Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie parking pod kolejną "deską" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie parking pod kolejną "deską"
03-10-2011 01:27   Janusz Ludwiczak
Parking na około 40 miejsc postojowych powstanie przy wieżowcu, przy ul. Dmowskiego 5/7.

W roku ubiegłym przy wieżowcu mieszkalnym, przy ul. Stablewskiego 6 powstał parking na prawie 20 miejsc postojowych. Budowa parkingu była konieczna, gdyż dotychczas mieszkańcy parkowali na drodze wewnętrznej bezpośrednio pod blokiem, stanowiącej drogą przeciwpożarową.

Podobna sytuacja jest przy sąsiedniej "desce", przy ul. Dmowskiego 5/7. Osiedle "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald jeszcze w tym roku ma rozpocząć budowę parkingu, który będzie dwukrotnie większy niż ten, który powstał w roku ubiegłym przy wieżowcu na Dmowskiego 5/7.

Parking chcieliśmy robić już w tym roku. Jednak z uwagi, że to jest teren miasta czekamy na zgodę. Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne, to budowę parkingu rozpoczniemy jeszcze w tym roku, a w najgorszym przypadku wiosną przyszłego roku. W sumie powstanie ok. 40 miejsc postojowych - mówi Józef Żeleński, kierownik Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Decyzja o budowie parkingu zapadła już pod koniec ubiegłego roku i tyle czasu trwa załatwianie urzędowych formalności:

  • 4 października 2010 r. Rada Osiedla na mocy swej uchwały upoważniła Administrację do rozpoczęcia prac związanych z przyszłą budową.
  • 27 października 2010 r. Urząd Miasta Poznania – Wydział Urbanistyki i Architektury- wszcząl postępowanie w sprawie ustalenia warunków zabudowy parkingu.
  • 1 grudnia 2010 r. Wydział Urbanistyki i Architektury zawiadomił spółdzielnię o zakończeniu postępowania dowodowego w sprawie ustalenia warunków zabudowy.
  • 6 grudnia Wydział Urbanistyki i Architektury skierował pismo do Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków w sprawie uzgodnienia projektu
  • 17 grudnia 2010 r. Miejski Konserwator Zabytków wydał postanowienie o uzgodnieniu warunków zabudowy parkingu. Pozostała sprawa wydzierżawienia przez Spółdzielnię działki nr. 102/2, na której ma się znaleść część parkingu.
  • 10 marca 2011 r. Zarząd Spółdzielni wystąpił do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Poznania o wyrażenie zgody na budowę parkingu na działce 102/2
  • 14 kwietnia 2011 r. Wydział Gospodarki Nieruchomościami zwrócił się do Zarządu Spółdzielni, aby ten potwierdził wolę budowy parkingu na działce 102/2.
  • 28 kwietnia 2011 r. Zarząd Spółdzielni zamiar wybudowania parkingu potwierdził.
  • 1 września 2011 r. Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Poznania zawiadomił o umieszczeniu działki 102/2 w wykazie działek do wydzierżawienia - na okres 21 dni.
  • źródło: www.osiedlelazarz.pl

Ostateczną zgodę musi wydać jeszcze Wydział Gospodarki Nieruchomości Urzędu Miasta Poznania.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: