Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Obwód Gimnazjum nr 33 ma zostać powiększony aż do Marcelińskiej, Ostroroga i Grochowskiej [MAPY] - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Obwód Gimnazjum nr 33 ma zostać powiększony aż do Marcelińskiej, Ostroroga i Grochowskiej [MAPY]
26-02-2012 01:30   Janusz Ludwiczak
W piątek radni osiedlowi z Komisji Oświaty i Kultury postanowili odbyć spotkanie dotyczące przyszłości szkół w trybie "niejawnym". Dotarliśmy jednak do przedmiotu obrad. Wydział Oświaty poprosił Radę Osiedla o konsultacje projektu rozszerzenia obwodu Gimnazjum nr 33 na znaczną część likwidowanego Gimnazjum nr 57. Według założeń granica obwodu Gimnazjum nr 33 miałaby sięgać aż do ulicy Marcelińskiej, Ostroroga, Grunwaldzkiej i Grochowskiej. Oznacza to, że uczniowie zamiast na zajęcia do budynku przy ul. Sierakowskiej musieli by uczęszczać aż pod Arenę.

W piątek popołudniu obradowała Komisja Oświaty i Kultury Rady Osiedla Św. Łazarz. Mimo, iż redakcja portalu lazarz.pl została poinformowana o spotkaniu, w trakcie którego miały być omawiane kwestie przyszłości szkół i nowych granic obwodów gimnazjów, Lech Sadowski, przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Rady Osiedla Św. Łazarz prosił o opuszczenie swojego gabinetu, w którym było organizowane spotkanie, twierdząc że jest ono niejawne. Więcej w artykule: "Rada Osiedla Św. Łazarz utajniła obrady w sprawie przyszłości szkół!"

Portalowi lazarz.pl udało się jednak dotrzeć do przedmiotu obrad. Wydział Oświaty poprosił Radę Osiedla o konsultacje projektu rozszerzenia obwodu Gimnazjum nr 33 na znaczną część likwidowanego Gimnazjum nr 57. Według założeń granica obwodu Gimnazjum nr 33 miałaby sięgać aż do ulicy Marcelińskiej, Ostroroga, Grunwaldzkiej i Grochowskiej.

Jak się okazało informacja o zmianie rejonizacji szkół nie była "tajna" dla innych rad osiedli, które poinformowały o tym mieszkańców. Pozostaje też pytanie, czy w posiedzeniu Komisji Oświaty i Kultury powinien brać udział dyrektor Gimnazjum nr 33, który jest przewodniczącym tej komisji.

"W poniedziałek, 27 lutego br. odbędzie się spotkanie konsultacyjne z radami Grunwaldu i Jeżyc a Wydziałem Oświaty w sprawie nowego podziału okręgów gimnazjalnych. Teren naszego osiedla podzielony jest pomiędzy trzy gimnazja, Gimnazjum nr 60 (Bukowska 53), Gimnazjum nr 33 (Wyspiańskiego 27) oraz Gimnazjum nr 56 (Promyk 4). Rada Osiedla Stary Grunwald czeka na uwagi mieszkańców przesłane na skrzynkę majlową do niedzieli, 26 lutego 2012r. Adres skrzynki: rada@starygrunwald.pl Pytanie brzmi; obszar C winien pozostać przypisany do Gimnazjum 56 czy też złozyć wniosek o przypisanie go do Gimnazjum 33 lub Gimnazjum 60 (do którego jest b.dobry dojazd autobusem linii 69)" - czytamy na stronie www.starygrunwald.pl

Konsultacje w sprawie obwodów szkół gimnazjalnych na Grunwaldzie, a także Jeżycach i Wildzie rozpoczną się w poniedziałek o godz. 16:30 w Wydziale Oświaty UM przy ul. Libelta 16/20 (pok. 319).

Projekt Wydziału Oświaty w sprawie nowego podziału okręgów zakłada, że granice obwodów Gimnazjum nr 51 i 53 nie ulegną zmianie. Jednak znacznie ma powiększyć się rejon Gimnazjum nr 33 (który mieści się w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy ul. Wyspiańskiego 27).

Obecnie rejon Gimnazjum nr 33 stanowi obszar w granicach ulic: Głogowskiej - Roosevelta - Bukowska - Grunwaldzka - Grochowska - Chociszewskiego - Jarochowskiego - Morawskiego - Głogowska.

Po zmianach obszar Gimnazjum nr 33 zostałby poszerzony na znaczną część likwidowanego Gimnazjum nr 57, które mieści się przy ul. Sierakowskiej. Według założeń granica obwodu "trzydziestki trójki" miałaby sięgać aż do ulicy Marcelińskiej, Ostroroga, Grunwaldzkiej i Grochowskiej. Oznacza to, że uczniowie musieliby uczęszczać aż pod Arenę. Gimnazjaliści na lekcje musieliby dojeżdżać kilka przystanków tramwajem.

KOMENTARZ OD REDAKCJI
Pan Lech Sadowski, przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury wyprosił mnie w piątek ze swojego gabinetu, gdyż podejrzewam, że nie chciał, by światło dzienne ujrzała sprawa dotycząca bezpośrednio Gimnazjum nr 33, którym kieruje. Gdyby było inaczej mógłbym przecież uczestniczyć w posiedzeniu kolejnej komisji. Do tej pory z resztą nie było z tym problemu. Na stronie www.radaosiedla.lazarz.pl można zobaczyć relacje z poszczególnych posiedzeń komisji i obrad sesji.
Niezrozumiałe jest więc, dlaczego posiedzenie z udziałem radnych Osiedla Św. Łazarz było przeprowadzone jako niejawne, za zamkniętymi drzwiami. Rada osiedla wielokrotnie zapraszała również na łamach portalu lazarz.pl mieszkańców do udziału w sesjach. Jak twierdzili radni każdy mieszkaniec mógł przyjść na zebranie. Ale w tej sytuacji nasuwa się pytanie czy zostaną wpuszczeni.
Radni osiedlowi chyba zapomnieli, że zostali wybrani przez mieszkańców, wyborców (pomijając już, że było ich tylko 4,05%, czyli na 29 805 uprawnionych do głosowania do urn poszło 1207 wyborców), a omawiane sprawy dotyczyły szkół "publicznych".
I na koniec zwracam się do Pana Wojciecha Woskowiaka, Przewodniczącego Rady Osiedla Święty Łazarz i Radnego Miasta Poznania. Nie ma co się obrażać i twierdzić, że "portal lazarz.pl zamieszcza informacje, które są zaprzeczeniem tego działania społecznikowskiego samorządowców z Łazarza" ("Puls Dnia" WTK, 25 luty 2012). Wyczerpujące informacje zgodne ze stanowiskiem rady zostałyby podane do wiadomości mieszkańców, gdyby tylko była możliwość uczestniczenia w posiedzeniu.
Janusz Ludwiczak, redaktor naczelny portalu lazarz.pl


Komentarze (16)

27-02-2012 00:08:52
m.ł.
Właśnie przypisanie ulic z Jeżyc do obwodu Gimnazjum nr 33 spowodowało że spotkaliśmy się w piątek. Chcieliśmy jako radni z Łazarza wysunąć wniosek o taką zmianę obwodów aby dzieci "jeżyckie" nie musiały chodzić tak daleko do szkoły. Łatwo oczerniać ,rzucać oskarżenia nie próbując nawet wczytać się w dokumenty. To nie jest projekt Rady Osiedla ,p.Sadowskiego,p.Wośkowiaka tylko urzędników.Mnie i innym radnym ten projekt nie podobał się,chcemy wnioskować o jego zmianę.Szkoda że nie czekając na sesję Rady w miesiącu marcu, jak zawsze otwartą dla wszystkich,internauci już potępili łazarskich radnych.Jeszcze żadna Rada w Poznaniu nie przygotowała swojej uchwały w tej sprawie bo pierwsze spotkania robocze z WydziałemOświaty zaczynają się jutro.
26-02-2012 23:37:25
Dominik
No i wyszło szydło z worka. Na miejscu p. Sadowskiego, który nie wyłączył się z sprawy jako zainteresowany, a na dodatek podjął próbe ukrycia swojej interesownośći, bardzo bym się wsydził. Ale bywało w przeszłości, że ten pan walczył bez skrupułów o swoje koryto. Ładny przykład dla młodzieży z jego gimnazjum. A p. Wośkowiakiem nie zawracajcie sobie ludzie głowy. Wisi u klamki Grobelnego i zrobi wszystko aby podobać się swojemu panu.
26-02-2012 23:30:14
Lucjusz
tak jest czy inaczej, wszystko zaczyna nieładnie cuchnąć. krytykujemy politykow na szczycie, wybrzydzamy, narzekamy, a sami tu na małym szczeblu robimy jeszcze gorzej. i zadawanie retorycznych pytan typu "a czy premier, prezydent ujawnia wszystkie swoje narady?"nie jest żadnym ale to żadnym usprawiedliwieniem. pouczanie dziennikarzy, że powinni byc rzetelni w takiej sytuacji, gdy pozbawia sie ich mozliwosci zapoznania sie z kontekstem sprawy tez jest nieuczciwe. jakos tak nieprzyjemnie mi to wszystko wyglada....
26-02-2012 23:16:39
Pablo
Faktycznie, radni osiedlowi dostają diety. Nawet jeśli jest to tylko 120 zł - to koszt np. miesięcznej sieciówki + opłata za RTV na przykład. Nie mówimy więc tutaj o wolontariacie
26-02-2012 22:47:42
rodzic
Mój syn jest obecnie uczniem klasy 6. Mieszkamy na Polnej. To jest jakieś nieporozumienie!!! Pod bokiem mamy gimnazjum nr 60 przy Bukowskiej 53. I co według nowej rejonizacji miałbym posyłać dziecko na Wyspiańskiego pod Arenę??? Nie tędy droga!!! Chyba, że pan Wośkowiak jak jak taki mądry będzie odprowadzał mi syna na Arenę lub zrefunduje koszty dojazdu z Polnej na Wyspiańskiego.
26-02-2012 22:30:09
Nauczyciel
Nie wyobrażam sobie aby dzieciaki z Marcelinskiej miałyby biegać do gimnazjum na Arenę - całą sprawę trzeba zaintersować inne rady osiedli i innych radnych z Łazarza (L. Dudziak) i Grunwaldu. A wyobrażasz sobie człowieku żeby dzieci z ul.Sławińskiej/Ławica/ biegały na Promyk albo z Jeżyc ul.Zwierzyniecka na Wyspiańskiego. A tak jest w projekcie Wydziału oświaty ijakośradni grunwaldzcy nie protestują.
26-02-2012 22:19:38
piter
Niesamowite, oto wielka tajemnica obrad... Urząd miasta prosi o poufność bo nie chce ludzi drażnić, czy może radni nie chcą by za wcześnie wyszły machinacje szefa komisji? Pewnie sie nie dowiemy. Nieładnie, szanowni Państwo, bardzo nieładnie sie bawicie. Za pieniądze podatników i przeciwko mieszkańcom. Na szacunek trzeba sobie zasłużyć, nic nie jest dane z racji wieku, urzędu czy funkcji. Nie ma nic do rzeczy, czy bierzecie diety czy nie. Po prostu zacznijcie wreszcie dbać o Łazarz a nie jak co poniektórzy o własne kariery polityczne.
26-02-2012 20:56:38
M.Łazarz
"Ta" Łazarz ma na imię Maria,dla Ciebie internauto Pani i jest podwieszona w ZUS po prawie 40 latach pracy.
26-02-2012 19:59:40
Łukasik
Kto to są ci trzej? Wośkowiak to radny miasta i jednocześnie wtyka Grobelnego. Sadowski do dyrektor 33, a ta Łazarz u kogo jest podwieszona?
26-02-2012 17:47:21
wolf
A więc już wszystko wiadomo. Czyli pan Sadowski chciał sam decydować o poszerzeniu obwodu swojej szkoły, której jest dyrektorem. Nie tędy droga, zdaje się, że rada miasta nie podjęła jeszcze decyzji o likwidacji gimnazjum nr 57: http://bip.poznan.pl/bip/sesje/xxvii-zwyczajna,41796/ Sesja Rady Miasta Poznania numer: XXVII, 2012-02-28 09:00: 15. Projekt uchwały (PU 401/12) w sprawie likwidacji Gimnazjum nr 57 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Poznaniu, ul. Sierakowska 23.
26-02-2012 14:43:32
kiwi
Jakim prawem o tak ważnej kwestii jak sprawy obwodów szkół, decyduje komisja oświaty rady osiedla ,a nie cała rada, to są jakieś matactwa, a ta rada to posłuszne owieczki, które częściej są nieobecna na sesjach, i nic ich nie interesuje oprócz nazwania się "radnym". Wszystko przyklepują Wośkowiakowi, Łazarzowej i Sadowskiemu
26-02-2012 14:21:18
wolf
Jest chyba różnica pomiędzy decydowaniem o zasadzeniu, drzew, zbudowania placu zabaw czy przeznaczania pieniędzy na bezpieczeństwo a podejmowaniem decyzji od której zależy kariera zawodowa przewodniczącego komisji. Czy w takiej sytuacji nie powinien zainteresowany decyzją być tylko obserwatorem, a nie osobą która ma wpływ na przebieg sprawy?
26-02-2012 13:47:21
M.Łazarz
Uchwała nr LXXIX/1181/V/2010 Rady Miasta Poznania z 12 października 2010 r. przewiduje możliwość przyznania diet /dieta radnego osiedlowego to zrekompensowanie poniesionych kosztów związanych z wykonywaniem określonej funkcji oraz realizacją zadań Osiedla /np koszty przejazdów, rozmów telefonicznych, zakup niezbędnych artykułów do realizacji zadań/ i zwrotu kosztów przejazdów dla członków organów osiedlowych. W przeciwieństwie do diet radnych miejskich ,poselskich i innych nie jest to stała kwota wypłacana wszystkim co miesiąc. Zapraszam do kandydowania do Rady i otrzymywania jako radny w najlepszym przypadku ok.120,- zł .Jeżeli pisze pan o wolontariacie to polecam lekturę. Wolontariusz nie jest pracownikiem, choć trzeba mu zapewnić warunki pracy i wypłacać diety, tak jak pracownikowi. Wolontariusz to osoba, która ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia na zasadach określonych w ustawie z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (DzU z 2003 r. nr 96, poz. 873 ze zm.; dalej: ustawa). Z wolontariuszem nie zawiera się umowy o pracę, ale porozumienie. Ma ono charakter cywilnoprawny. Zasady świadczeń wolontariusza muszą być tam właśnie określone (zakres, sposób, czas ich wykonywania). Podobnie jak pracownikowi wolontariuszowi trzeba pokrywać koszty podróży służbowych i diet oraz zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki wykonywania świadczeń oraz odpowiednie środki ochrony indywidualnej. Oprócz tego korzystający może też zapłacić za szkolenia i ponieść inne koszty związane z wykonywanymi przez wolontariusza świadczeniami. Za wolontariusza nie trzeba opłacać składek na ubezpieczenie wypadkowe. Przysługuje mu jednak zaopatrzenie z tytułu wypadków przy wykonywaniu świadczeń (art. 46 ust. 1 ustawy). Za wolontariusza można dobrowolnie opłacać składki na ubezpieczenie zdrowotne, pod warunkiem że nie ma on żadnego innego tytułu do tego ubezpieczenia. Z tego wynika że radny to wolontariusz któremu nie opłaca się środków ochrony indywidualnej, nikt nie opłaca nam szkoleń, ubezpieczenia zdrowotnego i tak dalej.
26-02-2012 12:48:11
Sławek
Społecznie? To czemu dostajecie diety? http://www.lazarz.pl/?id=2&nr=3182. Społecznie to działają wolontariusze. Radni osiedlowi to tacy mali politycy na terenie osiedla.
26-02-2012 12:18:26
c
Nie wyobrażam sobie aby dzieciaki z Marcelinskiej miałyby biegać do gimnazjum na Arenę - całą sprawę trzeba zaintersować inne rady osiedli i innych radnych z Łazarza (L. Dudziak) i Grunwaldu.
26-02-2012 09:55:22
M.Łazarz
Panie Ludwiczak dlaczego nie protestuje pan że w innych radach osiedli dyrektorzy szkół pełnią o wiele ważniejsze funkcje,decydują o realizacji budżetu./ przewodniczący Zarządu Osiedla/.Czyżby pełnienie społecznej funkcji przez dyrektora przeszkadzało tylko na Łazarzu. Projekt zmian obwodów został opracowany przez Wydział Oświaty i jeżeli dobrze się go przeanalizuje to zawiera także inne informacje .Polecam zapoznanie się z informacją o powiększeniu innych obwodów na Grunwaldzie,gdzie w wyniku reorganizacji ma zwiększyć się ilość uczniów w szkole o przeszło 200 osób. Informacja przekazana na portalu powinna być rzetelna i bezstronna.Ale chyba za dużo wymagam.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: