Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Targach się zazieleni - posadzą dęby i lipy, będą ławki i fontanna - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Targach się zazieleni - posadzą dęby i lipy, będą ławki i fontanna
16-04-2013 00:20   Janusz Ludwiczak
W miejscu, gdzie jeszcze rok temu stał pawilon 14a powstaje mini park. Dęby, cisy, platany i lipy srebrzyste, a między nimi wygodne ławki i fontanna wkomponowana w soczystą zieleń – tak pod koniec maja będzie wyglądać Targowy Ogród, który powstaje przed głównym wejściem do największego kompleksu konferencyjnego w Polsce.

Targowy Ogród powstaje w miejscu, gdzie jeszcze rok znajdował się pawilon 14a. Obiekt został wyburzony, gdyż nie spełniał norm bezpieczeństwa i standardów przeciwpożarowych. Unowocześnienie pawilonu pochłonęłoby kilkadziesiąt milionów złotych.

Latem zeszłego roku rozpoczęły się prace związane z zagospodarowaniem terenu. Jeszcze w tym miesiącu ogrodnicy rozpoczną sadzenie zieleni. Całość ma być gotowa pod koniec maja.

Dęby, cisy, platany i lipy srebrzyste, a między nimi wygodne ławki i fontanna wkomponowana w soczystą zieleń – tak pod koniec maja będzie wyglądało główne wejście do największego kompleksu konferencyjnego w Polsce. Zaprojektowany z myślą o uczestnikach odbywających się w nim wydarzeń ogród uatrakcyjni i wzbogaci przestrzeń obok pawilonu 15, podkreśli również rangę miejsca, które po zakończonej modernizacji, pełni funkcję głównego wejścia do obiektu. Projekt aranżacji przestrzeni opracowała najsłynniejsza poznańska pracownia architektoniczna Studio ADS, w którego portfolio znajdują się takie realizacje jak: Stary Browar i Terminal Pasażerski Portu Lotniczego Poznań Ławica - wyjaśnia Karolina Makowska z Poznań Congress Center MTP.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

lis

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

15

lis

do 21-12-2025
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Jarmark Świąteczny

22

lis

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
40-lecie Chóru Dolorosa - koncert jubileuszowy

24

lis

do 25-11-2025
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Protega" - Targi Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

26

lis

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
60. rocznica śmierci Stanisława Strugarka - spotkanie historyczne

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: