Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZDM rozpoczął remont chodnika na ulicy Chełmońskiego, rada osiedla i mieszkańcy zaskoczeni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZDM rozpoczął remont chodnika na ulicy Chełmońskiego, rada osiedla i mieszkańcy zaskoczeni
01-09-2012 01:05   Janusz Ludwiczak
W przyszłym roku planowany był remont chodnika na ulicy Chełmońskiego. Na to zadanie Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczy 150 tysięcy złotych. Tymczasem Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął już remont tego chodnika. Rada Osiedla Św. Łazarz jest zaskoczona.

Dziury w chodniku, nierówne płyty chodnikowe i brakujące elementy bruku - tak w skrócie można opisać stan chodników na ulicy Chełmońskiego. To jedna z wielu arterii komunikacyjnych na Łazarza, na której chodniki są w fatalnym stanie. Świadczą też o tym e-maile otrzymywane na naszą skrzynkę redakcyjną.

Jest to zwykły gruz leżący na miejscu, w którym powinien być chodnik. Niestety pokazuje to jak działa Nasza Wspaniała Rada Osiedla. Chodnik na ulicy Chełmońskiego nadawał się do remontu kilka lat temu. Nasza dzielnica to nie są peryferie, a aktualna bezczynność Radnych to zwykłe niedbalstwo. Dziś można przejść się po dzielnicy by dostrzec na jakich ulicach mieszkają osoby z Rady - niestety (nowa kostka chodnikowa). Nowy pozbruk widzimy na ulicach, które były wcześniej w dużo lepszym stanie. Na Chełmońskiego remontowały się kamienice, pod niektórymi ułożono już chodnik, stąd miasto miałoby mniejsze koszty. Przyjmując, że pieniądze się pokończyły Radni całkowicie zignorowali mieszkańców! Nie porozstawiano kładek, żadnych umocnień, by starsi ludzie nie bali się i nie wywracali, a matki mogły przejechać wózkami swobodnie po chodniku. Ulica Chełmońskiego jest miejscem, przy której położone są różne sklepy, Poradnia Rozwojowa dla chorych dzieci. Chce zwrócić uwagę, że samo przyznanie środków na rok 2013 nie rozwiązuje problemu. Rada Osiedla wolała w innej kolejności przeprowadzać remonty, w takim razie niech przyjmmie na swoje barki konsekwencje jakie się z tym wiążą - zabezpiecznie chodników, by 'odskakujące' płytki nie niszczyły samochodów, kładki po któych przejdą bezpiecznie ludzie! To wypadałoby zrobić, by wyjść z tej sytuacji z twarzą - pisze Michał Kucharski.

Niestety jak zwykle powodem takiego stanu są pieniądze. Rada Osiedla Św. Łazarz może przekazać na remonty chodników jedynie do 300 tysięcy złotych. Zarząd Dróg Miejskich również nie ma zbyt wielu funduszy na przeprowadzenie remontu chodników. Niewiele lepiej wygląda sytuacja w budżecie całego miasta, gdzie cięcia i oszczędności wprowadzono w prawie każdym sektorze (również na sport, oświatę, kulturę, pomoc socjalną czy transport).

W ubiegłym tygodniu Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie planu wydatków Osiedla na rok 2013. W ramach przyszłorocznego budżetu 150 tysięcy złotych zostanie przekazane na remont chodnika po wschodniej stronie ulicy Chełmońskiego. Tymczasem w tym tygodniu Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął remont chodnika na fragmencie tej ulicy. Zaskoczyło to m.in. łazarskich radnych.

Zarząd Dróg Miejskich nie informował nas, że będzie remont. Dowiedzieliśmy się o tym od mieszkańców. Na ostatnim spotkaniu w ZDM jasno zostało powiedziane, że jednostka ta nie posiada żadnych środków i będzie wykonywać tylko te prace, na które otrzyma wsparcie z rady osiedla. A tu po krótkim czasie okazuje się, że prace się rozpoczęły - mówi Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz, Radny Miasta Poznania.

Na ulicy Chełmońskiego prowadzimy zabiegi utrzymaniowe. Prace prowadzimy m.in. na wysokości posesji nr 1 i 2 w ramach bieżącego utrzymania chodników. Nie jest to kompleksowy remont - wyjaśnia Dorota Wesołowska, rzecznik prasowy ZDM.

Po tych sytuacjach, które miały miejsce w ostatnim czasie i były związane z wycinką drzew na ulicy Klonowica czy tematem remontów chodników na ulicy Kossaka i Chełmońskiego zostały zgłoszone uwagi na ręce prezydenta Kruszyńskiego. Zostaliśmy zaproszeni do Zarządu Dróg Miejskich celem wyjaśnienia pojawiających się ostatnio rozbieżności na linii rada osiedla - ZDM. Naszym zdaniem powinna być jakaś informacja w jakim zakresie remontowym są planowane przez tą jednostkę działania. Nie może być takiej sytuacji, że na mieszkańcy zarzucają, że jednak ZDM coś robi, a rada osiedla nic - wskazuje Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

W tym roku planowany był również remont chodnika po północnej stronie ulicy Konopnickiej. Dzięki tej inwestycji łatwiejszą drogę mieli mieć seniorzy z Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 1, który od niedawna jest główną siedzibą Zespołu Dziennych Domów Pomocy.

Do dziś nie została wyjaśniona kwestia ulicy Konopnickiej. Zwróciliśmy się też z prośbą o dofinansowaniem w wysokości 70 tys. zł tej inwestycji, na którą myśmy przeznaczyli w ramach budżetu na 2012 rok 50 tys. zł. Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi- dodaje Wojciech Wośkowiak.


Komentarze (5)

04-09-2012 18:40:24
bronx
A co z Matejki od II LO do grunwaldzkiej po stronie wschodniej jest trzeci świat, do tego parkowanie ukośne zamiast równoległego sprawia , ze samochody zostawiają czasem mniej niż metr przejścia, pomyśleć, ze kiedyś przed kamieniami na tym odcinku były ogródki (!)
01-09-2012 15:05:27
fgh
A o estetykę nie dba już nikt. Paskudna kostka betonowa w zabytkowej dzielnicy, przechodząca płynnie w płyty chodnikowe...
01-09-2012 14:53:01
mieszkaniec
Zapraszam wkurzonego.. na plac między deskami...
01-09-2012 10:23:15
wkurzony..
co tam Chełmońskiego,-na Stablewskiego jest ładnie..
01-09-2012 09:09:12
TOMI
"Na ulicy Chełmońskiego prowadzimy zabiegi utrzymaniowe. Prace prowadzimy m.in. na wysokości posesji nr 1 i 2 w ramach bieżącego utrzymania chodników. Nie jest to kompleksowy remont - wyjaśnia Dorota Wesołowska, rzecznik prasowy ZDM. - " kompleksowy remont pozostałej cześci chodnika zapewne za nastepne 50 lat - to jest poprostu skandal, że nie wykonuje się od razu remontu całego chodnika. Gdzie jest rada osiedla? gdzie konserwator miejski ???- taki widok przy remontowanych zabtkowych kamienicach !!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

09

paź

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert Orkiestry Zbigniewa Pawlaka

Rynek Łazarski
Targ Sztuk Pięknych
w godz. 13:00-18:00

11

paź

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 10-lecia 5.Poznańskiej Drużyny Harcerskiej "Wagabunda"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: