Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Palmiarnia połączy się z ZOO? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Palmiarnia połączy się z ZOO?
07-09-2012 19:53   Janusz Ludwiczak
Prezydent Ryszard Grobelny chciałby, by Palmiarnia Poznańska, Ogród Zoologiczny i Usługi Komunalne połączyły się w jedną jednostkę, która miałaby jednego dyrektora. Dzięki temu rozwiązaniu miasto zaoszczędziłoby kilka tysięcy złotych.

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny chciałby Palmiarnię Poznańską, Usługi Komunalne i Ogród Zoologiczny połączyć w jedną jednostkę miejską. Dzięki temu rozwiązaniu miasto zyskałoby 300 tysięcy złotych.

O sprawie tej rozmawiali już poznańscy radni z Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej.

Jednostka, która zarządzałaby Palmiarnią, ZOO i Usługami Komunalnymi na pewno miałaby jednego dyrektora, jednak każda z tych placówek miałaby swojego kierownika.

Możliwe też, że Park Wilsona, którym obecnie zarządza Palmiarnia Poznańska przeszedłby w administrację Zarządu Zieleni Miejskiej, jak ma to już miejsce np. z Parkiem Sołackim.

To nie jedyne zmiany w poznańskiej administracji. Miasto zastanawia się również nad połączeniem Zarządu Dróg Miejskich (ZDM) z Zarządem Transportu Miejskiego (ZTM).

Wspólne jednostki zajmujące się drogami i komunikacją miejską działają m.in. w Szczecinie (Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego), Bydgoszczy (Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej), Łodzi (Zarząd Dróg i Transportu) czy także w Krakowie (Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu).

Natomiast we Wrocławiu za stan ulic i komunikacji miejskiej odpowiada z kolei Wydział Transportu Urzędu Miejskiego, zaś w Gdańsku i Warszawie podobnie jak w Poznaniu za drogi i transport miejski odpowiadają odrębne jednostki.


Komentarze (3)

07-09-2012 20:26:24
TOMI
Pożegnanie z miłościwie nam panującym dyrektorem jak najbardziej wskazane -ale przejście Parku Wilsona pod Zarząd Zieleni Miejskiej to TRAGEDIA !!!! dla parku . Zarząd zatrudnia przedziwnych pseudoogrodników, bez przeszkolenia i bez podstawowej wiedzy o pielęgnacji roślin !!!
07-09-2012 20:16:59
poznaniak
Pierwsze co powinni zlikwidować to Biuro EURO 2012 i spółkę Infrastruktura Euro 2012. Już dawno mistrzostwa się skończyły, a oni dostają kasę, za co? Kolejny twór do likwidacji to ztm, który potrafi tylko rozwalać komunikację
07-09-2012 20:06:44
mieszkaniec
już najwyższy czas, aby dyrektor Wągrowski poszedł na zasłużoną emeryturę.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: