Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remontują chodniki na Małeckiego i Limanowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remontują chodniki na Małeckiego i Limanowskiego
04-11-2021 07:41   Janusz Ludwiczak
Nowe płyty chodnikowe, kostka brukowa i nasadzenia zieleni – trwają remonty na ulicach Małeckiego i Limanowskiego.

Od połowa września trwa remont chodnika w ciągu ulicy Małeckiego. W ramach wartej 1,2 mln zł inwestycji do połowy listopada piesi zyskają nową nawierzchnię, a także nasadzonych zostanie ponad 7,5 tys. roślin i 19 drzew.

– W pasach zieleni posadzonych zostanie 19 drzew (wiązy), ponad 600 szt. zieleni niskiej (róże, trzmielina, irga i byliny) a także 7000 roślin cebulowych (hiacynty). Nasadzenia objęte będą 2-letnim okresem pielęgnacji gwarancyjnej – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Prace obecnie prowadzone są po wschodniej stronie ulicy. W kolejnym etapie drogowcy przeniosą się na zachodnią stronę i prace prowadzone będą od Gąsiorowskich do Kanałowej, a następnie od Kanałowej do Strusia.

Remont i nasadzenia zieleni na ul. Małeckiego kosztować będą łącznie 1,2 miliona złotych. Środki te pochodzą z wpływów za postój w Strefie Płatnego Parkowania. Część środków – 200 tys. zł dołożyła Rada Osiedla Św. Łazarz.

Drogowcy pracują również na ulicy Limanowskiego. Na odcinku od ulicy Matejki do Jarochowskiego ułożony zostanie chodnik z półmetrowych płyt betonowych, a wjazdy do posesji będą z kostki kamiennej. Oprócz tego pojawi się pas kompensacyjny wzdłuż budynków o szerokości pół metra.

– Dodatkowo przełożona i uzupełniona będzie mozaika kamienna wzdłuż muru kościoła (do ul. Matejki). Przygotowane zostaną także (przy poboczach) pasy pod przyszłe nasadzenia zieleni. Dzięki tym pracom piesi będą mogli przemieszczać się w o wiele bardziej komfortowych warunkach. Nie bez znaczenia jest także wpływ na polepszenie estetyki okolicy – wyjaśnia ZDM.

Remont na Limanowskiego ma zakończyć się w połowie grudnia. Inwestycja będzie kosztować ponad 310 tys. zł. Środki na to zadanie przekazała Rada Osiedla Św. Łazarz.


R E K L A M A

Komentarze (1)

06-11-2021 22:47:20
garson47
jak długo jeszcze ? To trzeba było zrobić przed wprowadzeniem strefy a nie teraz blokować miejsca parkingowe i tak bardzo okrojone ,a co robi rada osiedla ? Nic . Ile jest takich miejsc parkingowych zlikwidowanych aby zlikwidować nie ma w tym żadnej logiki ani premedytacji znaki tak postawione że nie ma możliwości wjechania gdy pierwszy samochód stanie "niedbale" wydaje mi się że ci którzy są w radzie osiedla to mieszkają np. w Zalasewie lub w Dąbrowie i ich to nie dotyczy oni chyba nawet nie przejdą się ulicami aby zobaczyć co nie gra i trzeba poprawić .Starałem się napisać parę słów bardzo delikatnie choć mocniejsze słowa trzeba by użyć pozdrawiam
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

27

lis

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Katarzynki
• nauka jazdy tramwajem
• zwiedzanie Izby Pamięci
• wystawa modeli papierowych, w skali HD i z klocków Lego w godz. 12:00-16:00

Dworzec Zachodni
Katarzynki
• wystawa taboru historycznego i współczesnego
• wystawa pojazdów technicznych
przystanek PeSTki - w godz. 12:00-16:00

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: