Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W końcu ruszy przebudowa Kolejowej? Zaprezentowano projekt, ruszają konsultacje - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W końcu ruszy przebudowa Kolejowej? Zaprezentowano projekt, ruszają konsultacje
25-11-2019 00:51   Janusz Ludwiczak
ZDM przedstawił projekt i koncepcje przebudowy ulicy Kolejowej, na której kostka brukowa ma zostać zastąpiona nawierzchnią asfaltową o szerokości 5,5 metrów. Docelowo arterią tą ma jeździć autobus komunikacji miejskiej. Ponadto nasadzone mają zostać drzewa i zamontowane zostaną elementy małej architektury.

Jak już informowaliśmy w poniedziałek rozpoczynają się dwutygodniowe konsultacje społeczne dotyczące koncepcji przebudowy ulicy Kolejowej.

– Nowa asfaltowa jezdnia, równe i szerokie chodniki, miejsca postojowe oraz nasadzenia zieleni to najważniejsze elementy planowanej przebudowy ul. Kolejowej. Piesi zyskają wygodne, bezpieczne chodniki, a kierowcy oraz rowerzyści równą, cichą jezdnię. Istniejący bruk zostanie wykorzystany do budowy miejsc postojowych i zjazdów. Projekt uzupełniają nasadzenia drzew, montaż oświetlenia i małej architektury – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Projekt przewiduje przebudowę ulicy Kolejowej na całej długości - od Gąsiorowskich do Potockiej.

– Na całej długości projektowanego odcinka przewidziano jezdnię o szerokości 5,5m wraz z obustronnymi chodnikami o szerokości od 2,2m do 3,34m. Przy przebudowie wykorzystany zostanie materiał z rozbiórki istniejącej nawierzchni. Kostka brukowa posłuży do budowy miejsc postojowych i zjazdów, natomiast fragment chodnika po zachodniej stronie ulicy zostanie wykonany częściowo z istniejących płyt granitowych

Jakie zmiany na Kolejowej?:

Odcinek 1 – od skrzyżowania z ul. Klaudyny Potockiej do ul. Kolejowej 32:
• Chodnik o szerokości 2,2m po stronie zachodniej i 2,25m po stronie wschodniej, wykonany z płyt betonowych 50x50cm.
• Miejsca postojowe równoległe po stronie zachodniej i prostopadłe po stronie wschodniej; nawierzchnia miejsc postojowych wykonana z kostki brukowej pozyskanej z rozbiórki.
• Zarezerwowano teren pod budowę w przyszłości peronów dla autobusów komunikacji miejskiej.
• Wyniesione przejście dla pieszych na wysokości ul. Kolejowej 31/32.
• Nasadzenie ośmiu drzew po obu stronach ulicy.
Plan sytuacyjny {POBIERZ PROJEKT - PDF}

Odcinek 2 – od ul. Kolejowej 32A do ul. Kolejowej 42A:
• Chodnik o szerokości 3,05m po stronie zachodniej, wykonany z płyt betonowych 50x50cm oraz płyt granitowych pozyskanych z rozbiórki istniejącego chodnika.
• Chodnik o szerokości 2,83m po stronie wschodniej, wykonany z płyt betonowych 50x50cm.
• Miejsca postojowe równoległe po stronie zachodniej i prostopadłe po stronie wschodniej; nawierzchnia miejsc postojowych wykonana z kostki brukowej pozyskanej z rozbiórki.
• Zarezerwowano teren pod budowę w przyszłości peronów dla autobusów komunikacji miejskiej.
• Wyniesione skrzyżowanie z ul. Karwowskiego.
• Nasadzenie dziewięciu drzew po obu stronach ulicy.
Plan sytuacyjny {POBIERZ PROJEKT - PDF}

Odcinek 3 – od ul. Kolejowej 43 do parkingu strzeżonego (działka nr 101):
• Chodnik o szerokości 3,05m po stronie zachodniej, wykonany z płyt betonowych 50x50cm oraz płyt granitowych pozyskanych z rozbiórki istniejącego chodnika.
• Chodnik o szerokości 2,84m po stronie wschodniej, wykonany z płyt betonowych 50x50cm.
• Miejsca postojowe równoległe po stronie zachodniej i prostopadłe po stronie wschodniej; nawierzchnia miejsc postojowych wykonana z kostki brukowej pozyskanej z rozbiórki.
• Wyniesione skrzyżowania z ul. Mottego i ul. Calliera.
• Nasadzenia 17 drzew po obu stronach ulicy.
Plan sytuacyjny {POBIERZ PROJEKT - PDF}

Ocinek 4 – od ul. Kolejowej 5 do ul. Gąsiorowskich:
• Chodnik o szerokości 3,34m po stronie zachodniej i 2,7m po stronie wschodniej, wykonany z płyt betonowych 50x50cm.
• Miejsca postojowe równoległe po stronie zachodniej, po stronie wschodniej miejsca postojowe prostopadłe do skrzyżowania z ul. Graniczną i równoległe za skrzyżowaniem z ul. Kanałową.
• Zarezerwowano teren pod budowę w przyszłości peronów dla autobusów komunikacji miejskiej.
• Wyniesione skrzyżowania z ul. Graniczną i Kanałową.
• Nasadzenia 11 drzew po obu stronach ulicy.
Plan sytuacyjny {POBIERZ PROJEKT - PDF}

Opinie, sugestie i uwagi dotyczące przebudowy ulicy Kolejowej do 8 grudnia można składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: kolejowa@zdm.poznan.pl lub listownie na adres:
Zarząd Dróg Miejskich
ul. Wilczak 17
61-623 Poznań

Ponadto w najbliższy czwartek, 28 listopada o godz. 17:00 w 37. Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Potockiej 38 odbędzie się spotkanie dla mieszkańców.

– W ramach konsultacji odbędzie się spotkanie z mieszkańcami. Zaplanowano je w formule bezpośrednich rozmów z przedstawicielami ZDM, jednostek miejskich i projektantów. Na sali ustawione zostaną stoły, przy których mieszkańcy będą mogli zapoznać się ze szczegółami koncepcji, wymieniać uwagi i sugestie z sąsiadami oraz zaproszonymi specjalistami. Zgłoszone uwagi i propozycje zmian zostaną spisane. Dyskusję poprzedzi prezentacja najważniejszych założeń inwestycji. Przyjęta formuła spotkania ma na celu zebranie jak największej liczby merytorycznych opinii na temat rozwiązań zaproponowanych w koncepcji. Mieszkańcom pozwoli natomiast uzyskać wyczerpujące informacje na temat wszystkich zagadnień związanych z przebudową ul. Kolejowej – wyjaśnia ZDM.

Jak już informowaliśmy przebudowa Kolejowej ma ruszyć najwcześniej w 2021 r. Więcej o tym w artykule: Będą konsultacje dotyczące przebudowy Kolejowej.


R E K L A M A

Komentarze (5)

26-11-2019 21:50:49
L. Domasłowska
Niestety czas konsultacji pokrywa się z promocją KMP, gdzie muszę być obecna, niefortunny zbieg okoliczności! Moje uwagi po pierwszym "czytaniu" projektu: brak informacji o wymianie infrastruktury i o kosztach inwestycji. Jestem sceptyczna, co do projektu poprowadzenia linii autobusowej. Powtórzone zostały lokalizacje przystanków z poprzedniego projektu. W sumie planowane są 3 na całej długości (6 w obu kierunkach), usytuowane na końcach ulicy i pośrodku (odcinek I - to okolice nr 21-22 w kier. pd. i nowy blok przy K. Potockiej w kier. pn; odcinek II - to odpowiednio nr 9 i 39/40; odcinek III- 0; odcinek IV - to w obu kierunkach nr 55/57)Ta ostatnia lokalizacja budzi zastrzeżenia ze względu na bliskość obu przystanków (mieszkańcy mający przed oknami już 4 kominy Budmentu kopcące aż miło, będą mieli aż 2 przystanki). Cóż za wygoda, ale komu są one dedykowane, kto będzie wsiadał i wysiadał mając pierwszy i ostatni przystanek tej linii na Dworcu Zachodnim, odległość do Głogowskiej jest w obu przypadkach zbliżona, a na sam Dworzec aż tak często nie jeździmy. Można mieć obawy co do punktualności autobusu, który będzie musiał pokonywać przejazd kol. na trasie do Świerczewa (przypadek A. 64). Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych i czekający na remont naszej ulicy!
25-11-2019 22:00:26
Łazarzanin z dziada pradziada
Po co takie szerokie chodniki jak ruch pieszych jest niewielki lepiej więcej drzew i miejsc parkingowych!!!!
25-11-2019 19:24:51
toms
To juz jest telenowela...
25-11-2019 11:31:57
Andrzej
Hurra kolejne konsultacje! Od lat to samo...
25-11-2019 08:14:27
Mieszkaniec Kolejowej
Jak już napisałem 2 lata temu, jak zobaczę pierwsze maszyny uwierzę :(
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: