Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będą konsultacje dotyczące przebudowy Kolejowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będą konsultacje dotyczące przebudowy Kolejowej
16-11-2019 08:30   Janusz Ludwiczak
Prezydent Poznania zarządził przeprowadzenie od 25 listopada do 8 grudnia konsultacji społecznych dotyczących koncepcji przebudowy ulicy Kolejowej. Ich przedmiotem będzie uzyskanie opinii mieszkańców w sprawie inwestycji, obejmującej budowę nowej jezdni z wyniesionymi skrzyżowaniami, chodników, miejsc postojowych i nasadzenia zieleni. Tymczasem jak już informowaliśmy sama inwestycja ruszy najwcześniej w 2021 roku.

Pod koniec października miały odbyć się konsultacje społeczne dla mieszkańców, podczas których zaprezentowana miała zostać koncepcja przebudowy arterii. Tak jednak się nie stało.

– Konsultacje w sprawie przebudowy ul. Kolejowej planowane są na koniec listopada. Trwają ostatnie ustalenia i uzgodnienia dotyczące dokumentacji. Czekamy obecnie na stanowisko miejskiego konserwatora zabytków – tłumaczy Agata Kaniewska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Tymczasem prezydent Poznania wydał zarządzenie o przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących koncepcji przebudowy ulicy Kolejowej, które mają się odbyć od 25 listopada do 8 grudnia.

– Przedmiotem konsultacji społecznych jest uzyskanie opinii mieszkańców Poznania w sprawie koncepcji przebudowy ul. Kolejowej, obejmującej budowę nowej jezdni z wyniesionymi skrzyżowaniami, chodników, miejsc postojowych i nasadzenia zieleni.
Opinie, propozycje i uwagi dotyczące koncepcji przebudowy ul. Kolejowej, stanowiącej przedmiot konsultacji, będą zbierane w formie uwag przekazywanych podczas spotkania konsultacyjnego oraz w formie wiadomości przesyłanych pocztą elektroniczną na adres: kolejowa@zdm.poznan.pl lub listów dostarczonych do siedziby Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu bądź przesłanych pocztą tradycyjną.
W ramach konsultacji społecznych zorganizowane zostanie spotkanie z mieszkańcami osiedla Św. Łazarz w miejscu i czasie wskazanym przez Gabinet Prezydenta Urzędu Miasta Poznania, w porozumieniu z organami osiedla i Zarządem Dróg Miejskich w Poznaniu
– czytamy w Zarządzeniu Prezydenta Miasta Poznania nr 886/2019/P z dnia 6 listopada.

Po zakończeniu konsultacji ma zostać przygotowany kolejny projekt, a następnie ogłoszony zostanie przetarg. Przebudowa Kolejowej ma ruszyć najwcześniej w 2021 roku.

– Po zakończeniu konsultacji projektanci przygotują dokumentację budowlaną oraz wystąpią o wszystkie niezbędne pozwolenia (m.in. decyzję środowiskową, pozwolenie na budowę). Dokumentacja wraz z pozwoleniami powinna być gotowa w IV kwartale 2020 r. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu, wybór wykonawcy i realizacja prac w terenie – tłumaczy portalowi lazarz.pl Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Na opóźnienie inwestycji ma wpływ również decyzja nowej Rady Osiedla Św. Łazarz, która w lipcu wystąpiła z wnioskiem do prezydenta Poznania o skierowanie linii autobusowej ulicą Kolejową.

– Po zmianie składu rady osiedla Święty Łazarz nowi radni wraz z ZTM zwrócili się do ZDM o uwzględnienie w pracach projektowych obecności komunikacji zbiorowej na ul. Kolejowej. Spowodowało to konieczność wykonania dodatkowych koncepcji projektowych, a to skutkuje przesunięciem terminu konsultacji społecznych. Wszystkie warianty koncepcyjne będą omawiane z mieszkańcami na konsultacjach społecznych. Termin ogłoszenia przetargu na wykonanie prac budowlanych uzależniony jest od długości trwania konsultacji społecznych oraz od czasu, w jakim zostanie wydana decyzja zezwalająca na realizację inwestycji drogowej. Planowany termin na chwilę obecną to październik 2020 r. – wyjaśnia nam Maja Chłopocka-Nowak, kierownik ds. komunikacji i koordynacji inwestycji Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Mieszkańcy już nie wierzą, że arteria doczeka się remontu, a ulica będzie wciąż wyglądać jakbyśmy mieli XIX wiek. Najwięcej zastrzeżeń budzą dziurawe, krzywe i nierówne chodniki. Osobom, którzy mieszkają przy Kolejowej przeszkadza również nierówna kostka brukowa na jezdni, która powoduje hałas, zwłaszcza, gdy samochody przekraczają dozwoloną prędkość do 40 km/h.

Aktualizacja 18.11.2019 godz. 14:17: Szczegółowy opis proponowanych rozwiązań dotyczących przebudowy ulicy Kolejowej przedstawiony zostanie 25 listopada na stronie internetowej ZDM. 28 listopada o godzinie 17:00 w XXXVII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Potockiej 38 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami.


Komentarze (3)

18-11-2019 18:58:02
L.Domasłowska
No cóż, należy się przyjrzeć proponowanym zmianom, skonfrontować z wersją sprzed kilku lat, dostrzec plusy i minusy no i zadać zasadnicze pytanie o koszty, bowiem suma tej inwestycji będzie zdecydowanie wyższa niż ta pierwotnie planowana (jeżeli w ogóle jest jeszcze realnie dostępna). Przyjdźmy więc i na spokojnie porozmawiajmy. Ja przyjdę na pewno, chociaż z poślizgiem, bowiem pechowo w tym samym czasie w School of Form odbędzie się promocja Kroniki Miasta Poznania poświęconej ul. Głogowskiej.
18-11-2019 16:36:22
Mieszkaniec Kolejowej
Zapraszam do przeczytania artykułu z dnia 05.12.2012 - http://lazarz.pl/?id=2&nr=4554 Wtedy się bardzo cieszyliśmy. Po 7 latach już nie wierzę w remont. I dlaczego kolejne konsultacje, było ich już kilka w ciągu ostatnich lat. Nie stać władzy na informację, że remontu i tak nie będzie.... brak odwagi, lepiej przeciągać... A artykułów dotyczących remontu tej ulicy naliczyłem się już ponad 30 na łamach portalu Łazarza. Nie chce się już więcej pisać....
18-11-2019 12:03:59
toms
2021 - hahaha... czyli należy dodać do tego jeszcze kolejne 5 lat...
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: