Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Plac zabaw zamieni się w parking. Droga pożarowa nie będzie już blokowana przez parkujące samochody - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Plac zabaw zamieni się w parking. Droga pożarowa nie będzie już blokowana przez parkujące samochody
18-08-2010 01:48   Janusz Ludwiczak
W miejscu nieużywanego placu zabaw dla dzieci pod "deską" przy ulicy Stablewskiego 6 powstaje parking dla samochodów. Utworzenie kilkudziesięciu miejsc postojowych umożliwi usunięcie aut mieszkańców, którzy dotychczas parkowali swoje pojazdy na drodze wewnętrznej pod blokiem, która jest drogą pożarową.

Do tej pory mieszkańcy wieżowca (tzw. "deski") przy ulicy Stablewskiego 6 swoje samochody parkowali na drodze wewnętrznej bezpośrednio pod blokiem. Problem w tym, że droga ta jest drogą ewakuacyjną, z której w przypadku pożarów musi korzystać Straż Pożarna.

W przeprowadzonych w ubiegłym roku na zlecenie Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald ćwiczeniach Straży Pożarnej okazało się, że problem z wjazdem i wyciągnięciem drabiny miały wozy gaśnicze.

W przypadku pożaru usunięcie zaparkowanych samochodów zajęłoby sporo czasu, a wiadomo, że w przypadku takiego zdarzenia cenna jest każda sekunda.

Dlatego Administracja Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald postanowiła utworzyć nowe miejsca parkingowe dla mieszkańców, które obecnie powstają w miejscu rzadko używanego placu zabaw przed blokiem.

Sprawa parkingu jest sprawą oczywistą. Chcemy zrealizować ten parking zrealizować, żeby mieszkańcy mieli stawiać swoje samochody. Droga przy tym budynku musi być bezwzględnie opróżniona i dostępna dla samochodów straży pożarnej - powiedział Jerzy Babiak, Przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Budowa parkingu ma zakończyć się we wrześniu. Podobny parking powstanie także przy "desce" przy ul. Dmowskiego 5/7, gdzie sytuacja z drogą pożarową jest taka sama.


Fot: Jan Kurek (0-8) - www.osiedlelazarz.pl, Janusz Ludwiczak (9-19)

ZOBACZ TAKŻE: Mieszkańcy mają nowe windy

Komentarze (9)

04-09-2010 10:10:00
maciek
Plac zabaw jest przy drugiej "desce", nie przesadzajmy, że każdy budynek musi mieć własny, tym bardziej, że mały dzieci teraz jak kot napłakał.
30-08-2010 11:03:18
sagula
Rozbawiła mnie informacja o tym, że plac zabaw jest nieużywany: nikt się nie zastanowił DLACZEGO jest nieużywany. A dzieje się tak dlatego, że jest brudny, (bo służy jako toaleta dla psów i karmnik dla gołębi) bo jest niebezpieczny (rury po już zepsutych huśtawkach wystających z ziemi), bo jest miejscem spotkań pijaczków. Zamiast go więc otoczyć płotkiem i wyremontować, należy tam więc zbudować parking. Uważam, że trzeba by może pomyśleć o innym miejscu na parking, który jest też na pewno potrzebny (zatoczki przy ulicy?), inaczej zabetonujemy sobie cały Łazarz i w ogóle nie będzie się można z dzieckiem nigdzie ruszyć. :(
22-08-2010 19:51:31
maciek
Taak, "notorycznie" to dobre słowo na sprawę parkingów na Łazarzu :) A co do placu zabaw to jest taki sam na drugim końcu wieżowca, też nikt z niego nie korzysta, chyba, że do popijania piwka :)
22-08-2010 12:38:45
wolf
Jasne po co plac zabaw, lepszy parking. Uważam, że potrzebny jest parking przy tych blokach, ale szkoda, że się to odbywa kosztem placu zabaw, a administracja powinna notorycznie karać kierowców parkujących na drodze pożarowej.
19-08-2010 16:32:50
maciek
Marzenia marzeniami, a póki co na Łazarzu mamy rozjechane trawniki i pięknie to nie wygląda.
19-08-2010 12:59:19
Sławek
Poznań ok. 480 samochodów osobowych/1000 m, wobec 400/1000 przeciętnej dla dużych miast Niemiec - Berlin 310, Hannover 370, Hamburg 400 Monachium i Frankfurt 425. Przemieszczać się musi każdy, ale nie ma fizycznie miejsca na to by każdy mógł robić to autem. Nie widzę też powodów, gdzie osoba nie posiadająca auta musi składać się ok 34% z PIT (taki ma udział miasto) na budowę dróg i ich utrzymanie, które w porównaniu do możliwości transportu osób w jednostce czasu i zajmowanego miejsca do takiego tramwaju, czy kolei aglomeracyjnej jaka mi się marzy (Łazarz byłby idealnie skomunikowany) są bardzo mało efektywne i nieekonomiczne. Przy okazji polecam film "wpuszczeni w korek" o tym jak General Motors rozwaliło tramwaje w USA, by było więcej miejsca na ulicach dla ich produktów. Ja choć stać mnie na auto jeżdżę komunikacją miejską - nie wyobrażam sobie tego, co będzie się działo jak wiara będzie dalej tak zapatrzona w auta.
19-08-2010 12:29:52
maciek
Bywam w Berlinie w okolicach gdzie zabudowa jest podobna do Łazarza i są tam ogromne problemy z parkowaniem, My jako państwo zmierzamy w kierunku tego co teraz jest w niemczech, jasne, że lepsza byłaby komunikacja miejska ale każdy z nas myśli żeby to inni z niej korzystali, a my będziemy mieć lużniejsze ulice :)
19-08-2010 09:41:02
Sławek
Oby się nie okazało, że dzieci mogą na Łazarzu bawić się tylko w parku Wilsona. Nie za bardzo rozumiem co młody wiek ma mieć do posiadania auta, mi się wydaje że powinien on mieć związek z wywieraniem presji na władze by w końcu zaczęły zauważać konieczność inwestycji w komunikację zbiorową i rowerową.Auto zajmuje najwięcej miejsca osobę przy przemieszczaniu, zajmuje miejsce jak parkuje i nie ma miejsca na to by wszyscy mogli je sobie kupić i trzymać w mieście. Bez dobrej alternatywy dla komunikacji indywidualnej Poznań nie będzie fajny, chyba że http://4.bp.blogspot.com/_48KdaA3aHEA/R-DDtVZ8quI/AAAAAAAAA-k/dQnU_xUPozE/s400/houston2.jpg jest miastem marzeń dla innych.
18-08-2010 22:23:40
maciek
A w którym miejscu powstanie parking przy drugiej desce? Czy wiadomo coś na temat pobocza ulicy Dmowskiego które chyba powinno być trawnikiem, a jest rozjeżdżonym błotem, nie miałbym nic przeciwko gdyby też powstały tam zatoczki parkingowe bo samochodów będzie coraz więcej wraz z osiedlaniem się na Łazarzu ludzi młodych.
Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: