Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grunwald: Gimnazjum nr 57 nie zostanie (na razie) zlikwidowane. Co z obwodem Gimnazjum 33? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Grunwald: Gimnazjum nr 57 nie zostanie (na razie) zlikwidowane. Co z obwodem Gimnazjum 33?
03-03-2012 01:17   Janusz Ludwiczak
Przynajmniej do 31 sierpnia 2013 roku będzie funkcjonować Gimnazjum nr 57 przy ul. Sierakowskiej na Grunwaldzie. Placówka ta miała zostać zlikwidowana z końcem tego roku. Jednak zgodnie z przepisami o planach likwidacji szkoły nie zostali poinformowani rodzice.

Gimnazjum nr 57 przy ul. Sierakowskiej pierwotnie miało zostać zlikwidowane z końcem roku szkolnego 2011/2012. Tak się jednak nie stanie.

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny poinformował, że o planach likwidacji szkoły nie zostali poinformowani ani przez Wydział Oświaty ani przez dyrekcję szkoły rodzice uczniów.

Zgodnie z ustawą oświatową wszelkie formalności (w tym informacja do rodziców) muszą zostać wypełnione najpóźniej 6 miesięcy przed planowanymi zmianami (termin minął 29 lutego).

Oznacza to, że Gimnazjum nr 57 będzie mogło zostać zlikwidowane najwcześniej 31 sierpnia 2013 roku. Szkoła będzie prowadzić nabór na rok szkolny 2012/2013.

Nie wiadomo też czy błąd urzędników nie ujawni się też w przypadku innych szkół. Po zlikwidowaniu Gimnazjum nr 57 od 1 września miał się zmienić obwód Gimnazjum nr 33. Projekt zakładał, że granica obwodu "33" miała sięgać aż do ulicy Przybyszewskiego, Marcelińskiej, Ostroroga i Grochowskiej. W najbliższą środę uchwałę w sprawie wydania opinii do propozycji utworzenia nowych obwodów szkół gimnazjalnych podejmą osiedlowi radni podczas sesji Rady Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (3)

03-03-2012 23:42:07
w
co się dzieje? a ile kosztował stadion? i ile teraz brakuje w kasie miasta? :) Przyszedł czas oszczędności - jak widać zaczynają od oświaty i komunikacji miejskiej. Nie mam nic przeciwko ograniczaniu wydatków publicznych, jednak nie tędy droga.
03-03-2012 16:07:58
Hania
Smieszne ale prawdziwe, biurokracja tak zakorzeniona, ze urzednicy nie amietaja o glownych zainteresowanych - uczniach i ich rodzicach. Byleby zlikwidowac i "plan" zostal wykonany. Widac, ze nie ma kompetencji ze strony Urzedu Oswiaty. Dyrekcje szkoly usprawiedliwiam o nie powiadomieniu rodzicow uczni bo ktoz chce zostac bez pracy ? I takim sposobem jeszcze jeden rok szkola bedzie dzialala, napewno ze korzyscia dla jej wychowankow. Nie rozumiem co sie dzieje z zamykaniem szkol ? Czy nie ma dzieci chetnych do nauki, czy jest niska demografia w tym przekroju wiekowym ?, czy nie ma pieniedzy na szkole i nauczanie ?
03-03-2012 13:13:49
xyz
Rado Osiedla nie ma po co się spotykać, bo po błędzie urzędników obwody ulegną jeszcze zmianie , albo pozostaną właśnie bez zmian. Szkoda Waszego czasu!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: