Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie remont peronów 4, 5 i 6 . Ponad 53 mln zł na modernizację zachodniej strony Poznań Główny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie remont peronów 4, 5 i 6 . Ponad 53 mln zł na modernizację zachodniej strony Poznań Główny
18-12-2013 08:27   Janusz Ludwiczak
Rada Ministrów w uchwale w sprawie ustanowienia Wieloletniego Programu Inwestycji Kolejowych do 2015 roku zabezpieczyła 53,6 mln zł na realizację zadania "Modernizacja infrastruktury kolejowej w obrębie peronów stacji Poznań Główny po stronie zachodniej z dostosowaniem jej do obsługi osób niepełnosprawnych". Oznacza to, że perony 4, 5 i 6 znajdujące się przy Dworcu Zachodnim doczekają się w końcu remontu.

Otrzymaliśmy pismo od PKP PLK, w którym poinformowano nas o zabezpieczeniu pieniędzy na dalszą modernizację Poznania Głównego w uchwalonym przez Rząd 5 listopada Wieloletnim Programie Inwestycji Kolejowych do 2015 roku. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ jeszcze w pierwszej połowie roku tych pieniędzy nie było - informuje Mateusz Woźniak ze Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania.

Postulowaliśmy budowę zintegrowanego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, montaż systemu tablic, znaków oraz szyldów informacyjnych, wykończenie konstrukcji hali peronowej strony wschodniej w standardzie odpowiadającym innym tego typu realizacjom w Polsce a także przebudowę strony zachodniej stacji Poznań Głowny: perony, infrastruktura torowa, przejście podziemne oraz montaż schodów ruchomych na projektowaną kładkę - tłumaczy Mateusz Woźniak, Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania.

Rada Ministrów w uchwale w sprawie ustanowienia Wieloletniego Programu Inwestycji Kolejowych do 2015 roku zabezpieczyła 53 604 900 zł na realizację zadania "Modernizacja infrastruktury kolejowej w obrębie peronów stacji Poznań Główny po stronie zachodniej z dostosowaniem jej do obsługi osób niepełnosprawnych". Zadanie obejmuje lata 2014 – 2016, jednak z planu wydatków wynika, że inwestycja będzie realizowana w latach 2015 – 2016. Na oba przypada odpowiednio 21,5 mln zł oraz 30 mln zł.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: