Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez żołądek do Armenii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez żołądek do Armenii
08-03-2020 00:23   Janusz Ludwiczak
Tym razem w ramach spotkania z cyklu "Przez żołądek do kultury" można było przenieść się do Armenii. Przebywający w Poznaniu Narek Botsinyan przedstawił nie tylko kuchnię ormiańską, ale przybliżył swój kraj, obalając stereotypy. Chętni mogli również nauczyć się podstaw języka ormiańskiego.

Już od trzech lat Centrum Inicjatyw Międzykulturowych "Horyzonty" organizuje spotkania w ramach cyklu "Przez żołądek do kultury", podczas których można poznać kulturę różnych krajów i spróbować przysmaków m.in. z Ukrainy, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Francji, Portugalii, Holandii a nawet z Iranu, Indii, Japonii, Iraku czy Meksyku.

Tym razem przyszedł czas na Armenię. W ubiegłą środę o swoim kraju, tradycjach, zwyczajach opowiadał Narek Botsinyan.

– W Poznaniu mieszkam od października 2019 r. Jestem wolontariuszem w Centrum Inicjatyw Międzynarodowych "Horyzonty". Dla mnie Poznań jest spokojnym, łatwym do zintegrowania i „wielokolorowym” miastem. Najbardziej cieszę się z pozytywnych relacji międzyludzkich, które spotykam wszędzie w Poznaniu – mówi Narek Botsinyan.

– Urodziłem się i mieszkałem w Asztaraku w Armenii. Armenia jest jednym z najstarszych krajów na świecie. Stolica Erywań w 2018 r. obchodziła 2800. rocznicę powstania. W roku 301 n.e. byliśmy pierwszym krajem na świecie, który przyjął chrześcijaństwo jako religię państwową. W Armenii mieszka około 3 milionów ludzi, a na całym świecie około 10 milionów Ormian. Światowej sławy Ormianie to Charles Aznavour, Sher, Kim Kardashian, Henrikh Mkhitaryan, Aram Khachaturyan, Andrey Aghasi i inni. Gospodarka współczesnej Armenii opiera się na technologiach informatycznych, naturalnych źródłach wody mineralnej, produkcji wina, brandy i turystyce – opowiada Narek Botsinyan.

Uczestnicy spotkania mogli również posmakować narodowych przysmaków Armenii, takich jak khashlama, czyli ziemniaki z mięsem czy również słodkiego deseru gata.

W najbliższą środę, 11 marca o godz. 17:00 "Horyzonty" zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Przez żołądek do kultury". Tym razem będzie można poznać Indie. Z kolei 25 marca spotkanie z Libanem.

Zapisy i zgłoszenia przyjmuje sekretariat Klubu "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37, telefonicznie: 61 64 74 288 lub e-mailowo: klubkrag@gmail.com.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: