Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zbierają podpisy pod petycją w sprawie zasypania części basenów na pływalni w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zbierają podpisy pod petycją w sprawie zasypania części basenów na pływalni w Parku Kasprowicza
31-07-2016 22:44   Janusz Ludwiczak
Ponad 200 podpisów tylko w samą niedzielę zebrano pod petycją "Sprzeciwiamy się zmniejszeniu basenów na pływalni letniej w Parku Kasprowicza", której inicjatorem jest Rada Osiedla Św. Łazarz.

Przypomnijmy. Plany Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji (POSiR) zakładają zasypanie połowy dużego basenu, zmniejszenie średniego basenu do ¼ obecnej powierzchni, a w miejscu zasypanej niecki boisko do piłki siatkowej. O sprawie tej nie wiedziała nic ani Rada Osiedla Św. Łazarz ani również poznańscy radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania.

Jak udało nam się dowiedzieć już w grudniu zeszłego roku Poznańskie Ośrodku Sportu i Rekreacji zleciły wykonanie projektu budowlanego zakładającego zasypanie znacznej części basenów w Parku Kasprowicza. Przetarg na wykonanie projektu wygrała pracownia Apa Arches, która zajmuje się głównie wykonywaniem projektów domów. Jednym z kryteriów zamówienia był termin realizacji. Więcej o sprawie w artykule: POSiR chce zasypać baseny w Parku Kasprowicza {WIDEO}.

W ubiegłym tygodniu Rada Osiedla Św. Łazarz rozpoczęła zbiórkę podpisów pod petycją: "Sprzeciwiamy się zmniejszeniu basenów na pływalni letniej w Parku Kasprowicza". Tylko w niedzielę podczas "Letniego Targu przy Arenie" oraz zajęć zumby udało się zebrać ponad 200 podpisów.

Zebrane podpisy będziemy chcieli przekazać na ręce Pana Prezydenta i dyrekcji POSiR. Stanowczo sprzeciwiamy się planom zasypania basenów w Parku Kasprowicza – powiedziała Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Rada Osiedla Św. Łazarz niebawem spotka się z dyrekcją POSiR. Być może Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przedstawią nowe plany dotyczące kąpieliska przy Arenie.


Komentarze (5)

01-08-2016 17:11:04
M.Łazarz
W dniu dzisiejszym w siedzibie POSiR odbyło się spotkanie członków Rady Osiedla Św. Łazarz ( Maria Łazarz, Filip Olszak , Bogna Zielińska ) z Dyrektorem POSiR Zbigniewem Madońskim . Podczas spotkania ustalono : • POSIR w pierwszej kolejności zajmie się modernizacją brodzika w standardzie jaki występuje na obiekcie Chwiałka, POSIR sprawdzi możliwość budowy zjeżdżalni wieloosobowej typu fala w miejsce obecnej i przystosuje do tego celu nieckę basenu średniego, NAJWAŻNIEJSZE nie będzie skracany basen duży , pozostanie on tej długości jaka jest obecnie ,zmieniona zostanie jego głębokość do 1.30 m na całej długości. Wszystkie niecki basenowe wyposażone zostaną w stal nierdzewną. • Budynek socjalny zostanie ocieplony i odnowiony ,rozważana jest możliwość przygotowania w budynku miejsca do ćwiczeń fitness.
01-08-2016 16:42:59
Łazarzanka
Do Malamb- są ustalenia nowe z POSiR-em, już chyba nie będzie zbierania podpisów, bo pływalnia uratowana :-)
01-08-2016 15:19:42
zainteresowna
W niedzielę 3l lipca br. w Parku Kasprowicza na śniadaniowym targu złożyłam podpis , nie zgadzając się na zasypywania basenu.Trafiłam na panią stojącą z listą p r z y p a d k o w o . X obyś nie wywołał wilka z lasu.Ach , wczoraj też na basenie zażywali sportu młodzi ludzie.Tak trzymać.
01-08-2016 11:30:46
MALAMB
CZY I GDZIE W TYGODNIU MOŻNA ZŁOZYĆ PODPIS NA WSPOMNIANEJ LIŚCIE?
31-07-2016 23:12:30
x
Uwaga! "Przetarg na wykonanie projektu wygrała pracownia Apa Arches, która zajmuje się głównie wykonywaniem projektów domów." A zatem jesteśmy w domu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: