Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Skwer przy ulicy Kolejowej zamienia się w park - zamontowano meble miejskie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Skwer przy ulicy Kolejowej zamienia się w park - zamontowano meble miejskie
19-11-2012 01:49   Janusz Ludwiczak
Skwer przy ul. Kolejowej zyskał meble miejskie - cztery ławki i kosze na śmieci zostały zamontowane na placu pomiędzy ulicą Hetmańską a Potockiej.

Na początku października pisaliśmy, że na Lejku Łazarskim pojawiły się ławki. Na Łazarz dotarły kolejne meble miejskie, tym razem na ulicę Kolejową, a ściślej na skwer znajdujący się pomiędzy ulicami Klaudyny Potockiej i Hetmańską.

Jeden z naszych Czytelników zaobserwował, że jeszcze kilka dni temu nowe kosze szybko zapełniły się śmieciami i nie były regularnie opróżniane.

Przy każdej ławce zamontowano niewielkie, estetyczne kosze na śmieci. Niestety od ich postawienia, nie zostały ani razu opróżnione. Niewielkich rozmiarów kosze szybko się zapełniły, zwłaszcza, że innych na tym odcinku ulicy nie ma. Śmieci już się z nich wysypują, a wiatr je rozwiewa po zielonym skwerze, który za nimi się znajduje i zamienia to miejsce w dzikie wysypisko śmieci. Sytuacja z dnia na dzień staje się coraz gorsza i jest tu o wiele większy śmietnik, niż z okresu przed pojawieniem się koszy na śmieci - napisał do nas 8 listopada Internauta, p. Piotr.

Na szczęście dzień później śmieci zostały opróżnione.

Możliwe, że w przyszłym roku kolejne meble miejskie pojawią się na Łazarzu. Być może ławki pojawią się na ulicy Głogowskiej?

To efekt poprawki budżetowej Komisji Rewitalizacji na 2012 r. na kwotę 200 tys. zł na rozwój małej architektury w śródmieściu, w tym na Łazarzu. Chcieliśmy wskazać, że jest potrzebne w naszym mieście myślenie o tworzeniu przyjaznych miejsc dla mieszkańców, a jednym z jej elementów jest estetyczna mała architektura, w tym ławki. Jest ich bardzo mało w śródmieściu - zarówno na placach jak i ulicach. Trzeba to zmienić, dzięki naszej inicjatywie, realizowanej już przez ZDM i zainteresowaniu rad osiedli to się zaczęło wreszcie zmieniać - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, Przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.


Komentarze (1)

19-11-2012 09:57:47
Łazarzanin
tej, a wiara jak pitoli, że tam nie kup nie zbieraja za kejtrami! A to nie prawda... a nawet jak sie zdarzy jeden cham co nie sprząta, to trza takiego gonić. Aby porzondek był.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: