Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Czarny protest przeszedł ulicą Głogowską – kobiety protestowały przeciwko zakazowi aborcji {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Czarny protest przeszedł ulicą Głogowską – kobiety protestowały przeciwko zakazowi aborcji {WIDEO}
03-10-2016 17:19   Janusz Ludwiczak
Blisko 50 łazarzanek przeszło spod Parku Wilsona przez Głogowską i Roosevelta na Plac Mickiewicza, by zaprotestować przeciwko łamaniu praw człowieka i wprowadzenie w życie projektu zakładającego ochronę życia poczętego i całkowity zakaz przerywania ciąży.

Niedawno Sejm odrzucił obywatelski projekt, mający zliberalizować przepisy dotyczące aborcji. Jednocześnie projekt zakładający ochronę życia poczętego i wprowadzenie całkowitego zakazu przerywania ciąży oraz kar dla kobiet, które poddadzą się aborcji został skierowany do dalszych prac. Wiele kobiet niepokoją planowane zmiany. W sobotę odbył się "Czarny protest" pod siedzibą Sejmu. Z kolei w poniedziałek zaplanowano Ogólnopolski Strajk Kobiet i czarne marsze.

O godz. 13 przy wejściu głównym do Parku Wilsona spotkało się kilkanaście kobiet, by również wziąć udział w "czarnym proteście".

Wspólnie z mieszkankami Łazarza postanowiłyśmy przejść razem na Plac Mickiewicza. Protestujemy przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, przeciwko braku dla praw kobiet. Nie podoba nam się, że w ustawie jest zapis o karach więzienia dla kobiet, które poronią, a także całego otoczenia, które jej w tym pomogły – powiedziała Agnieszka Glapa, organizatorka "czarnego protestu - Łazarz przeciwko łamaniu praw człowieka" i radna Osiedla Św. Łazarz.

Łazarzanki pod hasłem "Łazarz przeciwko łamaniu praw człowieka" przeszły spod Parku Wilsona ulicą Głogowską, Roosevelta i pod Rondem Kaponiera do Mostu Teatralnego, gdzie połączyły się z Jeżycjankami, a następnie doszły na Plac Mickiewicza, gdzie zebrało się kilka tysięcy poznanianek.

Postanowiłam przyjść, bo jestem związana z Łazarzem, tutaj pracuję i chciałam wesprzeć kobiety z tej dzielnicy. Nie zgadzam się z projektem ustawy, oburza mnie to, że kobiety, które nieszczęśliwie zajdą w ciążę, która będzie zagrażała życiu nie będą mogły czuć się bezpiecznie – uważa Hanna Chudy.

To jest sprawa, która bardzo nas dotyczy. Za chwilę będziemy chciały mieć dzieci. Co jeżeli coś się stanie - ciąża będzie zagrożona, ja będę chora i co mąż ma płacić za umierające dziecko i matkę, bo nie będzie można usunąć ciąży. Ja bardzo chciałaby mieć dzieci, aborcja jest złym wyjściem, nie powinna być sposobem antykoncepcyjnym, ale są przypadki, w których aborcja powinna być dozwolona, np. w przypadku, gdy kobieta została zgwałcona – powiedziała Iza Markiewicz.

Przyszłam z transparentem "Chcę rodzić z miłości nie z przymusu" dlatego, że jedynie osoba, która jest owocem miłości, która czuje, że rodzic jest dla niego będzie szczęśliwą, zdrową osobą. Nie wyobrażam sobie jak można zmusić kobietę do urodzenia dziecka, którego nie chce z różnego powodu - czy dlatego, że wpadła, dziecko jest bardzo ciężko chore czy została zgwałcona. Dziś jest Ogólnopolski Strajk Kobiet, nie poszłam do pracy, nie robię zakupów, nie zajmuje się obowiązkami domowymi. Jestem tu z dzieckiem, mąż jest w pracy – podsumowuje Alicja Pinkowska.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (9)

06-10-2016 22:58:18
Negatyw
@ Tomek: Usunięcie płodu to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż urodzenie dziecka z wrodzonymi wadami. Bo takie życie nie jest łatwe ani dla dziecka, ani dla rodziny. Nie jest to łatwy wybór, ale niech kobieta o tym decyduje, a nie ktoś inny!!!!
05-10-2016 19:55:11
Tomek
Chodziło mi o to, ze to projekt ustawy niezależnej organizacji, a nie Pisu. Nawet Pan Kaczyński głosował za jego odrzuceniem, wiec śmieszne są argumenty i złym Pisie. A poza tym zabijanie to zabijanie i tyle.
05-10-2016 11:03:39
M.
@Tomku, każdemu z nas się wydaje, że wie jakby postąpił w trudnej sytuacji. I mam na mysli nie tylko kwestię aborcji, ale także wojnę, głód, itd. Tyle, że to wiedza czysto teoretyczna. Dopiero kiedy życie powie "sprawdzam" będziesz mógł się przekonać ile warta jest twoja odwaga, przyjaźń, wiara, przekonanie o nieopuszczalności aborcji, in vitro, itp. I o to chodziło w tym marszu, żeby nikogo "nie skazywać" na heroizm.
05-10-2016 08:16:40
Hania
@Tomek, wszystko wiem w temacie a to jest wlasnie moja opinia, zapewne inna od twojej ale mam do niej prawo...... A moze juz niedlugo bedzie legalne mowienie tego co sie mysli i pojde siedziec na 5 lat ?
04-10-2016 21:33:24
morlock
@as Spędy spędami czy jak to by nie nazwać ale "pecunia non olet" jak mawiali Aztekowie. Natomiast nigdzie nie widziałem/słyszałem dziennikarza który by zapytał protestujące o treść projektu ustawy czy jej sens, interpretację itp. A to oznacza że me(n)dia jeszcze mieszają skłócając Polaków.
04-10-2016 18:11:39
Tomek
Haniu, zapoznaj się o co w tym wszystkich chodzi, a nie rzucaj pustymi hasłami rodem z TVNu.
04-10-2016 08:59:57
Hania
Skandal jest, ze stare dziady i kler decyduja co jest najlepsze dla kobiety. Popieram protestujacych.
03-10-2016 21:01:37
Mieszkaniec Łazarza
Widzę że Pani Glapa robi sobie PR
03-10-2016 19:46:08
as
A ciekawe ile tych pustakow wyciaga swe lapy po 500+,
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

09

lip

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

16

lip

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: