Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Skwer przy ulicy Kolejowej zamienia się w park - zamontowano meble miejskie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Skwer przy ulicy Kolejowej zamienia się w park - zamontowano meble miejskie
19-11-2012 01:49   Janusz Ludwiczak
Skwer przy ul. Kolejowej zyskał meble miejskie - cztery ławki i kosze na śmieci zostały zamontowane na placu pomiędzy ulicą Hetmańską a Potockiej.

Na początku października pisaliśmy, że na Lejku Łazarskim pojawiły się ławki. Na Łazarz dotarły kolejne meble miejskie, tym razem na ulicę Kolejową, a ściślej na skwer znajdujący się pomiędzy ulicami Klaudyny Potockiej i Hetmańską.

Jeden z naszych Czytelników zaobserwował, że jeszcze kilka dni temu nowe kosze szybko zapełniły się śmieciami i nie były regularnie opróżniane.

Przy każdej ławce zamontowano niewielkie, estetyczne kosze na śmieci. Niestety od ich postawienia, nie zostały ani razu opróżnione. Niewielkich rozmiarów kosze szybko się zapełniły, zwłaszcza, że innych na tym odcinku ulicy nie ma. Śmieci już się z nich wysypują, a wiatr je rozwiewa po zielonym skwerze, który za nimi się znajduje i zamienia to miejsce w dzikie wysypisko śmieci. Sytuacja z dnia na dzień staje się coraz gorsza i jest tu o wiele większy śmietnik, niż z okresu przed pojawieniem się koszy na śmieci - napisał do nas 8 listopada Internauta, p. Piotr.

Na szczęście dzień później śmieci zostały opróżnione.

Możliwe, że w przyszłym roku kolejne meble miejskie pojawią się na Łazarzu. Być może ławki pojawią się na ulicy Głogowskiej?

To efekt poprawki budżetowej Komisji Rewitalizacji na 2012 r. na kwotę 200 tys. zł na rozwój małej architektury w śródmieściu, w tym na Łazarzu. Chcieliśmy wskazać, że jest potrzebne w naszym mieście myślenie o tworzeniu przyjaznych miejsc dla mieszkańców, a jednym z jej elementów jest estetyczna mała architektura, w tym ławki. Jest ich bardzo mało w śródmieściu - zarówno na placach jak i ulicach. Trzeba to zmienić, dzięki naszej inicjatywie, realizowanej już przez ZDM i zainteresowaniu rad osiedli to się zaczęło wreszcie zmieniać - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, Przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.


Komentarze (1)

19-11-2012 09:57:47
Łazarzanin
tej, a wiara jak pitoli, że tam nie kup nie zbieraja za kejtrami! A to nie prawda... a nawet jak sie zdarzy jeden cham co nie sprząta, to trza takiego gonić. Aby porzondek był.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

sty

Park Wilsona Muszla Koncertowa
31. finał WOŚP:
• 17:00 - Imago
• 18:00 - Grip
• 19:00 - Kwartet Proforma
• 20:00 - Światełko do nieba

31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

02

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 1: Miłość rodzicielska - bezwarunkowa, akceptująca, nieoceniająca, również wobec siebie

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: