Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stare i nierówne chodniki na Grottgera przechodzą do historii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stare i nierówne chodniki na Grottgera przechodzą do historii
09-08-2012 01:29   Janusz Ludwiczak
Kilka dni temu rozpoczął się remont chodników na ulicy Grottgera. Do końca sierpnia stare i nierówne płyty chodnikowe zostaną zastąpione betonową kostką "pozbrukową". Inwestycja będzie kosztować 171,8 tys. zł. Środki te w całości pokryje ZDM.

Pod koniec zeszłego tygodnia drogowcy z Zakład Robót Drogowych Marek Dachtera z Puszczykowa (firmy wyłonionej w przetargu) rozkopali chodniki na ulicy Grottgera.

Do końca sierpnia stare i nierówne płyty chodnikowe zostaną zastąpione betonową kostką "pozbrukową". Ponadto przeprowadzony zostanie remont infrastruktury i krawężników.

Wykonawca ma czas do końca sierpnia na wywiązanie się z zadania. Inwestycja będzie kosztować 171 810,90 zł brutto. Środki te w całości pokryje ZDM.

Natomiast pod koniec lipca zakończył się remont chodników na ulicy Chłodnej, o czym pisaliśmy w artykule: Ulica Chłodna zyskała nowe oblicze.

W tym roku przeprowadzony zostanie również remont chodników po północnej stronie ulicy Konopnickiej, gdzie znajduje się Zespół Dziennych Domów Pomocy Społecznej. Na to zadanie z budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz zostało przeznaczonych 50 tysięcy złotych. Ponadto rada osiedla zarezerwowała 100 tys. zł na remont chodnika i projekt modernizacji ulicy Kolejowej.


R E K L A M A

Komentarze (2)

09-08-2012 13:23:06
Dana spod 4a
Wg Pańskiej sondy jako nr 1. Była ulica Patologiczna (Kolejowa) ... właśnie widać efekt odwrotny :/ ... niby przetarg na projekt jest ... a kiedy FIZYCZNIE sie to zacznie?
09-08-2012 11:55:28
S.
Czekamy jeszcze na to, aż stare chodniki przejdą do historii na ulicy Kasprzaka:)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: