Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZDM ogłosił przetarg na montaż parkomatów i rozszerzenie strefy płatnego parkowania na Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZDM ogłosił przetarg na montaż parkomatów i rozszerzenie strefy płatnego parkowania na Łazarz
15-01-2020 07:00   Janusz Ludwiczak
Od 1 października na całym Łazarzu, z wyjątkiem obszaru na południe od ul. Hetmańskiej obowiązywać będzie strefa płatnego parkowania. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie przetarg na dostawę, montaż i uruchomienie automatów parkingowych oraz wprowadzenie stałej organizacji ruchu. Wiele ulic stanie się jednokierunkowych.

Jak już informowaliśmy wielokrotnie z początkiem października strefa płatnego parkowania ma zostać rozszerzona praktycznie na cały Łazarz. Obejmie ona obszar w obrębie ulic: Bukowska – tory kolejowe – Hetmańska – Reymonta – rondo Jeziorańskiego – Przybyszewskiego, czyli praktycznie cały Łazarz z wyjątkiem ulic na południe od II ramy komunikacyjnej, tj. ul. Hetmańskiej. Strefy (póki co) nie będzie więc m.in. na ulicach: Rogalińskiego, Cybulskiego, Biedrzyckiego, Nehringa, Winklera czy Palacza).

Wiadomo już, że za pierwszą godzinę parkowania kierowcy zapłacą 3,50 zł, za drugą – 4,20 zł, a za trzecią – 4,90 zł.

Z kolei mieszkańcy będą mogli wykupić abonament w kwocie 30 zł (choć pierwotnie miało to być 10 zł). Abonament za kolejny pojazd ma kosztować 150 zł.

– Osoby prowadzące działalność gospodarczą i posiadające tytuł prawny do lokalu w strefie będą mogły wykupić abonament na 25 dni z upustem aż 50%. Do tej pory bonifikata wynosiła tylko 25% – tłumaczy Krzysztof Olejniczak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

We wtorek ZDM ogłosił przetarg na dostawę, montaż i uruchomienie automatów parkingowych oraz wprowadzenie stałej organizacji ruchu. Firmy mają czas do 17 lutego na nadsyłanie ofert.

Dodajmy, że zmiany w organizacji ruchu przewidują wprowadzenie jednego kierunku na wielu ulicach. Tak ma być m.in. na Potockiej, Jarochowskiego, Dmowskiego, Łukaszewicza, Ułańskiej czy Marcelińskiej. Na większości ulic (z wyjątkiem tych ważniejszych jak Głogowska, Hetmańska czy Kasprzaka) wprowadzona zostanie strefa "Tempo 30", która oznacza ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto pojawią się kolejne kontraruchy dla rowerów, umożliwiające użytkownikom jednośladów poruszanie się "pod prąd".

Mapa nowej organizacji ruchu na Łazarzu - cz.1 {POBIERZ PDF}

Mapa nowej organizacji ruchu na Łazarzu - cz.2 {POBIERZ PDF}

Kierunki ruchu {POBIERZ PDF}


R E K L A M A

Komentarze (4)

16-01-2020 13:14:17
Maciej
Ja rozumiem że dziurę w budżecie trzeba łatać. Ale nie kosztem tych którzy tu płacą podatki, zwyżka 300% to przesada.
16-01-2020 07:28:09
Lu
Kiedy remont ul. Jarochowskiego i Kolejowej? Pewnie jak nazbierają z opłat.
15-01-2020 22:35:58
Aga
Mieszkańcy powinni mieć odczuwalną zniżkę a nie wysoką podwyżkę!
15-01-2020 08:19:56
Zniesmaczony
I gdzie ta zmiana dla dobra mieszkańców? Skoro dla dobra, to dlaczego mieszkańcy nie będą z tej opłaty zwolnieni? Co więcej, już nie 10, a 30 zł miesięcznie? :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: