Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczął się remont Rynku Łazarskiego. Zmieniono organizację ruchu. Odholowano 11 aut - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczął się remont Rynku Łazarskiego. Zmieniono organizację ruchu. Odholowano 11 aut
05-02-2020 00:17   Janusz Ludwiczak
Kierowcy nie przejadą już prosto z ulicy Dmowskiego do Małeckiego przez środek Rynku Łazarskiego. Zniknął też skręt w prawo z Głogowskiej w Rynek Łazarski. Utrudnienia związane są z rozpoczynającą się przebudową Rynku Łazarskiego. We wtorek odholowano 11 aut, które blokowały teren budowy. Kierowcy, którzy nie przeparkowali swoich pojazdów otrzymają mandat karny oraz pokryją koszty za odholowanie pojazdu i postój na parkingu.

Dla ruchu kołowego zamknięta została południowa strona wokół Skweru im. Kazimierza Nowaka, czyli tzw. "Lejku Łazarskiego". Kierowcy nie skręcą już z ulicy Głogowskiej na Rynek Łazarski.

Ponadto z ul. Dmowskiego nie ma możliwości przejazdu na wprost przez Rynek Łazarski do ul. Małeckiego i odwrotnie. Zlikwidowany został również skręt w prawo z Niegolewskich w stronę Dmowskiego. Na odcinku od ul. Głogowskiej do Lodowej dopuszczony został jedynie dojazd do bramy wjazdowej dla mieszkańców i służb.

Ze względu na ograniczone możliwości dojazdu z ul. Głogowskiej do ul. Łukaszewicza wskazano możliwość objazdu ulicami: Głogowską, Strusia, Małeckiego i Skwer Eki z Małeki. W całym objętym pracami rejonie utrzymany zostanie ruch pieszy i dojście do posesji.

Pierwszego dnia nie wszyscy kierowcy przestrzegali nowej organizacji, co widać na poniższych zdjęciach.

Kierowcy, którzy nie usunęli swoich samochodów zaparkowanych wokół Skweru im. Kazimierza Nowaka muszą liczyć się ze 100-złotowym mandatem i 1 punktem karnym, a także poniosą koszty odholowania pojazdu. Zmotoryzowani, którzy nie przeparkowali swoich aut zapłacą dodatkowo 400 zł za każdą dobę samochodu odstawionego na parking.

– Już od 28 stycznia nowe znaki drogowe informują o konieczności przeparkowania. Za wycieraczki samochodów pracownicy firmy budowlanej wkładali informacyjne ulotki. Samochody pozostawione w miejscach zakazanych będą odholowane na parking strzeżony na koszt właściciela. W sumie usunięto 11 samochodów, ale tylko z miejsc wokół skweru Kazimierza Nowaka. W miejsce usuniętych samochodów pracownicy firmy budowlanej stawiali płot – informuje Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej Miasta Poznania.

Kolejne zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone 23 marca, a 1 kwietnia Rynek Łazarski zostanie całkowicie zamknięty. Zostanie wprowadzony jednokierunkowy ruch samochodowy dookoła rynku z możliwością wjazdu tylko dla mieszkańców, dostaw do sklepów i służb (policja, pogotowie, straż). Przez cały czas trwania robót budowlanych zostanie zapewnione dojście piesze do kamienic usytuowanych wokół rynku.

– Dołożymy wszelkich starań, aby przebudowa była jak najmniej uciążliwa. Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość dla pracowników realizujących przebudowę – zaznacza Bartosz Banach, przedstawiciel wykonawcy firmy Skanska S.A.

Dodajmy, że samo targowisko na Rynku Łazarskim funkcjonować będzie do 23 marca. Następnie kupcy przeniosą się na boisko Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Głogowskiej 90, gdzie powstanie tymczasowe targowisko.

Przebudowa Rynku Łazarskiego zakłada, że targowisko ma zostać zadaszone i będzie w formie koła. Architekci przewidzieli również dodatkową przestrzeń handlową przeznaczoną dla okazjonalnych jarmarków. Zlikwidowana ma zostać jezdnia prowadząca przez środek Rynku Łazarskiego - łącząca Małeckiego z Dmowskiego. Ruch ma odbywać się dookoła płyty, wokół kamienic ulicą dwukierunkową. Piesi zyskają szersze chodniki, a przy budynkach pojawi się nowa zieleń.

Z kolei na tzw. "Lejku Łazarskim", czyli Skwerze im. Kazimierza Nowaka pojawi się strefa wypoczynku i rekreacji. W projekcie przewidziano ławki, fontanny, a nawet plac zabaw z elementami nawiązującymi do stylu afrykańskiego. Z główną płytą rynku plac będzie powiązany schodami. Projektanci przewidzieli również postawienie rzeźby "Eki z Małeki".

Ponadto nasadzonych zostanie ponad 70 drzew oraz zieleń niska: kwitnące byliny, trawy ozdobne i rośliny cebulowe.

Przebudowa Rynku Łazarskiego ma zakończyć się jesienią przyszłego roku. Inwestycja będzie kosztować ponad 42,3 mln zł.


Komentarze (14)

07-02-2020 21:52:26
max
@Ania: Przeszkadza Ci miasto, samochody - to kobieto wyprowadź się na wieś. Tam będziesz miała spokój. Oj kiedyś będziesz potrzebowała taksówki, karetki, jak będziesz starsza też samochód może być Tobie potrzebny, bo nie będziesz miała sił, by jechać rowerem. Co Tobie zrobiły samochody, że masz tak chore myślenie????
07-02-2020 10:09:35
kismet
"umrą na płuca" hehhehehehhehe ja też mam płuca więc na nie umrę??? <szok> "trój" heheheh to chodziło o troje dzieci czy o co pani @aniu? ;DDD
07-02-2020 07:25:16
@Ania
To się wyprowadź.
06-02-2020 13:04:46
mieszkanka
Super, że remont się rozpoczął! Dotychczasowy wygląd rynku odstraszał i zniechęcał do zamieszkania w tej części Łazarza. Pewnie wzrośnie wartość mieszkań w okolicy, na czym wszyscy skorzystamy :) i kolejne knajpy się otworzą.
06-02-2020 09:30:49
M.M
@Ania wyprowadź się w głąb jakiejś puszczy tam będzie i cicho i bezpiecznie i mniej spalin. I będziesz żyła długo i szczęśliwie w zdrowiu do 200 lat
05-02-2020 17:52:14
ja
Nikt nie pomyslał o mieszkańcach co tam oni to tylko takie głupki kto sie z nimi liczy i przejmuje a jeszcze auta im odcholowali ale co tam kto sie z nimi liczy ale my sie mamy liczyc z nimi
05-02-2020 17:41:40
Ania
ajka, chcesz to sama trój swoje dzieci, ja chcę, aby moje były zdrowe, a nie żeby żyły w strachu czy nie rozjedzie ich jakiś szaleniec lub umrą na płuca w szybkim czasie, bo jakiś ignorant myśli tylko o swojej wygodzie! Tu trzeba myśleć o przyszłości, więc trzeba to natychmiast zmienić i poprawić.
05-02-2020 16:45:35
Qshu
Super, że remont ruszył. Trzymam kciuki za szybką i dobrą realizację.
05-02-2020 13:06:32
Mejki
Współczuje mieszkańcom posiadającym samochody. Brak miejsc w okolicy a jeszcze tyle zabrali. W Urzędzie jednak pracują same mądre głowy. Zamiast zrobić porządny parking II-III poziomy gdzieś w pobliżu Kolejowej dla mieszkańców i problem by zniknął. Myślę że nikomu nie zaszkodziłby spacer kilku minutowy.
05-02-2020 11:42:42
kajka
@Ania, czy ty masz jakąś fobie na punkie samochodów? Czytam twoje posty nie tylko o Rynku Łazarskim i wszedzie się czepiasz samochodów , i nie tylko - czepiasz się wszystkiego , wszystko ci sie nie podoba. Moze zamieszkaj gdzieś indziej, Jak zlikwidujesz ruch kołowy na rynku to ciekawe jak dojedzie karetka lub straz pozarna? Nigdy nie musiałas jechac taksówką ? @MM handlarze jeszcze do konca marac moga być na rynku, na razie tylko przód rynku robia.
05-02-2020 11:16:51
as
A ja mam jeszcze pytanie, dlaczego handlarzy nie ustawili w miejscu tych samochodow ktore usunieto ze skweru?? Z jednej strony czesc straganow, z drugiej czesc i nie trzeba bylo przenosic na Glogowska... No ale oczywiscie zeby to wymyslic trzeba by miec wiecej IQ niz te glaby w UM
05-02-2020 09:15:46
M.M.
Remont się rozpucza kierowcy zostaną ukarani, a niektórzy handlarze w najlepsze jeszcze wczoraj pracowali. Jak zawsze są równi i równiejsi
05-02-2020 08:40:36
M.
Szkoda, że data na znakach była napisana z błędem ( co widać na zdjęciu nr 2 ). Jeżeli datę zapisujemy w systemie mieszanym , to cyfry rzymskie nie powinny być oddzielone od arabskich kropką. Ze znaku wynika, że zmiany będą obowiązywały od 4 listopada...
05-02-2020 06:19:46
Ania
Po co robić remont jezdni? Likwidować ruch kołowy! Ludzie, te machiny niosące śmierć to nic dobrego, nie chcemy rynku z trucicielami! To trzeba natychmiast zmienić i poprawić.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: