Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bartłomiej Ignaszewski złożył mandat – został członkiem zarządu Warty Poznań - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bartłomiej Ignaszewski złożył mandat – został członkiem zarządu Warty Poznań
06-05-2023 13:49   Janusz Ludwiczak
Bartłomiej Ignaszewski nie jest już radnym miasta Poznania. Złożył on mandat. Z początkiem maja został on członkiem zarządu klubu sportowego Warta Poznań.

"Coś się kończy, a coś się zaczyna. Chciałem Was poinformować, że złożyłem na ręce Komisarza Wyborczego pisemne zrzeczenie się mandatu radnego Miasta Poznania. Po długim namyśle, postanowiłem wykorzystać zdobyte doświadczenie i podjąć się nowego zadania zawodowego już poza Radą Miasta. Nie znikam jednak z miejskiej przestrzeni, ale skupię się jeszcze mocniej na kwestiach sportowych. Dodam, że wypełniając zaszczytną funkcję radnego naszego Miasta, kierowałem się w swoim działaniu treścią roty ślubowania, które złożyłem obejmując mandat. Wiele udało mi się z Wami osiągnąć. To był niezapomniany czas. Dlatego chciałem bardzo serdecznie podziękować władzom Miasta, wszystkim radnym, pracownikom magistratu i jednostek miejskich oraz mieszkańcom Poznania za dotychczasową współpracę! Dbajmy o nasz Poznań. Najlepiej jak potrafimy. Do zobaczenia!" – napisał na swoim profilu Bartłomiej Ignaszewski, były radny miasta Poznania.

Okazuje się, że głównym powodem złożenia mandatu było podjęcie nowej pracy zawodowej, kolidującej z pełnioną funkcją. Bartłomiej Ignaszewski został członkiem zarządu klubu sportowego Warta Poznań.

Bartłomiej Ignaszewski zasiadał w Radzie Miasta Poznania od jesieni 2018 r. Został wybrany z listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu obejmującym Górczyn i Grunwald. Uzyskał 1 493 głosy.

Był szefem poznańskiej Nowoczesnej. Pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania, zastępując radną Lidię Dudziak. Radny Bartłomiej Ignaszewski domagał się jej odwołania. Więcej o tym w artykule: Chciał odwołania Lidii Dudziak, teraz sam pokieruje komisją.

Jak już informowaliśmy mandat radnego próbował wygasił wojewoda wielkopolski.

– Radny naruszył ustawowy zakaz łączenia mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której uzyskał mandat – tłumaczył Tomasz Stube, ówczesny rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Sprawa dotyczyła zawarcia przez radnego umowy ze spółką Poznańskie Inwestycje Miejskie.

– Nie osiągnąłem żadnego przychodu, nie korzystałem z mienia komunalnego miasta i nigdy bym tego nie zrobił – odpowiada Bartłomiej Ignaszewski, radny miasta Poznania.

We wrześniu 2021 r. Rada Miasta Poznania miała podjąć uchwałę w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego Bartłomieja Ignaszewskiego na wniosek wojewody. Ostatecznie 24 głosami Rada Miasta Poznania odrzuciła projekt uchwały w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego. Za wygaśnięciem mandatu było 7 radnych PiS (Przemysław Alexandrowicz, Lidia Dudziak, Michał Grześ, Krzysztof Rosenkiewicz, Matuesz Rozmiarek, Klaudia Strzelecka i Sara Szynkowska vel Sęk).

Wojewoda wielkopolski wygasił jednak mandat radnego. Bartłomiej Ignaszewski odwołał się od decyzji wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który podtrzymał decyzję wojewody. Bartłomiej Ignaszewski zapowiedział wówczas złożenie odwołania do Naczelnego Sądu Administracyjnego, jednak na początku maja wycofał skargę kasacyjną.

Mandat w radzie miasta po Bartłomieju Ignaszewskim obejmie teraz prawdopodobnie Marta Ciesielska, która zdobyła w kolejności największą liczbę głosów z tej listy.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: