Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Hetmańska: Będzie zakaz parkowania pomiędzy Reymonta i Kasprzaka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Hetmańska: Będzie zakaz parkowania pomiędzy Reymonta i Kasprzaka
18-10-2021 14:56   Janusz Ludwiczak
Kierowcy nie będą mogli już parkować na ulicy Hetmańskiej, pomiędzy Reymonta i Kasprzaka – dowiedział się portal Lazarz.pl.
– Obecny sposób parkowania zakłóca bezpieczny i komfortowy ruch pieszym, ponieważ nie mają oni zagwarantowanej minimalnej szerokości przestrzeni chodnikowej, określonej przepisami – tłumaczy Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu.

Zmiany zakładają, że zakaz parkowania zostanie wprowadzony po północnej stronie ulicy Hetmańskiej, na odcinku od Reymonta do Kasprzaka.

– Na wniosek policji przygotowywany jest projekt zmiany organizacji ruchu dla ul. Hetmańskiej. Zakłada on likwidację parkowania na chodniku. Obecny sposób parkowania zakłóca bezpieczny i komfortowy ruch pieszym, ponieważ nie mają oni zagwarantowanej minimalnej szerokości przestrzeni chodnikowej, określonej przepisami – tłumaczy portalowi Lazarz.pl Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu.

– Pojazdy parkujące na chodniku nadmiernie zawężają chodnik, utrudniając przejście oraz ograniczając wzajemną widoczność kierowców i pieszych. Warunki ruchu pieszego dodatkowo utrudniają tam także drzewa, znaki pionowe i inne elementy infrastruktury. Przewiduje się wyeliminowanie stwarzanych przez parkujące pojazdy zagrożeń poprzez instalację wzdłuż krawędzi chodnika po północnej stronie ulicy słupków blokujących – dodaje Łukasz Dondajewski.

Opinie w tej sprawie jeszcze w październiku ma podjąć Rada Osiedla Św. Łazarz. Następnie projekt organizacji ruchu jeśli zatwierdzi Miejski Inżynier Ruchu zostanie przekazany do realizacji przez ZDM.

Dodajmy, że to nie koniec zmian. Wprowadzony ma zostać zakaz parkowania po wschodniej stronie ulicy Reymonta, na odcinku od ronda Jeziorańskiego do Wyspiańskiego.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Remont na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Dmowskiego – za pół mln zł wybudują przejazd rowerowy

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (22)

01-11-2021 15:21:11
e-Raf
Zgadza się: na tym odcinku - jak na wielu innych - jest konflikt potrzeb i interesów. Pan Jaśkowiak i jego przyboczni, p. Dondajewski i obecny ZDM, przyjmują jednak tylko rozwiązania zero-jedynkowe, tzn. likwidowanie deficytowych miejsc postojowych i brak jakichkolwiek rozwiązań w zamian. Czyli obowiązuje zasada: jeśli mają samochód, to niech się męczą! Ewidentny przykład arogancji władzy, obojętnie jakie ma barwy polityczne!!! Przecież ta arogancja prowadzi do tego, że likwidowane są miejsca postojowe nawet tam, gdzie infrastruktura na to pozwala, np. na ul. Chociszewskiego. Trafnie i pełną wyrozumiałością dla wszystkich wyraził to Łazarzanin w swojej opinii: "Jak zorganizować przeprowadzkę z zakazem parkowania przy całej ulicy? Kurier do mieszkania też nie dojedzie, ciężkie sprzęty AGD będzie trzeba nosić kilometr ze strefy parkowania! Na tym odcinku Hetmańskiej są też sklepy czy poradnie, do których przyjeżdżają klienci i dostawy...". W tej polityce nie są brane pod uwagę rozwiązania kompromisowe i po prostu życiowe!!! Kolejne słupki mają rozwiązać problem. Jeszcze jeden przykład: odcinek ul. Dmowskiego przy skrzyżowaniu z Hetmańską w remoncie (zresztą po raz kolejny). Czy ktoś z rządzących pomyślał, by przy tej okazji zrobić wreszcie porządną zatoczkę koło SP nr 77, żeby rodzice mogli bezpiecznie odwieźć dziecko pod szkołę? A p. Jaśkowiak i jego ekipa mienią się być obrońcami konstytucji
27-10-2021 17:09:42
mieszkaniec Hetmańskiej
To bezprawie powinno być ukrócone!!! Gdzie są procedury??? Konsultacje społeczne??? Już w kwestii stref parkowania mocno to śmierdziało, bo konsultacje były , można powiedzieć "tajne". W moim budynku nikt nie został poinformowany. Ani lokatorzy , ani administracja. A rada osiedla?....cóż oni są ponoć " za". Wyciągnijmy wnioski. Komu zależy aby miasto zamienić w skansen. Taki przy Hetmańskiej to byłby ewenement. Z jednej strony wieczne korki, ryk karetek, huk tramwajów i przejazd połowy samochodów jadących wschód-zachód, Z drugiej delektujący się szerokim chodnikiem spacerowicze, inhalujący się ołowiem i tylko sporadycznie potrącani przez kogoś kto taszczy 300 m kanapę, lub lodówkę. A może komuś bardzo zależy na obniżeniu atrakcyjności miasta?
20-10-2021 22:41:39
voit
Ja bym się tam nie rozdrabniał i od razy zakazał parkowania w całym Poznaniu. A co! A dla tych cwaniaków, których jeszcze stać na samochody dodatkowa opłata miejska (i nie nazywajmy tego podatkiem!) co najmniej 300 zł za miesiąc na poprawę ekologii, klimatu i tym podobnych tematów. A na sam koniec liczę, że paliwo będzie po 15 zł za litr, w tym co najmniej 10 zł to podatki. No! I wtedy od razu świat będzie piękny, wesoły, wspaniały.... :)
20-10-2021 15:10:00
Łazarzanin
Mieszkam w jednej z kamienic przy tym chodniku, żyję bez samochodu poruszając się wszędzie rowerem, ale ta proponowana zmiana jest przerażająca! Jak zorganizować przeprowadzkę z zakazem parkowania przy całej ulicy? Kurier do mieszkania też nie dojedzie, ciężkie sprzęty AGD będzie trzeba nosić kilometr z strefy parkowania? Na tym odcinku Hetmańskiej są też sklepy czy poradnie, do których przyjeżdżają klienci i dostawy, dostawczaki blokujące Hetmańską i korkujące ją jeszcze bardziej na pewno ucieszą kierowców. Bezmyślność!
20-10-2021 11:33:06
Maras
CO JESZCZE WYMYŚLĄ OSZOŁOMY Z ZDM WRAZ RADĄ OSIEDLA, MOŻE PRZEDSTAWIĄ JAKĄŚ ALTERNATYWE ???, BO POZNANIACY TAM MIESZKAJĄCY CO MAJĄ ZROBIĆ ?, WYPROWADZIĆ SIE CZY SPRZEDAĆ AUTO??? CHORY KRAJ ,- TERAZ CHORY POZNAŃ, BRAK SŁÓW!!!!!
19-10-2021 09:44:40
Janek
No i super, a uciekającym z Poznania życzę znalezienia pracy pod Poznaniem, a nie zatruwania starymi rzęchami powietrza w naszym mieście.
18-10-2021 22:27:38
swojak
Po rządach Grobelnego myślałem że już nic nie może nas gorszego spotkać. A jednak.... dopadła nas fala osadników z prowincji którzy z Poznania chcą zrobic swoje rodzinne Pęchorzewo. Pora pogonic w wyborach przyjezdnych z rad osiedli i urzędu miatsa
18-10-2021 22:08:32
Aq
Zwężenie Hetmańskiej nie wchodzi tam w grę, bo to element II ramy, ważny ciąg komunikacyjny. A gdzie parkować? Szczerze mówiąc - nie wiem. Ale dlaczego piesi mieliby się tym zajmować, skoro przez lata byli w tym miejscu ewidentnie dyskryminowani? Tam nie było przepisowego 1,5 metra, czyli wszystkie samochody były parkowane niezgodnie z przepisami. Tak! W zasadzie już dziś straż miejska mogłaby każdemu z parkujących tam wystawić mandat.
18-10-2021 21:30:23
Emil
@Ania: Niestety jesteś w błędzie. Przybywa samochodów elektrycznych więc wypraszam sobie określenia spaliniarze. Samochody jakoś nie wyginęły. A jako rowerzyści może wreszcze zaczęlibyście przestrzegać przepisów ruchu drogowego i zaczęli płacić OC. Ostatnio oglądałem "Drogówkę", pani rowerzystka zniszczyła auto. Nie dość, że była sprawcą wypadku, to jeszcze pokryje koszty za zniszczenie auta z własnej kasy...
18-10-2021 21:12:05
Ania
Bardzo dobrze! Dzielnica nie potrzebuje takiego ruchu ulicą Hemtańską, niech spaliniarze zatruwają inną część miasta. Tam jest wąski chodnik, trzeba wstawić zakaz parkowania oraz kosztem jednego pasa poszerzyć chodnik i dobudować drogę rowerową. Czas samochodów mija bezpowrotnie, wreszcie doganiamy zachód!
18-10-2021 20:57:31
Ela
To głupota tam są poradnie ,gabingdzie kymieszkancy mamy parkować,chodnik jest dość szerokiety lekarskie ,sklepy
18-10-2021 20:41:50
As
Jak to gdzie mieszkańcy mają parkować?? To miasto jest tylko dla rowerzystów i hulajnoga. A i dla chorych zwierząt po przejściach. Reszta się nie liczy.
18-10-2021 20:10:11
strażnik miejski
na Jarochowskiego pomiędzy Hetmańską i Chociszewskiego niby jest strefa a auta stoją sobie pomiędzy miejscami ze strefy, całą dobę, za darmo. tam sobie stawiajcie albo przy Arenie.
18-10-2021 19:47:16
Eva
Jeździłam tym odcinkiem z chorą na wózku inwalidzkim do lekarza, bywało że chodnik był tak zastawiony, że nie można było się przemieścić. Dlatego popieram tą inicjatywę.
18-10-2021 19:03:29
mieszkaniec Hetmańskiej
A gdzie mieszkańcy mają parkować???? Na posesji nie jest możliwe zrobienie miejsc postojowych. Kamienica jest zabytkiem, nie można zrobić wjazdu, chyba, że mają wyburzyć mieszkania na parterze i 1 piętrze!!! Po tej stronie są też biura i sklepy. Gdzie mają parkować dostawcy?? No, chyba, że jeden pas zostanie przeznaczony na miejsca postojowe, ale to będzie wtedy ewidentnie chęć zysku dla miasta. No... przepraszam... za chwilę pewnie przykładem Głogowskiej powstanei droga rowerowa dla 2 rowerzystwów na dobę. W tym miejscu zawsze były miejsca postojowe - za Szczęsnego-Kamarka, za Grobelnego i cały czas za Jaśkowiaka. ALe widzę że lobby antysamochodowe rządzi... Brawo...
18-10-2021 17:52:11
Paweł
Tak się akurat składa, że mieszkam w jednej z przylegających do tego chodnika kamienic. Gdzie mamy parkować samochody? Takie ograniczenia w parkowaniu mają sens jeżeli w mieście jest sieć parkingów. Gzie jest miejski parking dla mieszkańców?
18-10-2021 16:58:50
zenon
nie lepiej zlikwidować wszystkie miejsca parkingowe po co komu samochody. Zamieńmy to na ścieżki rowerowe będzie od razu lepiej. Lubię te usprawnienia miejskich specjalistów teoretyków.
18-10-2021 16:33:45
Aq
Czas najwyższy, przejść tam z wózkiem to slalom-gigant.
18-10-2021 15:50:18
pieszy
bardzo dobrze. w końcu będzie można przejść. ale po 2 stronie też jest ten sam problem
18-10-2021 15:50:11
Krzysztof
Znakomita wiadomość!
18-10-2021 15:38:55
speedy
Zwężyć Hetmańską! Jeden pas! To dopiero będą koorki... nie ma dnia ani godziny, by Hetmańska nie korkowała się tam w kierunku Reymonta.
18-10-2021 15:34:50
mieszkaniec
Kolejny krok do uprzykrzenia życia kierowcom... cóż ucieszą się inne dzielnice i podpoznańskie gminy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: