Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy skrzyżowaniu Hetmańskiej i Góreckiej powstaną biurowce? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy skrzyżowaniu Hetmańskiej i Góreckiej powstaną biurowce?
20-11-2020 07:20   Janusz Ludwiczak
Rada Miasta przyjęła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulic Hetmańskiej i Góreckiej.

Plan miejscowy dotyczy terenu o powierzchni 1,4 hektara w rejonie ulic Hetmańskiej i Góreckiej, na którym znajdowały się ogródki działkowe, zostały one zlikwidowane.

– Teren objęty planem porośnięty jest spontaniczną roślinnością stanowiącą pozostałość po zlikwidowanych ogrodach działkowych. Przystąpienie do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zainicjowane zostało na wniosek Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Poznania. Celem przystąpienia do planu było zoptymalizowanie parametrów i wskaźników kształtowania oraz lokalizacji nowej zabudowy na terenie 1U. Zweryfikowana została również dostępność komunikacyjna terenu usługowego. Zmiana obowiązującego planu miejscowego prowadzić ma do wzrostu wartości i atrakcyjności nieruchomości przeznaczonej pod funkcje usługowe, poprzez wzmocnienie jej istotnego atutu inwestycyjnego, jakim jest położenie przy ważnych szlakach komunikacyjnych Poznania – wyjaśniała podczas wtorkowej sesji Natalia Weremczuk, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

W planie ustalono przeznaczenie pod zabudowę usługową, nie ograniczając przy tym kategorii usług, które mogą być w tym miejscu realizowane. Wysokość budynków ma być zróżnicowana. Najwyższy budynek na tym terenie nie będzie mógł mieć więcej niż 55 metrów wysokości.

– Aby zapewnić właściwą obsługę komunikacyjną terenu, nie dopuszczono dostępu dla samochodów od ul. Hetmańskiej, ale wyznaczono strefę dostępu do drogi publicznej, obejmującą fragment obecnej ul. Góreckiej. Zapewniono też odpowiednią liczbę miejsc parkingowych. W planie uwzględniono również wymagania ochrony środowiska - zapisano m.in. nakaz lokalizacji szpaleru drzew wzdłuż ciągu pieszego oraz nakaz zapewnienia dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku – zaznacza Natalia Weremczuk z MPU.

Za uchwaleniem planu miejscowego dla rejonu ulic Hetmańskiej i Góreckiej było 17 radnych, głównie z Koalicji Obywatelskiej. Przeciw było 14 radnych – z PiS i nowego klubu Wspólny Poznań, którzy mieli zastrzeżenia dla zbyt małej ilości zieleni na tym terenie.

Jak głosowali radni z okręgu Łazarz – Wilda – Jeżyce?
• Dorota Bonk-Hammermeister – PRZECIW
• Lidia Dudziak – PRZECIW
• Marta Mazurek – ZA
• Łukasz Mikuła – ZA
• Filip Olszak – GŁOS NIEODDANY


Komentarze (2)

20-11-2020 12:24:49
Adam
Przecież to jest teren Echo Investments
20-11-2020 10:01:29
Maciej. A.
Kestem ciekawy kiedy cos tam zrobia? Mowi sie ze cos tam powstanie a tu nadal nic nie ma! Tylko ludzia pozabierali dzialki i tyle!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: