Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ryby, mięso, ciasta i... świnie - to wszystko na Targach {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ryby, mięso, ciasta i... świnie - to wszystko na Targach {GALERIA ZDJĘĆ}
12-09-2011 17:06   Janusz Ludwiczak
W piekarnię, cukiernię, restaurację i oborę na kilka dni zamieniły się MTP, gdzie do czwartku odbywać będzie się Polagra, a także Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

Wieś w mieście: bacowie strzygą owce, a kury grają w... piłkę

Świnie, krowy, owce, króliki, szynszyle, kury i konie można zobaczyć podczas XXV Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych.

Najlepsze okazy prezentuje blisko 400 hodowców z całego kraju. W niedzielę odbyły się już wybory czempionów.

Jedną z ciekawostek Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych jest mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy... kurami. Zawodniczki są jednak bardziej zainteresowane poszukiwaniem pożywienia w trawie i znoszeniem jajek niż grą w piłkę.

Smaki Regionów: od rogali świętomarcińskich po oscypki i paprykarz szczeciński

Przysmaki z szesnastu polskich regionów można nie tylko posmakować, ale i zakupić podczas targów "Smaki Regionów", które odbywają się w pawilonie 8a. Na targowych stoiskach zwiedzający znajdą sery, wędliny, ciasta, dżemy, nalewki czy lokalne pieczywo. I tak na stoisku Wielkopolski możemy nabyć rogale świętomarcińskie, Dolny Śląsk promuje się pierogami z kaszą gryczaną, a Małopolska żurkiem po chłopsku, zaś województwo śląskie proponuje oblaty, a kujawsko-pomorskie pierniki prosto z Torunia.

Do czwartku będzie się działo...

Tylko w niedzielę na MTP pojawiło się prawie 20 tysięcy zwiedzających. Do czwartku, w ramach Polagry odbywać będą się: Międzynarodowe Targi Gastronomii "Gastro Trendy", Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych "Polagra - Tech", Targi Opakowań dla Przemysłu Spożywczego " Pakfood", Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych i Gastronomii "Polagra - Food" oraz XXV Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

Najważniejszymi wydarzeniami Polagry będą: Kulinarny Puchar Polski, warsztaty kanapkowe, Olimpiada Kawy, Forum Piekarstwa i Cukiernictwa, Forum Rzeźników i Wędliniarzy czy Wystawa Nowoczesnego Chłodnictwa. W sumie na targach swoją ofertę prezentuje ponad 1,2 tys. wystawców z 25 krajów.

Targi Polagra potrwają do czwartku włącznie (w godz. od 9 do 17, ostatniego dnia od 9 do 16). Bilety wstępu kosztują od 15 do 155 zł.


Komentarze (1)

12-09-2011 21:53:01
kaśka
ale wieprze...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: