Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Zabójstwo z urzędu" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Zabójstwo z urzędu"
13-07-2018 12:14   Janusz Ludwiczak
To miał być kolejny, najzwyklejszy dzień dla urzędników poznańskiego magistratu. Problem w tym, że pracownicy Gabinetu Prezydenta, przychodząc do pracy, zastali za biurkiem zwłoki zastępcy dyrektora. Do akcji wkracza podkomisarz Młotkowski z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, który próbuje odnaleźć się w swoistym labiryncie urzędniczym, utkanym ze wzajemnych powiązań, animozji, uzależnień, związków z biznesem – nasza redakcyjna koleżanka Lilia Łada, która pisze felietony o aktualnych problemach Łazarza wydała książkę "Zabójstwo z urzędu", która jest jej debiutem.

Lilia Łada stworzyła wytrawny kryminał, pełen dramatycznych zwrotów i wyrazistych postaci. Autorka daje czytelnikom książkę z krwawą zbrodnią, rzetelnym śledztwem, pełnowymiarowymi postaciami bohaterów oraz tłem utkanym z szemranych biznesowo-politycznych układów towarzyskich - czytamy w zapowiedzi książki.

– W urzędzie miasta zapada bardzo wiele ważnych decyzji dotyczących zarówno miasta jak i poszczególnych osób. Są to decyzje niezwykle ważne, również finansowo, a wydaje mi się, że to znaczenie urzędu jest niedoceniane wśród mieszkańców i wielu osób. Pomyślałam sobie, że jeszcze nikt nie przeniósł zawikłanej intrygi w pomieszczenia magistratu, gdzie dzieje się tyle ważnych rzeczy. Stwierdziłam, że warto opisać taką sytuację, podczas której dochodzi do tak nietypowego wydarzenia jak zabójstwo – mówi portalowi lazarz.pl Lilia Łada, dziennikarka i autorka książki "Zabójstwo z urzedu".

Czy wydarzenia w książce były inspirowane autentycznymi wydarzeniami i bohaterami Urzędu Miasta Poznania?

– I tak i nie. Autentyczny jest sam urząd miasta, trudno byłoby przenieść akcje do innego budynku i zachować pozory autentyczności i zaciekawić odbiorcę. Nie są autentyczne osoby. Jeszcze żaden dyrektor nie zginął w urzędzie miasta, postacie są fikcyjne. Nie zaprzeczam, niektóre ceny podkomisarza Młotkowskiego inspirowane są na konkretnych osobach – przekonuje Lilia Łada.

Dostępny jest już e-book książki "Zabójstwo z urzędu", pierwszy rozdział można przeczytać bezpłatnie. Cały kryminał w cenie 18 złotych w formie elektronicznej można zakupić na stronie wydawcy e-bookowo.

Książka w formie tradycyjnej ukaże się pod koniec lipca. Jesienią zaplanowano spotkanie autorskie z Lilią Ładą.

Lilia Łada – absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i dziennikarka lokalnych mediów informacyjnych. Pracowała między innymi w Radiu Obywatelskim i Radiu Merkury, poznańskim oddziale Telewizji Polskiej, „Dzienniku Poznańskim” i tygodniku „Poznaniak”, gdzie była szefem działu kultury. Jej ogromną pasją są media internetowe – była szefem działu kobiecego portalu Tutej.pl, pracowała w Nasze Miasto Poznań, przez trzy lata była także redaktor naczelną portalu CodziennyPoznan.pl.
Ostatnie dwa lata poświęciła mediom z innego punktu widzenia, pracując w biurze prasowym prezydenta Jacka Jaśkowiaka. To znacznie poszerzyło i wzbogaciło jej wiedzę na temat zasad PR oraz funkcjonowania urzędów.
Miłośniczka muzyki operowej, Polskiego Teatru Tańca, dobrych win, bałkańskiej kuchni i rewitalizacji Warty, którą wspiera od lat ze wszystkich sił. Lilia Łada jest również autorką wielu ciekawych felietonów dotyczących Łazarza, które ukazują się regularnie na łamach naszego portalu.


Komentarze (1)

13-07-2018 17:33:58
dzik z plaży
Lila! Bosko! Nie mogę doczekać się lektury! :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: