Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Fotoradar na Hetmańskiej zarejestrował już ponad 2 tysiące przekroczeń dozwolonej prędkości - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Fotoradar na Hetmańskiej zarejestrował już ponad 2 tysiące przekroczeń dozwolonej prędkości
09-03-2022 00:34   Janusz Ludwiczak
Tylko do końca lutego fotoradar na Hetmańskiej zarejestrował 1916 przypadków kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Fotoradar na ul. Hetmańskiej, przed skrzyżowaniem z Dmowskiego działa od 21 grudnia 2021 roku. Jak już informowaliśmy w ciągu pierwszego miesiąca funkcjonowania zarejestrował on ponad 700 przypadków przekroczeń dozwolonej prędkości, w tym kierowców, którzy jechali powyżej 100 km/h.

– Kierujący średnio przekraczali prędkość o 21 km/h – poinformowała nas Monika Niżniak , rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego (GITD).

Fotoradar na Hetmańskiej zarejestrował do tej pory ponad 2 tysiące przypadków przekroczeń prędkości do 50 km/h:
• grudzień – 451
• styczeń – 723
• luty – 742.

O zamontowanie fotoradaru na Hetmańskiej mocno zabiegała Rada Osiedla Św. Łazarz.

– W Krakowie w newralgicznych punktach zwężono jezdnie. Poznań też powinien się na to zdecydować. Czy potrzeba kolejnych tragicznych zdarzeń, żeby takie rozwiązania wprowadzono? Poza tym życie pokazuje, że skutecznym straszakiem jest przede wszystkim stały radar. W naszej opinii ul. Hetmańska nadal stanowi zagrożenie dla życia – powiedziała Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Jak już informowaliśmy w ostatnim czasie na Hetmańskiej doszło do wielu tragicznych wypadków. 1 lipca ubiegłego roku na przejściu dla pieszych przy Kolejowej zginęła 26-letnia piesza. Kobieta przechodziła na pulsującym świetle. Z kolei miesiąc wcześniej, kilka metrów dalej, przed wiaduktem kolejowym samochód osobowy uderzył w słup trakcyjny, doszło do pożaru auta, śmierć na miejscu poniosły dwie osoby.

Fotoradar na Hetmańskiej to obecnie jedyny, który działa w Poznaniu.

Dodajmy, że to nie jedyny radar na Hetmańskiej. Przed skrzyżowaniem z Kolejową i Górecką od lutego znajduje się wyświetlacz, który mierzy i pokazuje prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Nie wykonuje on zdjęć pojazdom, których kierowcy przekroczą dozwoloną prędkość, ale jest to już pierwsze ostrzeżenie dla prowadzących o obowiązującej na Hetmańskiej "50-tce".


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: