Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radna Agnieszka Hoffmann złożyła (e-)rezygnację, ale jeszcze się zastanawia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radna Agnieszka Hoffmann złożyła (e-)rezygnację, ale jeszcze się zastanawia
03-08-2023 07:30   Janusz Ludwiczak
Była obecna zaledwie na 12 z 56 sesji, a jej frekwencja wynosi 21%. To najmniej aktywna łazarska radna, która niedawno złożyła rezygnację. Jednak uczyniła to tylko drogą elektroniczną. By rezygnacja była ważna radna musi złożyć ją w formie pisemnej. – Pracownik Wydziału poprosił radną o dostarczenie pisemnej rezygnacji, jednak do tej pory ona nie wpłynęła – wyjaśnia Arkadiusz Bujak, dyrektor Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych.
– Jeszcze się zastanawiam – mówi nam radna Agnieszka Hoffmann-Dera.

W maju do Urzędu Miasta Poznania Agnieszka Hoffmann złożyła drogą e-mailową rezygnację z mandatu radnej Osiedla Święty Łazarz. Jednak, by była ważna musi ona przesłać ją drogą listowną.

– 17.05.2023 Pani Agnieszka Hoffmann-Dera, radna Rady Osiedla Św. Łazarz, poinformowała mailowo Wydział o chęci rezygnacji z mandatu. Do skutecznego zrzeczenia się mandatu wymagana jest forma pisemna. Pracownik Wydziału poprosił radną o dostarczenie pisemnej rezygnacji, jednak do tej pory ona nie wpłynęła. Zgodnie ze Statutem Osiedla, wygaśnięcie mandatu radnego, wskutek m.in. pisemnego zrzeczenia się, stwierdza Rada Osiedla, w drodze uchwały najpóźniej w 3 miesiące od wystąpienia przyczyn wygaśnięcia mandatu. Stwierdzając wygaśniecie mandatu radnego, Rada podejmie uchwałę o wstąpieniu na jego miejsce kandydata, który w wyborach otrzymał kolejno największą liczbę ważnie oddanych głosów i nie utracił prawa wybieralności – tłumaczy portalowi Lazarz.pl Arkadiusz Bujak, dyrektor Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta.

Skontaktowaliśmy się telefonicznie z radną pytając ją skąd taka decyzja i czy zamierza złożyć rezygnację tak jak planowała?

– Ja się zastanawiam jeszcze w tej chwili. Kwestia jest taka, że jestem zabiegana z dzieckiem, z innymi obowiązkami. Zastanawiam się nad tym wszystkim na razie, ale to jeszcze nie jest na 100% – mówi w rozmowie z portalem Lazarz.pl radna Agnieszka Hoffmann-Dera.

Z objęciem mandatu wiązało się przecież uczestnictwo w sesjach rady osiedla.

– Mam dużo obowiązków, ciężko jest mi to pogodzić. Planuję wyjechać za granicę, a tu część sesji jest zdalnych, część stacjonarnych– odpowiada Agnieszka Hoffmann-Dera.

Pytamy więc ostatecznie, czy radna złoży rezygnację czy jednak zacznie uczestniczyć w pracach rady osiedla i działać na rzecz mieszkańców Łazarza?

– Nie mogę tego potwierdzić – mówi Agnieszka Hoffmann-Dera.

Pytamy więc nad czym polegają wątpliwości, skoro i tak już została złożona rezygnacją drogą e-mail. W tym momencie radna kończy rozmowę. Redakcji nie udało się dodzwonić po raz kolejny. Radna nie odpowiedziała też ani na e-mail, ani na wiadomości wysyłane na profil społecznościowy.

Agnieszka Hoffmann-Dera to najmniej aktywna radna. Obecna była zaledwie na 12 z 56 sesji Rady Osiedla Św. Łazarz, a jej frekwencja wynosi zaledwie 21%. Radna nie była obecna też na pierwszej, inauguracyjnej sesji, podczas której odbywało się ślubowanie i przyjęcie mandatu. Uczyniła to dopiero na jednym z kolejnych posiedzeń.

Dodajmy, że w przypadku rezygnacji radnej Agnieszki Hoffmann-Dery mandat przejmie kolejna osoba, która uzyskała największą liczbę głosów. Mandat mogłaby więc przejąć Maria Łazarz – przewodnicząca Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald, która otrzymała 458 (30,72% głosów). Jeśli nie byłaby zainteresowana objęciem funkcji kolejną osobą jest poznański radny Filip Olszak, który w poprzedniej kadencji był już przewodniczącym Rady Osiedla Św. Łazarz (uzyskał on 347 głosów – 23,27%). Jeśli on nie chciałby przyjąć mandatu, kolejna osobą jest Maciej Dudziak – syn poznańskiej radnej Lidii Dudziak, a następnie – Maria Paradowska, dyrektor Zespołu Dziennych Domów Pomocy oraz kierowniczka Filii nr 1 – Klub Centrum przy ul. Konopnickiej.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: