Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MPK od kuchni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MPK od kuchni
28-11-2022 06:00   Janusz Ludwiczak
Replikę tramwaju typu I wraz z wagonem doczepnym Carl Wejer z 1905 roku czy jednoczłonowy w pełni niskopodłogowy tramwaj Moderus Gamma, a także bimby i autobusy zbudowane z klocków Lego można było zobaczyć podczas "Katarzynek".

Z okazji przypadającego 25 listopada dnia św. Katarzyny, która jest patronką kolejarzy, ale też tramwajarzy MPK zaprosiło mieszkańców na "Katarzynki", podczas których można było poznać poznańską komunikację miejską "od kuchni".

W zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej odbywały się nauki jazdy tramwajem. Chętni mogli zwiedzić muzeum komunikacji miejskiej, czyli Izbę Pamięci i Tradycji MPK. Prezentowane były tam stare bilety, dawne kasowniki czy wykonane z tektury oraz z klocków Lego modele tramwajów i autobusów.

Z kolei na wyłączonym z użytkowania przystanku PeSTki przy Dworcu Zachodnim prezentowany był historyczny i gospodarczy tabor oraz pojazdy zaplecza technicznego. Można było zobaczyć m.in. replikę tramwaju typu I z 1905 r. z wagonem doczepnym Carl Weyer czy najnowsze tramwaje, w tym pierwszy w Polsce jednoczłonowy i w pełni niskopodłogowy tramwaj – Moderus Gamma LF 05 AC.

W poznańskim MPK pracuje ponad 2 tys. osób, wśród których są nie tylko motorniczowie tramwajów i kierowcy autobusów, ale również mechanicy, technicy, pracownicy zaplecza technicznego czy pracownicy służb nadzoru ruchu.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: