Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Jest to ukłon w stronę mieszkańców" - w połowie czerwca otwarta zostanie pływalnia przy Arenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Jest to ukłon w stronę mieszkańców" - w połowie czerwca otwarta zostanie pływalnia przy Arenie
29-03-2014 07:34   Janusz Ludwiczak
W drugiej połowie czerwca otwarta zostanie pływalnia letnia w Parku Kasprowicza, a jeszcze rok temu wydawało się, że obiekt ten zostanie zamknięte na dobre. POSiR postanowił udostępnić obiekt mieszkańcom. Wszystkie trzy baseny, łącznie z infrastrukturą mają zostać wyremontowane m.in. dzięki środkom zaoszczędzonym z przetargu. Remont obiektu ma kosztować ok. pół miliona złotych.

Jak już informowaliśmy w czwartek zapadła decyzja o remoncie pływalni w Parku Kasprowicza! Wszystkie trzy baseny mają zostać uruchomione już w czerwcu.

"Jest to ukłon w stronę mieszkańców Poznania, z którymi dyrekcja spotykała się w ramach konsultacji społecznych w związku z opracowaniem koncepcji zagospodarowania funkcjonalno-przestrzennego terenów dookoła Hali Widowiskowo-Sportowej Arena. Otwarcie pływalni letniej w Parku Kasprowicza było najczęściej pojawiającą się prośbą, jaką kierowali do nas mieszkańcy. Również radni Miasta Poznania, jak i sam prezydent Grobelny, byli gorącymi zwolennikami reaktywacji wodnej atrakcji w tej części miasta. Gdy tylko budżet POSiR wykazał oszczędności, które można by było przeznaczyć na niezbędne prace remontowe na pływalni, dyrekcja nie wahała się ani przez chwilę. Zapadła decyzja, że zrobimy wszystko, aby w drugiej połowie czerwca mieszkańcy mogli chłodzić się w wodzie w Parku Kasprowicza. Otwarty będzie brodzik, duży basen i basen ze zjeżdżalnią. Uporządkujemy również teren dookoła, aby wypoczynek w tym miejscu był bezpieczny i relaksujący" - informuje POSiR.

W środę zapadła decyzja o tym, że przeznaczymy środki na remont pływalni w Parku Kasprowicza. Jesteśmy w trakcie przygotowywania planu i kosztorysu. Wszystko wskazuje na to, że uda nam się otworzyć pływalnię w drugiej połowie czerwca - powiedziała Agnieszka Patelka, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Udało się rozstrzygnąć dwa przetargi bardzo korzystnie dla nas. W ten sposób zaoszczędzone pieniądze dyrektor postanowił przeznaczyć na remont pływalni. Udostępnimy brodzik, duży basen i basen średni ze zjeżdżalnią - dodaje Agnieszka Patelka z POSiR-u.

Zadowolenia nie kryją poznańscy radni z Łazarza.

Decyzja zapadła dzięki wytrwałości i walce mieszkańców, którzy domagali się aby była pływalnia na Arenie. Latem zeszłego roku zebrałam wraz z przyjaciółmi 1300 podpisów pod tym aby w Parku Kasprowicza był sport, rekreacja i wypoczynek, żadnych wieżowców i pływalnia na nowo otwarta. Zawsze uważałam, że trzeba walczyć jak się jest pewnym swoich racji. Dziękuje POSiRowi, że wsłuchał się w głos mieszkańców - uważa radna Lidia Dudziak.

W ubiegłym tygodniu w trakcie sesji Rady Miasta Wojciech Wośkowiak złożył interpelacje w sprawie możliwości uruchomienia w sezonie letnim basenów w parku Kasprowicza.

Mam pełną świadomość, że obecny stan techniczny basenów uniemożliwia korzystanie z nich, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Warto w tym miejscu przypomnieć, że baseny w Parku Kasprowicza od wielu lat, w okresie letnim stanowiły dużą atrakcję dla mieszkańców, nie tylko Łazarza. Ich zamknięcie, które miało miejsce w roku ubiegłym, spotkało się z negatywnym odbiorem przez mieszkańców. Zbliża się sezon letni i znowu, ze strony mieszkańców pojawią się pytania, czy jest szansa na ich ponowne uruchomienie, przynajmniej jeśli chodzi o basen duży i brodzik dla dziecięcy. W związku z tym zwracam się do Pana Prezydenta o ponowne przeanalizowanie sytuacji pod kątem możliwości przeprowadzenia niezbędnych prac remontowych, które umożliwiłyby uruchomienie basenów - napisał 18 marca w swojej interpelacji Wojciech Wośkowiak, Radny Miasta Poznania z Poznańskiego Ruchu Obywatelskiego, Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

To chyba normalna sprawa tak jak Park Wilsona, Rynek Łazarski, Głogowska czy place zabaw. Lepiej tam pływać niż bawić się w teatr przy pełnym szacunki dla tej formy działania - twierdzi radny Wojciech Wośkowiak.

Przypomnijmy. Równo rok temu, na początku marca 2013 r. zapadła decyzja o zamknięciu pływalni letniej w Parku Kasprowicza ze względu na katastrofalny stan obiektu.

Przeciekające dno w brodziku i średnim basenie, korzenie drzew niszczące nieckę dużego basenu, wysłużona aparatura do flirtowania i uzdatniania wody. Po raporcie przygotowanym przez nadzór budowlany POSiR postanowił zamknąć baseny w Parku Kasprowicza. Jednak w marcu ustalono, że obiekt nie zostanie całkowicie zamknięty. Na remont obiektu miasto wtedy nie miało pieniędzy. Czyżby nagła zmiana miała związek z oburzeniem społecznym, realizacją projektu Kolektywu Kąpielisko i rokiem wyborczym?

W pływalni w Parku Kasprowicza znajdują się trzy baseny – duży o wymiarach 50x20 m, średni oraz brodzik dla małych dzieci. Chętni oprócz pływania mogą skorzystać z 65 metrowej zjeżdżalni, zagrać w koszykówkę lub siatkówkę. Do dyspozycji plażowiczów jest też wypożyczalnia leżaków.


Komentarze (7)

03-04-2014 11:24:00
Miki
Super. Jestem za reaktywacją basenu oraz za tym, aby tam zrobić kryty basen. Dzieci powinny bawić się na powietrzu w bezpiecznym miejscu a nie siedzieć w domu przed komputerem czy TV. Arena ma idealną lokalizację i bardzo dobry dojazd. Do tego blisko są szkoły, dzieci mogłyby mieć w-f na basenie .... Kryty basen czynny cały rok w połączeniu z fitnessem z pewnością służyłby mieszkańcom. Za moich czasów wszystkie dzieciaki z okolic chodziły na basen. Co ważne każdego było na to stać! A czy będzie można poskakać do wody jak na basenie w Śremie? Państwo radni w Śremie na basenie jest trampolina do skoków :).
30-03-2014 17:05:52
Alina
Miasto miało 800 000 zł na remont pomieszczeń i przystosowanie szaletu publicznego na Łazarzu. Niech teraz dołoży razem z POSiRem do remontu pływalni. Toaleta nie służy wszystkim mieszkańcom, a pływalnia tak.
30-03-2014 13:55:23
kaśka
Pływalnia zamknięta źle, robią remont też źle. Ja się cieszę, że będę mogła pójść z dzieckiem latem na basen, zapłacę niecałe 15 złotych za cały dzień, a nie 30 złotych za 2 godziny. Na pewno należy zbudować tam kryty basen. Ale niestety wszystko przeżerają Termy.
30-03-2014 13:34:19
Joa
Czy 0,5 miliona na remont obiektu tylko na rok a w zasadzie na dwa miesiące ma sens? Trzeba zainwestować więcej aby służyło dłużej.
29-03-2014 19:36:50
kasia
To wspaniały obiekt, niestety bardzo zaniedbany... a szkoda bo kiedyś jako dziecko i nastolatka z całym podwórzem regularnie chodziliśmy się "wybachać". Naprawdę to było fajne miejsce na spędzanie letnich weekendów w mieście. Jeśli obiekt zostanie solidnie odremontowany z pewnością przyniesie wiele korzyści dla mieszkańców i dzielnicy!!!! Super pomysł!
29-03-2014 17:25:07
kaśka
I bardzo dobrze, tam zawsze byla plywalnia i niech tak zostanie. Oby tylko baseny nie byly czynne tylko do wyborow. Warto pomyslec o budowie krytego basenu.
29-03-2014 15:47:36
Preczzpolitykami
Niestety Pani Lidia Dudziak na ostatnich konsultacjach w sprawie Areny twierdziła że nie ma sensu reanimować pływalni- robiła to całkiem słusznie. Niestety kampania wyborcza właśnie startuje dlatego politycy tak chętnie przyklejają się do wszelkich sukcesów.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: