Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Hetmańska: Kierowca, który wjechał w słup pędził 160 km/h. Sprawca potrącenia pieszej jechał 90 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Hetmańska: Kierowca, który wjechał w słup pędził 160 km/h. Sprawca potrącenia pieszej jechał 90
19-03-2022 12:56   Janusz Ludwiczak
Prokuratura zakończyła dwa śledztwa w sprawie tragicznych wypadków, do których doszło w ubiegłym roku na ulicy Hetmańskiej. Wiadomo, że kierowca Lexusa, który wjechał w słup sieci trakcyjnej pędził 160 km/h. Z kolei kierowca samochodu, który potrącił 26-letnią kobietę na przejściu dla pieszych jechał z prędkością 90 km/h.

Do pierwszego tragicznego wypadku doszło 13 czerwca 2021 r. Na ulicy Hetmańskiej, za skrzyżowaniem z ul. Górecką, tuż przed wiaduktem kolejowym samochód osobowy uderzył w słup trakcyjny, doszło do pożaru auta, śmierć na miejscu poniosły dwie osoby.

– Ustaliliśmy, że kierowca Lexusa poruszał się z nadmierną prędkością – ok. 160 km/h. Kierujący nie opanował pojazdu i uderzył w słup trakcyjny doprowadzając do wypadku drogowego, śmierci swojej i pasażera. Śledztwo to zostało umorzone – powiedział dla Telewizji WTK prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Niespełna trzy tygodnie później, 1 lipca 26-letnia kobieta zginęła na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Kolejowej.

– Prokurator skierował akt oskarżenia wobec mężczyzny, który kierował samochodem. Według naszych ustaleń kierujący naruszył umyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, poprzez poruszanie się z nadmierną prędkością – ok. 90 km/h i nieobserwowanie przedpola jazdy oraz niezachowanie szczególnej ostrożności w przypadku zbliżania się do przejścia – dodaje prokurator Łukasz Wawrzyniak.

Sprawcy tragicznego wypadku grozi kara do 8 lat więzienia.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: