Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na tyłach szkoły muzycznej powstaną bloki mieszkalne - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na tyłach szkoły muzycznej powstaną bloki mieszkalne
31-03-2014 01:24   Janusz Ludwiczak
Na działce przy ul. Głogowskiej 88a rozpoczęła się budowa budynku mieszkalno-usługowego. Inwestor, spółka Wupen zrewitalizuje również zniszczony budynek przy ul. Kasprzaka 13.

Na działce, znajdującej się na tyłach Zespołu Szkół Muzycznych i przy boisku VIII LO pojawiło się ogrodzenie. Inwestor, spółka Wupen rozpoczęła budowę budynku mieszkalno-usługowego, który powstanie przy ul. Głogowskiej 88a. W 2012 r. Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta wydał pozwolenie na usunięcie drzew na nieruchomości. Natomiast Wydział Urbanistyki i Architektury wydał pozwolenie na budowę budynku mieszkalno-usługowego oraz pozwolenie na rozbiórkę budynków garażowych i budynku gospodarczego.

Inwestor zrewitalizuje również budynek przy ul. Kasprzaka 13, w którym mieściła się niegdyś fabryka rowerów Inventia i szkoła rzemieślniczo-przemysłowa.

Dla nieruchomości położonej przy ul. Kasprzaka 13 zostały wydane trzy pozytywne decyzje ustalające warunki zabudowy: pierwsza dla rozbudowy i przebudowy istniejącego budynku o dodatkowe skrzydła mieszkalne; druga dla przebudowy i zmiany sposobu użytkowania budynku produkcyjnego na funkcję handlowo-mieszkalno-biurową oraz budowy obiektu handlowo-mieszkalnego; trzecia dla budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego oraz adaptacji i zmiany sposobu użytkowania budynku produkcyjnego na budynek usługowo-mieszkalny - informuje Rafał Łopka z Biura Prasowego Urzędu Miasta Poznania.

Wykonawcą prac jest firma Signum. Z inwestorem nie udało nam się skontaktować.


Komentarze (6)

28-04-2014 15:36:45
boro
czy odbyly sie konsultacje spoleczne odnosnie zmiany warunkow zabudowy?
02-04-2014 13:58:48
art1111
wlascicielem dizalki jest prawdopodobnie proteadevelopment. buduja markety :(. Kolejne Netto z banerem uderzającym po oczach ludzi na 1-2 pietrze.
02-04-2014 11:25:35
art1111
Dokladnie, jakis przekret. Trzeba pilnowac sprawy. Zeby nie spalili tego pieknego budynku.
31-03-2014 19:20:36
luj
Szkoda muru, kilka lat na tym boisku grało się w piłkę nożną a najlepsze w tym, że nie trzeba było za bramkę daleko łazić jeżeli piłka wleciała za mur. Jak pamiętam za dzieciaka wszyscy, którzy tam grali to zazwyczaj wchodzili na dach blaszany a potem zeskakiwali z dachu za ten duży mur co został teraz wyburzony w celu znalezienia piłki. Była też inna opcja pójścia po piłkę a mianowicie przeskoczyć przez płot lub na około i do starego budynku zadzwonić na dzwonek, gdzie nie zawsze tam zamieszkujący tymczasowo ludzie chętnie otwierali bramę aby sobie zabrać swoją piłkę. Potwierdzam to, że na 98% boisko te razem z tym murem to zabytek oby dwóch szkół muzycznej jak i liceum. Zapewne za tym murem powstanie jakiś blok mieszkalny a co do boiska to się zobaczy. Podejrzewam, że jeśli boisko zostanie to za bramkami będą musieli postawić coś podobnego do tego muru wyburzonego.
31-03-2014 10:56:33
archeon
Z inwestorem nie można się skontaktować może dlatego iż googlując firmę Wupen Sp.z.o.o. trafia się na artykuły o likwidacji i długach?!
31-03-2014 10:49:04
as
No juz klechy sprzedaly pewnie deweloperowi i beda kase liczyc
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: