Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Chodniki na ulicy Wojskowej, Chełmońskiego i Kasprzaka w fatalnym stanie! Czy doczekają się remontu? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Chodniki na ulicy Wojskowej, Chełmońskiego i Kasprzaka w fatalnym stanie! Czy doczekają się remontu?
05-05-2012 16:26   Janusz Ludwiczak
Są ulice na Łazarzu, których piesi, szczególnie matki z dziećmi i osoby niepełnosprawne powinni unikać. Z pewnością należą do nich ulice Chełmońskiego, Wojskowa i fragment Kasprzaka. Dziury w chodniku, nierówne płyty chodnikowe i brakujące elementy bruku - tak wygląda droga dla pieszych w ponad półmilionowym mieście, które za miesiąc będzie jednym z czterech polskich gospodarzy Euro 2012.

W najgorszym stanie są chodniki na ulicy Wojskowej (zwłaszcza pomiędzy Grunwaldzką a Wyspiańskiego w pobliżu Areny), Chełmońskiego, Kossaka a także na fragmencie Kasprzaka (na odcinku od Palacza do Hetmańskiej).

Niestety jak zwykle powodem takiego stanu są pieniądze. Rada Osiedla Św. Łazarz może przekazać na remonty chodników jedynie do 300 tysięcy złotych. Zarząd Dróg Miejskich również nie ma zbyt wielu funduszy na przeprowadzenie remontu chodników. Niewiele lepiej wygląda sytuacja w budżecie całego miasta, gdzie cięcia i oszczędności wprowadzono w prawie każdym sektorze (również na sport, oświatę, kulturę, pomoc socjalną, komunikację i inwestycje).

O fatalnym stanie chodników wiedzą radni Osiedla Św. Łazarz, którzy przeprowadzili już kilka obchodów, rekonesansów i wizji lokalnych. Rada osiedla przygotowała już listę ulic, na których w najbliższych latach zostanie przeprowadzony remont chodników. Lista ta powstała na podstawie zgłoszeń otrzymanych od mieszkańców i według niej będą wyznaczane remonty i inwestycje. Na liście znalazły się między innymi ulice: Kolejowa, Chłodna, Konopnickiej, Kasprzaka (na odcinkach: od Sczanieckiej do Stablewskiego, od Hetmańskiej do Palacza oraz od Potworowskiego do Chociszewskiego), Chociszewskiego (Kasprzaka - Reymonta), Grottgera, Kossaka, Jarochowskiego (po stronie Parku Kasprowicza oraz od Hetmańskiej do Palacza), Chełmońskiego, Niegolewskich, Rynek Łazarski, Wojskowa i Dmowskiego (od Stablewskiego do Rynku Łazarskiego).

W tym roku uda się za to zrealizować przebudowę chodników na ulicy Konopnickiej (po stronie północnej), Chłodnej, fragmencie Kolejowej oraz w ciągu ulicy Grottgera. Kolejne ulice na remont muszą niestety poczekać.


Komentarze (35)

19-12-2012 19:44:56
w
Na Wojskowej pojawili się ostatnio aktywiści z ZDM (lub innej miejskiej organizacji) i robią fajną robotę, czyli naprawiają pas zieleni pomiędzy chodnikiem a jezdnią. I wygląda na to, że staną w tym pasie słupki! Świetny prezent na Święta - chodniki i krawężniki będą uratowane, błotko kiedyś zamieni się w trawkę, a może kasztanowce nie zdążą całkiem wymrzeć.
19-12-2012 13:24:25
123456789
Warto się przyjrzeć ulicy Iłłakowiczówny i pogonić kierowców niszczących chodniki. www
18-05-2012 18:23:46
Slawek
Od paru miesięcy czekam na odpowiedź od RO dlaczego na Gąsiorowskich auta parkują na chodniku, skoro ze spokojem mogą na jezdni. I nic się nie dzieje. Podejście do chodników najlepiej obrazuje pomysł Pana Wośkowiaka, który kompletnie zawalony chodnik w okół lejki chce poszerzać, zamiast wywalić auta na jezdnie. Wiele robić nie trzeba wystarczy przenieść płotek oddzielający zieleń i wstawić go odpowiednio na chodnik. Pani Bogumiła się pyta co trzeba zrobić: wprowadzić SPP (natychmiast), wybudować drogi rowerowe, ustawić priorytet dla komunikacji miejskiej, preferować ruch pieszy, wprowadzać tempo30 - tak w całym śródmieściu. Bo problemem nie jest brak miejsca na parkowanie aut, ale ich za duża liczba w mieście wynikająca z beznadziejnie prowadzonej polityki transportowej, nie dająca wielu osób dostatecznie dobrej alternatywy dla auta.
18-05-2012 15:32:40
S.
Przeczytałam tekst opublikowany w najnowszych Wieściach Łazarskich autorstwa Bogumiły Maćkowiak. Przyznam, że jestem nieco, by nie powiedzieć bardzo poirytowana tym artykułem. Co autorka właściwie chciała powiedzieć pisząc ten tekst? Że nowych chodników nie warto robić, bo drzewa rosną? No ludzie! Jakoś kładąc nowe chodniki w Poznaniu (ba, w całej Polsce) wszędzie sobie radzą z drzewami a tutaj nie??? Można odnieść wrażenie, że Rada Osiedla Łazarz poczuła się bardzo źle z tym, że tyle nareszcie zaczęło się mówić o stanie łazarskich chodników. Źle im, że ludzie do mediów z tym chodzą, czyli de facto źle im, że mieszkańcy przebudzili się i zaczyna im zależeć na swoich sprawach. No bo przecież krytykuje się wspaniałą Radę Osiedla.
11-05-2012 13:10:33
pieszy mieszkaniec
problemem nie są chodniki, problemem są ludzie, odpowiedzialni, za przestrzeganie prawa, patrz Straż Miejska, osoby które są mieszkańcami lub tylko tu przyjeżdżają SAMOCHODAMI, jedni nie reagują drudzy "parkują" i problemem są włodarze, którzy wolą zrobić spektakularny wiadukt gdzieś w polu albo prawie za miastem, niż zająć się problemami de facto centrum. Ja jestem napływowy, tu mieszkam ale mam nadzieję że już nie długo. Dlaczego? bo wy poznaniacy jesteście do dupy! Gdzie jest ta wasza gospodarność, ta dobra robota, ten porządek? Mieszkam już tu 12 lat, ale na pewno nie chcę tu spędzić reszty życia, szkoda moich nerwów.
09-05-2012 16:30:48
Zosia
oczywiście, że kasa jest ... problem w tych, którzy kasą dysponują. Nie wyobrażam sobie aby tacy ludzie mieli zarządzać Łazarzem przez następne 4 lata.
09-05-2012 13:49:09
Slawek
Może w tym momencie warto przypomnieć sobie "błyskotliwy" pomysł Pana Wośkowiaka http://lazarz.pl/?id=2&nr=3474 "Na koniec posiedzenia radni z Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego poruszyli problem parkujących samochodów na Lejku Łazarskim. Ich kierowcy często blokują chodniki, dlatego radny Wojciech Wośkowiak zasugerował poszerzenie chodnika". Auta niszczą chodniki i dlatego trzeba im je dobudować... Mi opadają ręce. Ale skoro pada taka propozycja to znaczy kasa jest.
09-05-2012 13:31:39
Zosia
Od ponad dwóch lat prowadzę korespondencję z Zarządem Dróg Miejskich na temat remontu chodnika przy mojej ulicy. Od dwóch lat dostaję praktycznie te same odpowiedzi: „ograniczenie środków” i „zapisanie w bazie Potrzeb Inwestycyjnych i Remontowych”. Od tego roku postanowiłam dowiedzieć się jak temat wygląda w Radzie Osiedla. ZDM ma swój budżet na remonty, ma i również Rada … ponoć w Urzędzie Miasta już została przegłosowana ustawa dająca Radom większe środki finansowe kosztem m.in. budżetu ZDM. To Rada zleca ZDM remonty chodników. Główny problem polega na JAKOŚCI naszej Rady. Po paru miesiącach prób nawiązania jakiegokolwiek kontaktu wiem, że ci ludzie nie będą walczyć o naszą dzielnicę … skoro członek Rady odpowiada mi „proszę już do mnie więcej nie dzwonić” (i rzuca słuchawkę) … to na co możemy liczyć? W Radzie powinni być skuteczni menadżerowie a nie miłe sąsiadki. Przez dwa miesiące członkowie Rady nie potrafili odpowiedzieć na proste pytanie: jakie chodniki będą remontowane w 2012 roku? Nie wiedzieli albo ich to nie interesowało.
08-05-2012 20:06:21
Miro
mieszkaniec - widzisz wygladasz na radnego - bo nie czytasz moich postow ja nie mam prestensji do zdm tylko do radnych ze nie pilnowali tego co mieli wiec jak to naa radnego przystalo robisz wszystko po łebkach co wlasnie udowodniles - a jak wspominalem zdm jest czescia urzedu miasta i wierz mi ze rychu ma lepsze inwestycjee anizeli podrzedne chodniki do tego i tak mu brakuje 70 baniek wiec mylisz fakty i to bardzo jak to radny - no nic niedlugo weekend znow ladna pogoda gdzie sie wybieracie ?
08-05-2012 18:50:23
mieszkaniec Łazarza
@Miro: Gdybym był radnym nie podpisywałbym sie jako mieszkaniec. po pierwsze co ci zrobiła rada osiedla. po drugie zdaje się, że za remonty dróg odpowiada zarząd dróg miejskich, wiec pretensje mniej do ZDM.
08-05-2012 18:09:12
Miro
mieszkancu lazarza - pewnie radny tego fyrtla - odpowiadajac bo mam tam rodzine i czesto tam bywam jestem poznaniakiem i nie lubie nierobow na stołkach, jakie zajmuja i nic nie robia prosta sprawa - a bycie radnym nie nie jest moim szczytam marzen tak jak pewnie twoim pozdro
08-05-2012 16:32:58
mieszkaniec Łazarza
@Miro: skoro nie jestes stad to po co zabierasz glos? Jak tak narzekasz na radę osiedla to prosze startuj do rady i kandyduj w wyborach, wtedy pogadamy.
08-05-2012 15:57:29
Miro
Niepełnosprawny - dodam tylko ze cale szczescie lazarz to nie moja dzielnica (fyrtel:) bo z tak kiepską rada nie da sie wiele zwojowac - i zrobiles cos ?? aaaa no tak odpowiedziales na moje posty - brawo gdzie chcesz pomnik aby postawic ?? a prawda jest taka ze i tak nadal macie chodniki takie jak mieliscie a rada wybrana przez Was i ciebie pewnie tez robi sobie darmowe przedstawienie popierane przez ten portal - wiesz tak mi sie zdaje zze jesli chca zostac wybrani na dalsza kadencje to musza sie wykazac - zycze wam wytrwałosci w walce z tak nieudolna rada osiedla
08-05-2012 12:15:13
w
Dokładnie - nie interesuje mnie czy ktoś mieszka tutaj od urodzenia jak ja, czy też wybrał Łazarz ze względu na miłość, pracę, szkołę czy własny kaprys. Ważne, że nie jest obojętne to miejsce. Dla porównania większość Wrocławia to ludność napływowa, a jak się miasto rozwija :) A stan chodników to wspólny interes i w sumie dziwne, że wywołuje jakiekolwiek spory.
08-05-2012 11:18:26
...
Zgadzam się z w. Dobre chodniki to pierwsza, wydaje się podstawowa, pierwsza rzecz jaką można zrobić dla poprawienia wizerunku miejsca, ale też wydaje się się, podstawowa rzecz, jaką można zrobić dla mieszkańców. Pełna zgoda co do tego, że władze na Łazarzu są po prostu kiepskie, jeśli na wielu ulicach od kilkudziesięciu (30, więcej?) nie potrafiła wymienić chodników. P.S. Licytowanie się typu "napływowy", "tutejszy" do bólu polskie ale i do bólu żenujące.
08-05-2012 09:48:38
Nienapływowy z Łazarza
"co ja moglem zrobic dla swojej dzielnicy (fyrtla) to juz zrobilem a lazarz hmm to tylko łazarz ze zgraja nieudacznych radnych taka prawda."Oj nie lubisz ty swojego fyrtla a gdybyś coś zrobił dla Łazarza to czytając twoje wypo...jestem pewny że pochwalił byś się tym nawet jeśli byłoby to coś bardzo małego. Chyba jakieś ambicyjki nie spełnione przemawiają przez ciebie."Miro" do pracy na rzecz dzielnicy aparat do ręki i w teren.
08-05-2012 09:11:59
Miro
Niepełnosprawny - nie wiem czemu ma sluzyc to co napisałes widzisz cos na morawskiego i nie reagujesz ?? naprawde ciezko to zrozumiec i wierz mi co ja moglem zrobic dla swojej dzielnicy (fyrtla) to juz zrobilem a lazarz hmm to tylko łazarz ze zgraja nieudacznych radnych taka prawda. i naprawde nie wiem czego sie bac paru obelg jesli ktos lamie prawo ?? wystarczy zdjęcie i chec wystapienia przeciw wlascicielowi pojazdu ktory lamie przepisy ja tak robie i to skutkuje a co ludzie o mnie pomysla to naprawde jest sprawa trzecierzedna - wystarczy działac - wiec chyba poprzesz mnie ze ciekawszym rozwiazaniem jest aby ci radni co raz na pol roku maja jakas iniscjatywe zamiast siedziec na stolku codziennie chodzili i wskazywali tych co lamią prawo i niszcza chodniki anizeli - co do naplywu nie wypowiem sie bo szkoda pisac jak i tak wiesz swoje
08-05-2012 08:15:38
Nienapływowy z Łazarza
Z Twoich wypowiedzi"Miro" wnioskujęże jesteś bardziej napływowy niż tutejszy.Czyżbyś obudził się ze snu zimowego.Jakoś nie piszesz nic o tym co chcesz zrobić dla dzielnicy,tylko krytykujesz.Zniszczone chodniki to wina kierowców, ale także braku reakcji na dewastację przez mieszkańców. Każdy chce aby ten drugi zareagował,bo Ja na wszelki wypadek nie będę się narażał i tak rośnie beezkarność kierowców. Zobacz przy ulicy Morawskiego. Na swoim terenie przy nowym budynku posadzili kwiatki,krzewy zabezpieczyli kamieniami a swoje samochodziki"półciężarówki" parkują po drugiej stronie Kasprzaka,tam nie ma już chodnika. Zobacz jak wygląda Chełmońskiego , to parking a nie chodnik. Każdy chce samochodzik "trzymać"najbliżej domu,pracy i nikt nie widzi w tym nic złego , na zwróconą uwagę usłyszysz obelgi albo coś więcej.
08-05-2012 07:02:27
Miro
*w wazna?? w jakim sensie ?? czy nie wazniejsze jest budowanie nowych szpitali albo ulepszanie istniejących ?? czy tez moze nowe przedszkola albo szkoly ?? ale dla mieszkancow jednego fyrtla i pseudo radnych, którzy totalnie nic nie robia najwazniejsze aby pod r... tz nosem bylo dobrze - takie myslenie napływowych
08-05-2012 07:00:10
Miro
*pieszy - zarzadca drogi usytuował odpowiednie oznakowanie stosowne do wazności i klasy drogi ktore dopuszcza odpowiednia nacisk na os - a twoja niekompetencja jest powalajaca w tej kwestji gdyz to nie ZDM jest jednostką która ma obiwazek egzekwowania przepisów dla twojej wiadomosci bo pewnie nie wiesz skoro autem nie jezdzisz to nie znasz strazy miejskiej, policji czy tez inspekcji transportu to oni wlasnie sa od respektowania przepisów nałożonych przez zarzadce drogi, a jesli totalne olewanie spraw zwiazanych ze swopim fyrtlem (czy to twoja czy radnych osiedla) ktorzy wnioskuje chodzac po chodnikach( pieszy) widzi lamanie przepisów przez pojazdy to ignorujac to wszystko sami sobie sa sobie winni wiec sa sobie sami - i zaprzestan narzekania tylko zrob cos - zglos gdzie trzeba - uprzejmie donieś do tego sie na pewno nadajesz
07-05-2012 23:27:19
w
odwiedzając inne miasta widzę jaki wpływ na ich wizerunek mają wyremontowane, jakościowo dobre chodniki. Więc mam pytanie - czy te remonty są aż takie drogie? Rozumiem, że rada osiedla dysponuje śmiesznie małymi kwotami, ale już budżet miasta to miliony złotych.. rozwiązanie kwestii chodników i parkowania to rzecz mega ważna, a wcale nie najdroższa.
07-05-2012 22:22:30
pieszy
@Miro ciekawa logika. przez niekompetentną bandę z zdm, która dopuszcza parkowanie na niedostosowanych do tego chodnikach mają cierpieć piesi, bo to wedle ciebie oni sobie chodnik popsuli. pomijam milczeniem, że zdm bardzo często wyznacza miejsca parkingowe na chodniku nie pozostawiając 1,5 metra. ale nic może niedługo w ramach oszczędności zabiorą im służbowe auta i dadzą dobre trampki to nabędą trochę pieszej ogłady.
07-05-2012 10:11:17
Miro
tyle lat ile je psuliscie
06-05-2012 23:13:11
...
Kiedy można spodziewać się remontów na wyżej wymienionych ulicach? Ile jeszcze (lat?) mamy chodzić po tym syfie?
06-05-2012 22:44:47
mieszkaniec
ciągle nie wiem jaką rekompensatę za miasteczko na arenie będzie miał łazarz, bo za strefę kibica na placu wolności wiele dobrego spotkało centrum.
06-05-2012 20:14:01
poznaniAnka
jeśli remonty chodników ma realizować rada osiedla, to poczekamy sobie kilka lat na ich remont. Chodniki powinien remontować ZDM.
06-05-2012 18:52:48
Miro
kAsiu tam gdzie rada osiedla na spacerze
06-05-2012 18:33:12
kaśka
za stan chodników na ul. Wojskowej najbardziej odpowiedzialni są kierowcy, który swoimi samochodami rozjeżdżają płyty chodnikowe, co widać na zdjęciach. Gdzie jest w takich przypadkach Straż Miejska??
06-05-2012 17:38:24
Miro
no prosze teraz komentarz został jednak i to juz nie spam ?? a na tym art kazda moja wypowiedz bylaa diametyralnie inna wiec nie rozumiem słowa spam gdzyz za wikipedią Spam – niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne. a udostepniacie mozliwosc komentarza po to aby go otrzymac wiec majac wiadomosci o innej tresci na temat tego co robicie i co uskuteczniacie nie mozna nazwac tego spamem a jesli lamaly regulamin to prosze zacytowac w ktorym miejscu ?? a wasze dzialanie likwidacja nie tylko moich niepochlebnych radzie osiedla komentarzy wskazuje na polityke pro rada osiedla w koncu to ten sam fyrtel
06-05-2012 16:43:25
REDAKCJA
@Miro: Usuwane są komentarze łamiące regulamin, w tym również spam. Portal lazarz.pl jest niezalezny i nie portalem rady osiedla. Pozdrawiam.
06-05-2012 16:29:24
Miro
komuna wrocila na lazarz.pl CENZURA jak sie patrzy ciekawe czy ludzi tez zamykacie albo usowacie tak jak posty nie lamiące regulaminu - zal ale co tam: zastanawiające jest to gdzie byla popierana przez ten portal i wlacikciela ktory wchodzi głeboko bez waazeliny wiadomo gdzie radnym osiedla lazarz, cala rada osiedla kiedy przedmiotowe chodniki byly niszczone? czy zgłaszano gdzies tyo zglaszali moze straz miejsca albo inne jednostki dbające o przestrzeganie prawa? nie lepiej sie napiąć w tym smiesznym wiejskim portalu, który jest tylko po to aby aby zrobic dobrze radnym i moze dostac stolek tam, reasumujac radni tylko pokazuja sie w momencie jak ich malo slychac w miescie tfuuu na lazarzu a jesli maja juz dbac o cos co maja rzekomo pod opieka to juz ich nie ma bo przeciez mniejszy jest posluch jak sie zadba o 1 ulice niz jak sie znajdzie jakis 5 w zlym stanie - ale spokojnie w odpowiednym wydziale UM zalatwią was czysciutko sa o wiele ciekawsze inwestycje niz wasze chodniki o ktore nie dbacie nieudacznicy
06-05-2012 07:04:17
Negatyw
Ale za to mamy Euro. To się nazywa "z motyką na słońce"!
05-05-2012 22:27:08
,,
chelmonskiego to smiechu warte!! wygląda jak po wielkim bombardowaniu! to wstyd dla dzielnicy...! kompletny syf. matki z wózkami czy starsze osoby nie mogą sie tam normalnie poruszac.....
05-05-2012 21:17:04
Tomek
Trzeba było przypilnować samochodów parkujących przy budowie osiedla Echo (ul. Wojskowa). TO właśnie im zawdzięczamy taki stan chodnika.
05-05-2012 17:02:18
Widz
Dodałbym jeszcze ulicę Sczanieckiej. To główne dojście do Areny z ul. Głogowskiej (przystanek MPK) i jest kiepsko. Z dzieckiem praktycznie nie da się jechać wózkiem.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: