Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radny Dawid Krupa: "Zamknijcie ryje" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radny Dawid Krupa: "Zamknijcie ryje"
10-01-2021 00:43   Janusz Ludwiczak
– "Zamknijcie ryje i nie przeszkadzajcie ludziom w dyskretnym zarabianiu" – łazarski radny Dawid Krupa, który jest pracownikiem instytucji kultury nie zachował się kulturalnie.

Dawid Krupa, radny osiedla Św. Łazarz kazał mediom "zamknąć ryja", ponieważ podjęły temat "podziemia restauracyjnego". Chodzi o sprawę artykułu, który 25 grudnia 2020 r. ukazał się na portalu epoznan.pl i dotyczył restauracji i lokali gastronomicznych, które wciąż przyjmują w swoich progach gości.

Jak zauważył Mateusz Wróbel z redakcji czasnapoznan.pl łazarski radny Dawid Krupa napisał w komentarzu na facebookowym profilu epoznan.pl:

– Dawid Krupa, radny osiedla Święty Łazarz, każe mediom "zamknąć ryja" ponieważ podejmują niewłaściwy temat ("podziemia restauracyjnego"). Cóż, jak widać naciski na media pojawiają się nawet na takim szczeblu. Pracownik branży kultury – bez kultury – komentuje Mateusz Wróbel z czasnapoznan.pl.

Dawid Krupa pierwszą kadencję jest członkiem Rady Osiedla Św. Łazarz. Jest pracownikiem instytucji kultury. Działał w Młodzieżowym Domu Kultury nr 3, występuje w Zespole Pieśni i Tańca Łany Uniwersytetu Przyrodniczego.

Radnego poprosiliśmy o odniesienie się do sprawy.

– Jak mam się odnieść do tego wpisu? Przede wszystkim byłem wściekły, że na człowieka, który takie coś mógł napisać. Napisałem rzeczywiście zbyt ostrymi słowami i później je zmieniłem, bo może trochę przegiąłem. Jak można tak kablować na gastronomię? Oni ledwie zipią finansowo, są na skraju bankructwa i chcą sobie pomóc. Ja na przykład codziennie jadam na mieście i jestem tym lockdownem totalnie wykończony. Czy jadłeś kiedyś frytki na stojąco na mrozie, gdzie paluchy marzną z zimna i nie możesz usiąść? Jadłem zimną, wystygniętą pizzę z kartona na ławce, która była z każdą sekundą coraz zimniejsza, stygnąca i całe ręce sobie ubrudziłem ketchupem. Ja po prostu dostałem w kość przez takie sytuacje – mówi radny Dawid Krupa, który twierdzi, że wypowiedział się jako osoba "prywatna".


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (6)

12-01-2021 11:18:01
Jola
Czyli jednak nie będzie stanowiska rady i jej przewodniczącego? Rozumiem, temat niewygodny ale życie to nie tylko jazda na rowerze i przyznawanie sobie diet. Mieszkańcy czekają na konkretną wypowiedź w tym temacie. Panie Andrzeju, Pan się nie boi.
11-01-2021 08:40:45
Mieszkaniec
Jednym słowem żenada! Człowiek związany z kulturą używa takiego języka? Dla mnie to jest nie do zaakceptowania. Jeśli "Pan" ma choćby resztki honoru, powinien "Pan" zrezygnować z mandatu. Pozostając ośmiesza "Pan" radę osiedla. Co na to pozostali radni? Co na to Pan Andrzej Janowski? Poproszę o oficjalne stanowisko rady!
11-01-2021 01:51:00
IDK
Ludzie umierają ale on w kość dostał bo mu rybki stygną...
10-01-2021 21:04:30
melka
Ciekawe czego uczy ten radny w instytucjach kultury.Pasuje do imprez na skwerze Eki, język już opanował.
10-01-2021 19:32:40
jola
Największym problemem w lockdownie jest to, że na zimnie je się posiłki oh jej. Radny czy z prywatnego profilu czy nie, wypowiadał się publicznie (każdy miał dostęp do komentarza), więc powinien liczyć się z konsekwencjami, jeśli reprezentuje swoich mieszkańców.
10-01-2021 18:53:39
emeryt
Biedny ten radny niema mieszkania żeby zjeść posiłek ciepły ze spokojem a nie na mrozie na ławce. Niby wykształcony a taki niezaradny. Człowiek kultury z niskiej półki.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: