Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada osiedla chce, by Kolejową jeździł autobus - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada osiedla chce, by Kolejową jeździł autobus
16-07-2019 17:43   Janusz Ludwiczak
Podczas ostatniej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz wystąpiła z wnioskiem do prezydenta Poznania o skierowanie linii autobusowej ulicą Kolejową.

Łazarscy radni wnioskują o uwzględnienie linii autobusowej i przystanków autobusowych w projekcie przebudowy ul. Kolejowej.

W ocenie Rady Osiedla Święty Łazarz po przebudowie ulicy Kolejowej powinien jeździć nią autobus MPK. Trasa mogłaby przebiegać np. ze Świerczewa na Dworzec Zachodni. Po ulicy, która nie spełnia parametrów nie będzie możliwe zorganizowanie linii autobusowej. Nikt nie będzie w przyszłości ponownie przebudowywać ulicy, żeby zmieścić na niej autobusy. Należy więc to zrobić teraz, gdy przygotowywany jest projekt przebudowy – w przeciwnym razie na długie lata spora część Dolnego Łazarza będzie w wyniku błędnych decyzji pozbawiona dostępu do komunikacji publicznej. Linii autobusowej na ul. Kolejowej nie chciała poprzednia Rada Osiedla św. Łazarz, która w uchwale wzywała prezydenta Poznania do nieuwzględnienia jej w projekcie przebudowy ulicy. Obecna Rada Osiedla uchylę tę uchwałę – argumentuje Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

– Spora część Dolnego Łazarza jest pozbawiona dostępu do transportu publicznego. Ile ona wynosi w przypadku mieszkańców ul. Kolejowej? Jaką trasę musza pokonać, żeby dostać się do najbliższego przystanku? 550 m: z Kolejowej/Karwowskiego, 650 m: z Kolejowej/Mottego czy pół kilometra z Kolejowej/Calliera. Dla wielu osób starszych czy z problemami z poruszaniem się, przejście do przystanku 650 m (z Kolejowej/Karwowskiego) czy nawet 500 m (z Kolejowej/Calliera) przekracza możliwości. Jeśli przystanek nie jest bliżej – są odcięci od transportu publicznego. W wielu przypadkach oznacza to dla takich osób bardzo poważne komplikacje w poruszaniu się po mieście, np. dotarciu do lekarza – dodaje Agnieszka Michalak-Pietkiewicz z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Póki co nie wiadomo kiedy ruszy przebudowa ulicy Kolejowej i kiedy pojedzie tędy autobus.

Tymczasem w środę, 17 lipca o godz. 18:30 w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy Arenie odbędzie się czwarta już sesja Rady Osiedla Św. Łazarz, podczas której radni podejmą uchwałę w sprawie zaopiniowania koncepcji stałej organizacji ruchu na drodze wewnętrznej między ulicami Potworowskiego i Stablewskiego, a także zaopiniują projekt miejscowego planu zagospodarowani przestrzennego "W rejonie ulic Ułańskiej i Grunwaldzkiej".

ZOBACZ TAKŻE: Sesja III (zwyczajna) 19.06.2019

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


R E K L A M A

Komentarze (6)

23-07-2019 01:21:47
L.Domasłowska c.d.
Z pewnością nową linię na Kolejowej z radością przywitają uczestnicy Targu Towarzyskiego, ale czy o takie udogodnienie mieszkańcom chodziło?
23-07-2019 00:45:46
L.Domasłowska
Uczestniczyłam w tej sesji Rady Osiedla, więc pozwolę sobie dodać parę uzupełnień. Istniejący już nowy projekt przebudowy ul. Kolejowej został wstrzymany decyzją obecnej Rady, która zaleca uzupełnić go o poprowadzenie linii autobusowej. Czy zmiana ta będzie wymagała tylko drobnej korekty, a więc uzupełnienia na zasadzie kopiuj wklej z I. odrzuconego projektu, czy też będzie wymagała głębszych zmian w istniejącym II. projekcie, nie wiadomo. Zależy to od tego, czy nowy projekt uwzględniał inne zalecenia, które sformułowała stara Rada po konsultacjach z mieszkańcami, m.in. nie poszerzania jezdni, zachowania zieleni, wymiany infrastruktury. Wcześniejsze opinie mieszkańców co do poprowadzenia autobusu były podzielone, chociaż wszystkim zależało, by ruch na ulicy został uspokojony. Różnice zdań zależne były najczęściej od miejsca zamieszkania w północnej, czy w południowej części Kolejowej. Zwrócę uwagę, że planowana linia ma dowieźć mieszkańców na Dworzec lub do ul. Hetmańskiej (pomijam przypadki, gdy ktoś podróżuje dalej w stronę Świerczewa lub docelowo na Dworzec), a więc dalsza podróż i tak będzie wymagała przesiadki na ul. Głogowskiej. Może dla mieszkańców południowego odcinka Kolejowej optymalnym rozwiązaniem byłaby komunikacja prowadząca bezpośrednio na ul. Głogowską, może minibusy jak planują zaradzić podobnej bolączce Jeżyce. Z pewnością nową linię na Kolejowej z radością przywita
22-07-2019 17:53:48
poznanianka
Proponuję aby w sprawie ruchu na Kolejowej wypowiedzieli się jej mieszkańcy.Jeżeli się mieszka od lat to widać i słychać ,że ruch jest większy jak i hałas.Z jednej strony pociągi z drugiej o wiele zwiększony ruch samochodowy.Od ul. Hetmańskiej ,dalej hotel i nowo wybudowane bloki mieszkalne do Gąsiorowskich.W budowie dalsza zabudowa dawnego szpitala ortopedycznego , a nie wiadomo co będzie po dawnym spalonym młynie.Przecież to nie szeroka ulica , a bloki mieszkalne po obu stronach nie oddalono w większej przestrzeni.
17-07-2019 22:08:11
łe
Kolejowa musi zostać skansenem - za 100 lat Japończycy przyjadą oglądać jak było w Europie w XIX wieku. A Kolejową autobusy już jeżdżą - PKS-sy z bazy na Góreckiej co 15 minut jedzie pod Avenidę - i jaki tu uspokojenie ruchu?
17-07-2019 15:22:47
As
Autobus po dwóch stronach ścieżki dla przegrancow na rowerach i likwidacja ruchu aut. Z tymi lewakami wszystko możliwe...
16-07-2019 18:45:19
Mieszkanka ul Kolejowej
Dla nas mieszkańców ulicy Kolejowej połączenie autobusowe byłoby naprawdę dobrym rozwiązaniem.Borykamy się też z powyłamywanymi płytami chodnikowymi ,dziurami Ulica staje się pułapka Jest to w tej chwili najbrzydsza ulica na Łazarzu Wiele drzew ma suche gałęzie Nikt nie interesuje się przycinaniem drzew W czasie niedawne wichury złamana została duża gałąź Do tej pory leży na wysokości nr 14 ,przeniesiona ,gdyż zabierała miejsce parkingowe Przykre ,że tak ważna arteria jest tak bardzo zaniedbana Przydałoby się pokazać całej Polsce ulice XXIwieku wielkiego miasta Smutne tom
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: