Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowy dworzec ma już miesiąc. Co się stanie ze starym dworcem? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowy dworzec ma już miesiąc. Co się stanie ze starym dworcem?
02-07-2012 01:22   Janusz Ludwiczak
Równo miesiąc temu, 29 maja uroczyście został otwarty nowy dworzec kolejowy Poznań Główny. Stary obiekt ma pełnić rolę drugiego dworca głównego do końca roku. Nie wiadomo jednak co się stanie ze starym dworcem. Ostateczną decyzję podejmie do września główny zarząd PKP S.A.

Po dziewięciu miesiącach budowy, 10 dni przed rozpoczęciem Euro 2012, dokładnie we wtorek 29 maja Prezydent RP Bronisław Komorowski otworzył nowy dworzec kolejowy, który wybudował węgierski inwestor, firma TriGranit.

A jak obecny gospodarz ocenia miniony miesiąc działalności nowego dworca?

Miniony miesiąc to było przede wszystkim Euro. Nowy dworzec funkcjonował równolegle ze starym. Nie było problemów ze sprzedażą biletów. Było otwartych sporo kas. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z działalności nowego dworca - przekonuje Piotr Kryszak, rzecznik prasowy Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP SA w Poznaniu.

Nowy dworzec ma trzy poziomy i powierzchnię 1414 m kw. Podróżni będą korzystać z 10 kas biletowych i 9 automatów biletowych. Dla pasażerów dostępna jest też przechowalnia bagażu, nowoczesne toalety (również dla osób niepełnosprawnych) i pokój dla matki z dzieckiem. W budynku postawiono również bankomaty i wpłatomat.

Na nowym dworcu działa również kilka kawiarni i salonik prasowy. Jednak sporo lokali stoi pusta.

Lokale będą sukcesywnie zagospodarowywane. Część powierzchni jest już wynajęta. Zadaniem najemców doprowadzić pomieszczenia ze stanu deweloperskiego do używalności. Niektóre pomieszczenia czekają na swoich najemców. Nie ma bezpośredniego przełożenia. Jeśli najemca chce przejść ze starego dworca do nowego to musi negocjować kwestie stawek i warunków najmu - wyjaśnia Piotr Kryszak z Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP SA w Poznaniu.

Aktualnie działają dwa dworce Poznań Główny. Co więc stanie się ze starym pasażerskim terminalem kolejowym i działającym w nim punktach usługowych, a także restauracji KFC i dyskontem sieci Biedronka?

Stary obiekt jako dworzec będzie funkcjonować do końca roku. Wtedy zamknięte zostaną kasy. Czy budynek zostanie zamknięty to zależy od decyzji zarządu PKP S.A. w Warszawie. Jaka przyszłość będzie przewidziana dla starego dworca, czy będzie to hotel, czy biurowiec czy budynek będzie pełnił inne funkcje to będzie wiadomo najwcześniej we wrześniu.
Punkty znajdujące się na terenie starego dworca na razie działać będą bez zmian. Podpisane są umowy i są one w mocy
- powiedział Piotr Kryszak.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: