Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na skwerze przy Kolejowej brakuje koszy na śmieci - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na skwerze przy Kolejowej brakuje koszy na śmieci
22-05-2012 00:09   Janusz Ludwiczak
Miasto od kilku lat prowadzi akcję "Kejter też poznaniak". Właściciele psów skarżą się, że na skwerze przy ulicy Kolejowej brakuje koszy na śmieci i pojemników na nieczystości po pupilach.

Codziennie na skwerze przy ulicy Kolejowej (pomiędzy ulicami Potockiej a Hetmańską) można spotkać wielu mieszkańców, którzy spacerują ze swoimi psami. Kilka tygodni temu pojawiły się tutaj tablice z napisem "Sprzątaj po swoim psie", jednak właściciele psów narzekają, że brakuje koszy na śmieci i pojemników na nieczystości po pupilach.

Jakiś czas temu pojawiły się też tabliczki z napisem "Sprzątaj po swoim psie". Uważam, że to świetna idea, ale gdzie mam wyrzucić woreczek z nieczystościami skoro nigdzie nie ma śmietnika. Zauważyłem, że inni właściciele psów na znak protestu wieszają woreczki z nieczystościami właśnie na tych tabliczkach - mówi Mariusz Dera, mieszkaniec Łazarza.

Na Łazarzu jest zdecydowanie ma mało miejsc, gdzie można wyprowadzić psa na spacer. W zasadzie jest tylko Arena i ten skwer na Kolejowej, z którego korzystam. Do Parku Wilsona w ogóle z psem nie wejdzie. Brakuje w ogóle toalet dla psów, są one głównie w centrum, a na Łazarzu nie ma ani jednej. Chociaż na tym skwerze przy ul. Kolejowej mogłyby pojawić się pojemniki na nieczystości po psie i kosze na śmieci, których również brakuje - dodaje Mariusz Dera.

W Poznaniu znajduje się tylko sześć toalet dla psów, głównie w centrum - w parkach im. Chopina (przy ul. Podgórnej), im. Zakrzewskiego (przy zbiegu ulic Długiej i Strzeleckiej), na skwerze przy ul. Masztalarskiej, na Placu Karmelickim (przy zbiegu ulic Karmelickiej i Królowej Jadwigi) oraz na skwerze przy skrzyżowaniu Różanej i Górnej Wildy, a także na pasie rozdziału w ciągu ulicy Kościelnej. Na Łazarzu nie znajdziemy ani jednej toalety dla psów.

Brak pojemników na "psie kupy" na skwerze przy ul. Kolejowej to nie jedyny problem. Mariusz Dera, mieszkaniec Łazarza narzeka również na to, że ciężko w Poznaniu otrzymać bezpłatne woreczki na psie nieczystości.

Wielokrotnie bywając w Warszawie worki na "psie kupy" mogłem dostać bezpłatnie nawet na osiedlu w kiosku. W Poznaniu owszem takie worki można dostać, ale w nielicznych miejscach. Szkoda, że zestawów do sprzątania po swoich psach nie można odebrać chociażby w radzie osiedla, gdzie miałbym najbliżej - uważa Mariusz Dera.

W stolicy worki na psie nieczystości można odebrać m.in. w dzielnicowych Wydziałach Ochrony Środowiska oraz w kioskach Ruch-u. W Poznaniu bezpłatne woreczki na psie nieczystości otrzymać można jedynie w Schronisku dla Zwierząt przy ul. Bukowskiej 266 oraz w referatach i radiowozach Straży Miejskiej.


R E K L A M A

Komentarze (5)

22-05-2012 15:51:41
ksenia
Ławki dobra rzecz ale jest ogromne ryzyko ze bedzie zbierać sie tam penerstwo i normalni ludzie nie bedą chcieli tam przebywac lub dwa nie bedzie na czym usiąść bo ławki pójdą w strzepy - chociaz gdyb zamontowano kamery ryzyko że ktoś bedzie chciał zdewastować ławeczki jest dużo mniejsze. Druga spraw jest taka że ten skwerek na przeciwko budynku wechty jest stosunkowo mały , przy założeniu że w owym bloku ma zamieszkac około 1000 osób bedzie on nie zdatny zapewnić takiej ilosci ludzi odpowiedniego komfortu , dlatego juz oddawna zastanawiam sie dlaczego teren działek po drugiej stronie hetmańskiej nie został zagospodarowany pod zieleń /park . Obreb dolnego łazarza nie ma kompletnie zielonych miejsc a to przeciez płuca dla naszego miasta a dwa że przy tak duzej aglomeracji ci wszyscy ludzie muszą miec troche PRZESTRZENI !!!!!!!!!!! Ale nie , najlepiej pierdyknąć tam jakiś nikomu nie potrzebny moloch .....A wczesniej stwarzac miejsce do osiedlenia sie przez rumunów srajacych po działkach i zworzących ze wsząd śmieci.... To jest dopiero gimela!
22-05-2012 15:46:29
des
Nie można generalizować , Na Łazarzu jest sporo normalnych ludzi którzy po swoich psach chcą sprzątac i tabliczek nie niszczą , tylko spacer z gównem w woreczku nie jest juz taki fajny i gdyby było gdzie wywalić kupcie to by wiecej osób sprzątało po psiakach . A to że na Łazarzu 70 % społecznosci to plebs i menelstwo które najchetniej własno ,,dupnie '' obsrałoby chodniki , nie bedzie po swoich psach sprzątac ani szanowac czyjeś pracy i dobrych intencji - to jest łazarz i taką tu mamy w dużej mierze społeczność .
22-05-2012 14:35:18
wolf
Ławki miała zakupić Rada Osiedla, ale z tego co wiem wtedy się okazało że jest problem z własnością tych gruntów i dlatego się wycofano z tego pomysłu. Dziwne że przy sadzeniu zieleni nie ma problemu z własnością gruntu. Kolejna sprawa jest taka, że generalnie ani Rada Osiedla ani miasto nie mają pomysłu na ten skwer. Aż się prosi o zagospodarowanie, zwłaszcza że obok wielki blok postawiono ostatnio. Co do sprzątania po psach, to chyba właściciele psów nie chcą sprzątać skoro dzień po ustawieniu tych tabliczek na Kolejowej zostały zniszczone. Kilka lat temu podobne tam ustawiono to szybko zostały skradzione.
22-05-2012 12:39:55
SED
Na całym Łazarzu jest bardzo mało koszy . Tabliczek ZAKAZ WYPROWADZANIA PSÓW jest coraz wiecej dlatego psy sraja po chodnikach gdzie jak sie chce to pozbierac to potem z workiem z nie fajną zawartoscia trzeba isc kilometr do najbliższego kosza , czasem mozna w ogole na żaden nie trafić. Nigdzie też nie mozna psa puścić , kiedys było to możliwe na Arenie jednak od pewnego czasu krąży tak straż miejska i wlepia mandaty . Lepszym rozwiązeniem do ,,wychodków dla psów'' były by padoki dobrze ogrodzone , gdzie mozna by puszczac luzem pieski . Taki Padok jest już w Marcelinie , Nad Rusałką i w Okolicach Malty . Na łazarzu jest naprawde bardzo dużo psów z którymi nie ma gdzie chodzic i puszczac , myśle że na Arenie powinien powstac taki własnie zamknięty teren WYBIEG . No i wiecej KOSZY i woreczki powinny byc wrzucane do skrzynek na listy .. A tak prawde mowiac to każdy z nas ma tyle reklamówek i jednorazowk chociazby po zakupach W Stonce że napewno ma jakby chciał w co kupy zbierac. Głownym problemem jest fakt że psów jest tutaj bardzo dużo , nie ma gdzie chodzić , nie ma koszy i mało jest ludzi którzy po swoich psach chce sprzątać.
22-05-2012 10:26:36
ksia
NIE MA KOSZY NA ŚMIECI /.przydały by się też ławki!/
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: