Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Trzecioklasiści poznawali kraje Unii Europejskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Trzecioklasiści poznawali kraje Unii Europejskiej
30-03-2012 01:14   Janusz Ludwiczak
Czy Barcelona leży w Hiszpanii, czy Portugalia ma dostęp do oceanu, jaka jest flaga Wielkiej Brytanii i jak brzmi hymn Niemiec - to musieli wiedzieć uczestnicy międzyszkolnego konkursu dla klas trzecich "Poznajemy na wesoło kraje Unii Europejskiej", który odbył się w środę w Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci z klas trzecich. W tym roku bawiliśmy się wokół Irlandii, Szwecji, Danii, Czech, Niemiec i Hiszpanii. Dzieci otrzymały po 12 zadań, które polegały na sprawdzeniu ich wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Uczestnicy musieli przyporządkować miasta do państw, odgadnąć nazwy utworów, rozpoznać sławne postacie, a także ustalić czy dane państwo ma dostęp do morza, oceanu oraz rozpoznać jaka flaga należy do danego kraju - tłumaczy Monika Tomowiak-Stańczak.

W konkursie wzięły trzyosobowe reprezentacje z pięciu szkół podstawowych - nr 6, 7, 80, Da Vinci oraz gospodarze z SP77. Dla najlepszych zawodników przygotowano książki, gry edukacyjne i dyplomy.


Komentarze (1)

30-03-2012 13:09:08
Dora
Pozdrowienia dla P. Moniki , była Pani moją wychowawczynią w podstawów jakies 12 lat temu :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

cze

17:00
Park Wilsona
Przeszłość,Teraźniejszość,Przyszłość-Czerwiec 56 - inscenizacja
w godz. 14:00-17:00

03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: