i nic nie wnosi do sprawy.Zaznaczam że to radni zaprosili na spotkanie lazarz.pl i WTK.
21-07-2016 11:39:25
Anna Włodarska
a tu jeszcze dla wszystkich basen Szczęsliwice Warszawa PRLowski basen zrewitalizowany za 10 mln złotych, tyle jest wstanie uzyskać też POSIR. Powierzchnia podobna tak samo ilość niecek. http://www.basenszczesliwice.pl/
21-07-2016 11:36:59
Anna Włodarska
ktoś kiedyś świetnie to wymyślił, baseny letnie dla dzieci spędzających lato w mieście w otoczeniu zieleni parkowej, odsunięte od ruchu samochodowego, w przystępnej cenie dla rodzin. cały dzień na świeżym powietrzu, radocha, że hej. dla obranej przez władze miastotwórczej ścieżki rozwoju rzetelne zrewitalizowanie tego obiektu powinno być priorytetem. a tu na konsultacje przychodzi facet z POSIRU (roland szafrański), który z nas drwi - nie przynosi żadnych dokumentów ani wizualizacji dotyczącej projektu, który został przygotowany za pieniądze mieszkańców. on się proszę państwa z nas śmieje, gdyż jego poczucie nietykalności mu niestety na to pozwala. tym bardziej cieszy mnie ten odzew, bardzo wszystkim dziękuję, Radzie łazarz i uczestnikom za zorganizowanie wtorkowego spotkania, gdyż gdyby nie ono od września wjechałaby koparka. @Rada Osiedla Św.Łazarz wszystko zgoda, piszcie to pismo blokujące samowolkę POSIRu jak najszybciej, aby znowu nie było za późno, ale nie piszcie nam, że będziemy się porozumiewać bez udziału mediów. to była jedyna karta przetargowa gdzie ten facet pocił się na spotkaniu i na końcu wydukał że wstrzymują zasypywanie. dialog przez was prowadzony bez mediów okazał się nic nie wnoszącym dialogiem.
21-07-2016 07:26:56
Hania
POSiR, dla czyjego dobra dziala ?, napewno nie dla mieszkancow. Miejsce na boisko do pilki kosztem zasypania 20 metrow basenu i to jego glebszej czesci a pozostawienie plycizny, tak to jest swietny pomysl, brawo POSiR ! /moja ironia oczywiscie/. Zasypanie czesci basenow to zmniejszenie atrakcyjnosci plywalni, nikt nie bedzie chcial placic 10 zl, bilet normalny, 7 zl bilet ulgowy, za korzystanie z balii z woda. Zmniejszy sie frekwencja i z czasem obiekt zostanie zamkniety na amen i o to wlasnie chodzi POSiRowi. Zrujnowac funkcjonalnosc, zminimalizowac uzywanie obiektu przez mieszkancow a w konsekwencji zamknac. Moge sie tylko domyslac, ze pozniej nastapi sprzedaz atrakcyjnego terenu z zabudowaniami chetnemu deweloperowi. Brawo Panie prezydencie miasta, jesli to sa te zmiany jakie przyrzekl Pan Poznaniakom to powinien sie Pan wstydzic. Co innego sie mowi przed wyborami a co innego robi po wyborach. Jak narazie widze tylko stacje rowerowe i taki panski dorobek polowy pana kadencji.
21-07-2016 00:57:35
Rada Osiedla Św.Łazarz
Czuję się „wywołany do tablicy” przez POSiR więc odpowiadam. Tak, w poprzedniej kadencji Rady Osiedla konsultowaliśmy projekt całościowy modernizacji Parku Kasprowicza, pamiętam, że jego pierwsza wersja była tak „kosmiczna”, że złapałem się za głowę, przypominała mi bowiem komedię „Poszukiwany, poszukiwana” ze sceną: „a jezioro damy tutaj” Drugi projekt był już mniej odlotowy, ale nadal zakładał wiele rozwiązań, które nie miały szans na realizację. Generalnie projekt ten jako Rada Osiedla potraktowaliśmy tak jak na to zasługiwał, jako pomnik poprzedniej filozofii myślenia o Mieście i jego rozwoju, który zasługuje jedynie na to by odłożyć go na półkę. Basen był tylko jednym z elementów tego projektu i proszę mi uwierzyć, złych rozwiązań było tam tyle, że to co proponowano dla basenu "ginęło w tłumie". Jeśli jednak miałbym być taki skrupulatny to chcę zwrócić uwagę na to, że w dostępnym na stronie POSiR projekcie planowane jest zmniejszenie tylko dużego basenu, basen środkowy, że zjeżdżalnią, miał być przywrócony do pierwotnej wielkości. Tymczasem obecnie POSiR planuje zmniejszyć duży basen o połowę a środkowy o 3/4, więc podchodzi do koncepcji , na którą sam się powołuje bardzo wybiórczo. Ponadto, wówczas w 2013 r. nie było żadnych środków na przebudowę basenu, był on zagrożony zamknięciem a szczytem dobrej woli że strony ówczesnych władz Miasta było przeznaczenie 400 tys. zł na "pudrowanie trupa", czyli doprowadzenie basenu do jako takiej używalności. Obecnie opracowywany jest na wniosek Rady Osiedla Św. Łazarz i Radnych Miejskich miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, którego wstępna wersja zaprezentowana mieszkańcom w czerwcu ubiegłego roku odbiega znacząco od projektu POSiRu z 2013 r. Tamten projekt w związku z tym się zdezaktualizował. Rozumiem, że POSiR czuje się zaatakowany i broni się wyciągając jakieś stare projekty, ale naszym celem nie jest atakowanie kogokolwiek, tylko wypracowanie rozwiązania korzystnego dla wszystkich. Na tym polegają naszym zdaniem konsultacje i tak należy do nich podchodzić. Dlatego też 8 lutego zgłosiliśmy się jako Rada Osiedla Św. Łazarz do POSiRu z propozycją współpracy. Wiedząc o tym, że w budżecie Miasta zabezpieczono środki na kompleksową modernizację basenów w Parku Kasprowicza, zaproponowaliśmy włączenie mieszkańców w proces projektowania . Zaoferowalismy naszą pomoc w organizacji konsultacji. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że POSiR odnosi się do tego pomysłu przychylnie, że dobrze się składa bo w tym roku ma być opracowany całosciowy projekt modernizacji i rozpoczęty pierwszy etap przebudowy. Pełni dobrej woli rozpoczęliśmy konsultacje. Pierwsze spotkanie, z udziałem POSiRu i Miejskich Radnych z naszego Osiedla, mające zapoznać jak najszersze grono osób z tematem, odbyło się 27 kwietnia w “ Pireusie “. Wtedy też po raz pierwszy "wypłynął" projekt zmniejszenia basenów. Notabene dostaliśmy go przypadkiem, nigdy oficjalnie nie został on nam przekazany. Pomysł ten, delikatnie rzecz ujmując nie spotkał się z przychylnym odbiorem zgromadzonych na konsultacjach mieszkańców. Przedstawiciele POSiRu zapewnili jednak, że jeszcze nic nie jest zdecydowanie i są otwarci na różne propozycje. W związku z tym zorganizowaliśmy 16 maja drugie spotkanie w “Pireusie “, tym razem tylko dla mieszkańców. Efektem tego spotkania były wskazówki dotyczące tego jakiej pływalni mieszkańcy oczekują. Planowaliśmy po uruchomieniu pływalni spotkać się jeszcze raz i na już działającym obiekcie porozmawiać wspólnie o jego przyszłości. Tymczasem wtedy już istniał projekt modernizacji wraz z otoczeniem i zapleczem pływalni w Parku Kasprowicza. Ogłoszenie POSiR o zamówieniu opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej nr 154397-2015 ukazało się dnia 22.10.2015r. a 2.11.2015r. nastąpił wybór oferty I projekt był już opracowany w grudniu 2015 roku. 28 czerwca br. podczas spotkania z przedstawicielami POSiRu, którego celem było omówienie kilku spraw związanych z funkcjonowaniem pływalni i parku, zapytaliśmy o najnowsze ustalenia w sprawie modernizacji pływalni. Jakież było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że gotowy już jest projekt wykonawczy remontu, zakładający między innymi zmniejszenie dwóch basenów. W związku z tym, chcąc podzielić się tą wiedzą z mieszkańcami zorganizowaliśmy wczorajsze spotkanie w innej formule niż początkowo planowaliśmy. Jesteśmy nadal gotowi do rozmów z POSiRem. Przyszłość Pływalni Letniej jest dla wszystkich mieszkańców naszego Osiedla sprawą bardzo ważną. Skoro pojawiła się szansa na jej kompleksową modernizację to trzeba tę szansę jak najlepiej wykorzystać. Z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych stron. Jesteśmy przekonani, że w ciągu ostatnich 3 lat zmieniło się wiele, przede wszystkim w Poznaniu zmieniło się podejście włodarzy Miasta do kwestii realizacji inwestycji i konsultacji z mieszkańcami. Jesteśmy otwarci na rozmowę, najlepiej bezpośrednią, niekoniecznie za pośrednictwem mediów.
20-07-2016 23:57:26
Szczur
Jak na kolei - modernizacja przez likwidację. Pokręcona logika, bez pał litra nie rozbieriosz....
20-07-2016 21:49:29
Tomek
Przez lata POSiR nic nie robił z tą pływalnią. Już trzy lata temu obiekt został zamknięty, po społecznych naciskach udało się kąpielisko reaktywować. Jak widać POSiR ciągle przystaje przy swoim. Władze miasta powinny w końcu zrobić porządki w tej jednostce.
20-07-2016 21:41:21
max
@Olag: Sam(a) jesteś ciemna. Czyżbyś miał/a interesik w zagarbieniu kąpieliska???
20-07-2016 21:34:11
Olag
Jesteście ciemnogrodem i tyle basta !!!!!!!!, wielcy obrońcy interesu mieszkańców rada osiedla śmiechu wart
20-07-2016 21:15:20
M.
@POSIR proszę powiedzieć, że poprzedni wpis to żart. Tak się składa, że jestem jedną z 50 osób, które w 2013 r. zgłosiły uwagi do planowanej przez Państwo nowj koncepcji zagospodarowania Parku Kasprowicza. Wtedy konsultacje głównie dotyczyły powstania drugiej hali sportowej, parkingu wielopoziomowego. Szczerze mówiąc przed chwilą zerknęłam na plany i jakoś zmniejszenie basenów nie rzuca się w oczy, natomiast widzę napis "BASENY ISTNIEJĄCE- ZMODERNIZOWANE. Nie napisano zmniejszone, a słowo istniejące sugeruje, że ich wymiary miały pozostać niezmienione. No ale to może taki pożegnalny prezent prezydenta Grobelnego, który był przeciwny istnieniu basenów w Parku Kasprowicza.
20-07-2016 20:18:10
morlock
@ POSiR , pomijając nasze wpisy pod newsem. Mam pytanie- dlaczemu wypełniacie demagogią KONKRETNE pytania użytkowników PORTALU i pływalni a koncentrujecie się na waszej "formie" zagospodarowania terenu? Heh - wspominając @czytamtytuły macie w tym interes w postaci kolejnego Orlika czy co?.
20-07-2016 19:29:57
Marcin
@POSIR: Nie bądźcie śmieszni. Gdzie na tym planie podane są wymiary basenów? To jest schemacik nie mapa. Istotny jest projekt planu miejscowego, który ma zostać uchwalony. Naprawdę lepiej się przyznajcie, że macie dość tej pływalni i od razu ją zasypcie. Poznań naprawdę robi się pustynią kąpielową. W Termach bilety podrożały, w dni robocze trzeba zapłacić tak jak w niedziele i święta.
20-07-2016 18:33:33
Hania
@Poznanskie Osrodki Sportu i Rekreacji. Prosze z nas mieszkancow/obywateli Poznania i Lazarza nie robic idiotow. Zasypanie czesci basenow to waszymi slowy: "czesciowe zmniejszenie i wyplycenie niecek". Planowana "modernizacja" ??? raczej rujnowanie tego co funkcjonuje dobrze i nie trzeba modernizowac - bo basenow nie trzeba "modernizowac" w ich wielkosci. Kto wogole wpadl na taki pomysl ???, urzednik, ktory nie ma co robic z czasem ? Bez sensu jest RUJNOWANIE basenow po to aby ich kosztem urzadzic boisko do siatkowki ??? Bzdura ! Chcecie zrujnowac, narazie na papierze /mam nadzieje, ze nie dojdzie do realizacji waszego idiotycznego planu/, cos dobrego, co jest dla mieszkancow Lazarza i nie tylko jedynym miejscem gdzie mozna na powietrzu latem spedzic mile czas w wodzie i na trawie. Czy naprawde zaslanianie sie dokumentami, propozycjami lata wstecz ma was usprawiedliwic ? DZIALACIE NA NIEKORZYSC MIESZKANCOW NASZEJ DZIELNICY I POZNANIA i macie gdzies protesty mieszkancow. A KTO WY JESTESCIE DO DIABLA ??? jakim prawem decydujecie sami co dla nas mieszkancow bedzie lepsze ??? Wy jestescie dla nas a nie odwrotnie, prosze to sobie zapamietac. Mam nadzieje, ze pan Prezydent Jaskowiak ustosunkuje sie do tej sprawy i stanie po stronie tych DLA KTORYCH PRACUJE. Poznan to nie jest prywatne podworko, na ktorym mozna robic co sie chce a czasy juz tez nie te, ze decydowalo sie za nas i bez nas.
20-07-2016 15:45:01
Damiann
"Spłycenie niecek","zasypanie TYLKO części basenu"??? Wspaniały pomysł powiem z ironią. Jak zmniejszenie i splycenie basenu ma podnieść atrakcyjność tego obiektu? ,Najlepiej szeroku na metr i płytki do kolan.
20-07-2016 14:29:40
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Absolutnie nie ma mowy o zasypaniu basenów w Parku Kasprowicza. Planowana jest modernizacja pływalni, w tym częściowe zmniejszenie i wypłycenie niecek. Na odzyskanej przestrzeni można na przykład wybudować boisko do siatkówki plażowej, które służyłoby mieszkańcom wypoczywającym na terenie pływalni. W ramach projektu planuje się między innymi pokrycie niecek bezpieczną i trwałą stalą nierdzewną, modernizację brodzika dla dzieci i wyposażenie go w liczne atrakcje (podobnie jak na terenie pływalni Chwiałka), wyposażenie obiektu w boisko do siatkówki plażowej, a także budowę boiska wielofunkcyjnego w miejscu obecnego boiska o nawierzchni asfaltowej. Modernizację obiektu trzeba traktować raczej jako szansę rozwoju, aniżeli drogę ku jego zamknięciu. Co do braku wiedzy Radnych na temat modernizacji informujemy, że w 2013 roku konsultowany był plan zagospodarowania Parku Kasprowicza, w tym pływalni. Nad planem pracował powołany Zarządzeniem nr 173/2013/P Prezydenta Miasta Poznania Zespół ds. przygotowania koncepcji zagospodarowania i zarządzania terenami zlokalizowanymi wokół obiektów sportowych oddziału Chwiałka i HWS Arena. W oparciu o wstępną koncepcję mieszkańcy, w tym również Radni Osiedlowi, mogli zgłaszać swoje uwagi. Koncepcja wciąż jest dostępna na naszej stronie internetowej: http://posir.poznan.pl/pliki/Park.kasprowicza.2014.pdf Na planie wyrazie widać zmniejszony basen oraz teren zagospodarowany pod boisko do siatkówki plażowej. Była o tym również informacja w części opisowej opracowania, a także odbywały się spotkania z mieszkańcami. W okresie, kiedy konsultacje były prowadzone, do Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji wpłynęło ponad 50 pism z uwagami, jednak żadna z nich nie dotyczyła ewentualnych zmian wymiarów niecek. W związku z powyższym prace projektowe były prowadzone w oparciu o tę koncepcję. Nadmienimy tylko, że uwagi zgłaszane były między innymi przez obecnych Przewodniczących Rady i Zarządu Osiedla św. Łazarz (pismami z dnia 18 listopada 2013 roku oraz 24 listopada 2013 roku). Również te pisma nie zawierały uwag dotyczących niecek. Jesteśmy więc bardzo zaskoczeni, że wykazują oni brak wiedzy na ten temat. Jako przedstawiciele społeczności lokalnej powinni być najbardziej zorientowani w temacie modernizacji pływalni.
20-07-2016 14:14:07
małgorzata
to jest żenujące, że osoby w miejskich urzędach piastujące stanowiska kierownicze nie mają bladego pojęcia o tym, jak rozmawiać i zachowywać się wobec mediów. Reprezentują urząd - i niestety totalna kompromitacja. Straszenie? Niech sobie postraszy gołębie na dachu... Zapytam jak większość komentujących - co takiego POSiR ma do ukrycia lub inaczej - co te osoby z tej decyzji będą miały albo już mają? Wstyd, Poznań sportem stoi - czy raczej jest zakopany. Wszystko zakopać - najlepiej i to za grube miliony. Bardzo dobrze, że zamieściłeś ten film, zresztą mógł to zrobić każdy z uczestników.... I mam nadzieję, że przełożeni pana z POSiR wyciągną wobec niego konsekwencje. Bo przecież tak zachował się będąc w pracy
20-07-2016 11:47:41
czytamtytuły
Chyba ich po*****oliło. Lepiej niech powiedzą komu działkę (w sensie teren) obiecali. Może już pora na rozpirzenie klik rządzących tak naprawdę w Poznaniu. Marionety to se oglądam w wiadomościach. Czas rozwalić systemy królików królika.
20-07-2016 09:22:09
Katarzyna Kretkowska
Skandal! Radni miejscy nie byli w ogóle o takim pomyśle informowani, nie byłoby na to na pewno zgody radnych mojego klubu - radnych lewicy. Akurat zaczęłą się miesięczna wakacyjna przerwa w pracach Rady Miasta, może dlatego teraz akurat POSiR te swoje zakusy ujawnił? Ciekawe, czy była akceptacja Prezydenta bądź wiceprezydenta nadzorującego POSiR dla takiego pomysłu zasypania połowy basenów, de facto likwidacji pływalni letniej? - na jakiejś podstawie ów projekt został zlecony. A co do prób udaremnienia ujawnienia nagrania ze spotkania - to jest to komentarz do całej sprawy sam w sobie. Cała ta sprawa trąci jakimiś matactwami...
20-07-2016 09:17:53
x
Kto będzie kupował specjalnie bilet, żeby pograć sobie w boule albo siatkówkę plażową? Dlaczego na takie miejsca nie przeznacza się zarastającego stadionu Energetyka?
20-07-2016 09:12:13
M.
W zeszłym roku UM reprezentowany przez prezydenta Stasicę ogłosił zamiar modernizacji pływalni za kwotę ponad 6 mln zł w ciągu trzech lat. A teraz POSiR "konsultuje" gotowy projekt. Cud, że nie zaprosili mieszkańców na rozmowę już po zasypaniu basenów. I do tego upór w "promowaniu" konkretnej firmy cateringowej, która chce akurat w tym miejscu chce wybudować restaurację. Ciekawe czy za swoje czy miejskie pieniądze? POSiR ma ostatnio kłopoty z komunikacją z mieszkańcami - na Golęcinie również plany POSiR nie mają wiele wspólnego z oczekiwaniami rad osiedlowych, a nawet prezydenta miasta. Ot taka "niezależna" spólka miejska, dbająca o swoje własne interesy.
20-07-2016 09:00:38
max
POZnan* - miasto stawia na sport... nie da się ukryć. Panie Januszu - bardzo dobrze, że zamieściłeś film. Poznajmy prawdę.
20-07-2016 08:47:46
Hania
To jest SKANDAL ! POSiR robi co chce bez wzgledu na zdanie i opinie mieszkancow. Te posuniecia w zmniejszeniu wielkosci basenow doprowadza do upadku plywalni i jej zamkniecie bo nikt nie bedzie chcial korzystac z tego co proponuje a raczej juz zadecydowal POSiR. Widac, ze POSiR czuje sie bardzo silny i wszechmocny, kogo ma za soba lub ze soba ? Jesli sie POSiR wydaje, ze tak latwo im pojdzie to sie napewno pomylili ! Dla mnie ta cala sprawa SMIERDZI ! Powatrzam za panem redaktorem:"Co ma do ukrycia POSiR w sprawie pływalni w Parku Kasprowicza i dlaczego próbuje ograniczać rozpowszechnianie informacji o planach de facto jej likwidacji? " Panie redaktorze, czasy zastraszania minely bezpowrotnie, prosze upowszechniac co dotyczy nas, mieszkancow Lazarza i Poznania, tak jak dotychczas pan to robi. W odpowiedzi do zastepcy kierownika Areny p. Ronalda Szafranskiego mozna odpowiedziec, ze na zastraszanie i grozenie tez mamy paragrafy.
20-07-2016 08:26:08
M.Łazarz
Fragmenty koncepcji, CIEKAWE!!!!!! OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU NR 154397-2015 z dnia 22.10.2015r. Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej modernizacji wraz z otoczeniem i zapleczem pływalni w Parku Kasprowicza, w Poznaniu W ramach zamówienia, Wykonawca obowiązany jest opracować dokumentację projektowo-kosztorysową obejmującą swym zakresem modernizację wraz z otoczeniem i zapleczem pływalni w Parku Kasprowicza. Przedmiotem inwestycji jest przebudowa oraz remont istniejącej otwartej Pływalni zlokalizowanej w Poznaniu w Parku Kasprowicza. Projekt zakłada maksymalne wykorzystanie istniejącej bazy sportowej z jednoczesnym polepszeniem warunków sanitarnych w obiekcie oraz stworzenie nowoczesnych obiektów do rekreacji na terenie. Na terenie obiektu znajdują się obecnie: - budynek szatniowo – administracyjny - kawiarnia - budynek techniczny mieszczący urządzenia uzdatniania wody - boisko do siatkówki plażowej – niepełnowymiarowe - brodzika dla dzieci - zjeżdżalnia rurowa z niecką hamowną (w części wyłączoną z eksploatacji) - basen pływacki 50x20m Na terenie obiektu, w nieczynnych częściach basenów przewiduje się również realizację boiska do siatkówki plażowej oraz pola do gry w boule. Boisko do siatkówki plażowej od strony basenu należy zabezpieczyć piłkochwytem. Konieczny jest również remont istniejącej trybuny ziemnej z wymianą siedzisk . Miejsca parkingowe – istniejące, ogólnodostępne na ul. Jarochowskiego. Nie przewiduje się wjazdu samochodów na teren działki, poza pojazdami upoważnionymi –
20-07-2016 07:48:32
Marcin
Widać, że POSIR chce pocichu pozbyć się swojego wrzodu na d...
20-07-2016 07:22:52
x
Trzeba to nagłośnić na całą Polskę.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: