Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wojewoda wygasił mandat radnemu Bartłomiejowi Ignaszewskiemu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wojewoda wygasił mandat radnemu Bartłomiejowi Ignaszewskiemu
06-10-2021 07:15   Janusz Ludwiczak
Powodem wygaśnięcia mandatu są zastrzeżenia wojewody w sprawie łączenia mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy.

O sprawie informowaliśmy na początku września. Sprawa dotyczy zawarcia przez radnego umowy ze spółką Poznańskie Inwestycje Miejskie.

– Radny naruszył ustawowy zakaz łączenia mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której uzyskał mandat – wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

– Nie osiągnąłem żadnego przychodu, nie korzystałem z mienia komunalnego miasta i nigdy bym tego nie zrobił – odpowiada Bartłomiej Ignaszewski, radny miasta Poznania.

Podczas sesji, która odbywał się 7 września Rada Miasta Poznania miała podjąć uchwałę w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego Bartłomieja Ignaszewskiego na wniosek wojewody. Ostatecznie 24 głosami Rada Miasta Poznania odrzuciła projekt uchwały w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego. Za wygaśnięciem mandatu było 7 radnych PiS (Przemysław Alexandrowicz, Lidia Dudziak, Michał Grześ, Krzysztof Rosenkiewicz, Matuesz Rozmiarek, Klaudia Strzelecka i Sara Szynkowska vel Sęk). Więcej o tym w artykule: Rada miasta nie zgodziła się na odebranie mandatu Bartłomiejowi Ignaszewskiemu. Zrobi to wojewoda?

Wojewoda wielkopolski wygasił jednak mandat radnego. Bartłomiej Ignaszewski ma teraz 30 dni na odwołanie się od decyzji wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Bartłomiej Ignaszewski zasiada w Radzie Miasta Poznania od jesieni 2018 r. Został wybrany z listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu obejmującym Górczyn i Grunwald. Jest szefem poznańskiej Nowoczesnej. Pełni funkcję przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania, zastępując radną Lidię Dudziak. Radny Bartłomiej Ignaszewski domagał się jej odwołania. Więcej o tym w artykule: Chciał odwołania Lidii Dudziak, teraz sam pokieruje komisją.


R E K L A M A

Komentarze (1)

06-10-2021 08:44:35
Jola
Brawo - słuszna decyzja. Cwaniactwo nie popłaca.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: