Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W piątkowe południe otwarta zostanie pływalnia w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W piątkowe południe otwarta zostanie pływalnia w Parku Kasprowicza
25-06-2014 13:28   Janusz Ludwiczak
Z początkiem wakacji będziemy mogli popływać przy Arenie. Obecnie trwa napełnianie basenów wodą. Zakończył się remont pływalni w Parku Kasprowicza, choć jeszcze niedawno nie było szans na uratowanie obiektu.

Przeciekające dno w brodziku i średnim basenie, korzenie drzew niszczące nieckę dużego basenu, wysłużona aparatura do flirtowania i uzdatniania wody - tak do tej pory wyglądało kąpielisko przy Arenie. Jeszcze rok temu nie było szans na uratowanie obiektu. W połowie marca zapadła decyzja o przeprowadzeniu remontu pływalni letniej w Parku Kasprowicza.

Jest to ukłon w stronę mieszkańców Poznania, z którymi dyrekcja spotykała się w ramach konsultacji społecznych w związku z opracowaniem koncepcji zagospodarowania funkcjonalno-przestrzennego terenów dookoła Hali Widowiskowo-Sportowej Arena. Otwarcie pływalni letniej w Parku Kasprowicza było najczęściej pojawiającą się prośbą, jaką kierowali do nas mieszkańcy. Również radni Miasta Poznania, jak i sam prezydent Grobelny, byli gorącymi zwolennikami reaktywacji wodnej atrakcji w tej części miasta. Gdy tylko budżet POSiR wykazał oszczędności, które można by było przeznaczyć na niezbędne prace remontowe na pływalni, dyrekcja nie wahała się ani przez chwilę. Zapadła decyzja, że zrobimy wszystko, aby w drugiej połowie czerwca mieszkańcy mogli chłodzić się w wodzie w Parku Kasprowicza. Otwarty będzie brodzik, duży basen i basen ze zjeżdżalnią. Uporządkujemy również teren dookoła, aby wypoczynek w tym miejscu był bezpieczny i relaksujący - informowały w marcu Poznańskie Ośrodku Sportu i Rekreacji.

POSiR słowa dotrzymał. 12 osób przez miesiąc robiło wszystko, by remont pływalni zakończył się przed wakacjami. W ramach inwestycji, która kosztowała 364 655 z przeprowadzono remont chlorowni, niecki brodzika dla dzieci wraz z hydroizolacją basenu, remont placu przy brodziku dla dzieci, a także remont niecki średniego i dużego basenu. Zadanie obejmowało również modernizację zewnętrznych pryszniców przy basenach kąpielowych, wymianę rur, remont cząstkowy chodników z płyt betonowych. Wymienione zostały także drewniane siedziska i toalety.

Pływalnia w Parku Kasprowicza zostanie otwarta w piątek, w samo południe, po dwuletniej przerwie.

Otwarcie basenu planuję na piątek, 27 czerwca na godz. 12, kiedy będzie już po zakończeniu roku szkolnego. Bilety będą kosztować 7 złotych (ulgowy) i 10 zł (normalny), będzie to opłata za cały dzień korzystania z pływalni - powiedział Andrzej Chyliński, zarządca pływalni letniej w Parku Kasprowicza.

Kąpielisko przy Arenie będzie czynne codziennie od godz. 9:00 do 18:00. Pomiędzy godz. 19 a 21 będą mogły skorzystać osoby, które chcą spokojnie popływać w dużym basenie.

W pływalni w Parku Kasprowicza znajdują się trzy baseny – duży o wymiarach 50x20 m, średni oraz brodzik dla małych dzieci. Chętni oprócz pływania mogą skorzystać z 65 metrowej zjeżdżalni, zagrać w koszykówkę lub siatkówkę. Do dyspozycji plażowiczów jest też wypożyczalnia leżaków.


Komentarze (5)

28-06-2014 12:58:26
gosc
@MK - jak to od kogo? Od wszystkich! Mam dziecko i mi się należy! Bykowe wprowadzić! Niestety społeczeństwo nam głupieje, uważam że każdy powinien brać odpowiedzialność za swoje życie oraz za swoją rodzinę.
27-06-2014 22:04:30
MK
Popieram w całości zdania typu goniec i Negatyw. Niech każdy planuje na co go stać, a nie po faktach oczekuje pomocy, tylko od kogo ?
27-06-2014 12:03:29
goniec
Jeżeli stać kogoś na gromadkę dzieci, to stać go również na ich utrzymanie(włączając w utrzymanie także przyjemności dla nich). Przynajmniej tak powinno to działać. Nie uważam, żeby dopłacanie do przyjemności dzieci z dużej rodziny było słuszne i uczciwe wobec dzieci z rodziny np. 2+1 czy 2+2.
26-06-2014 07:07:07
Negatyw
Jeśli ktoś planuje "rodzinę dużą" - musi wcześniej zaplanować budżet. Nie widzę zatem powodów do wspierania z tytułu liczby dzieci. Za to widzę sens, by dzieciaki (też z rodzin o modelu 2+1) wchodziły do wielu atrakcji za free lub za parę groszy!
25-06-2014 19:47:55
viki
Będzie jakaś zniżka na kartę rodziny dużej Panie redaktorze?
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: