Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

String-Art-em harcerze uczcili Dzień Myśli Braterskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
String-Art-em harcerze uczcili Dzień Myśli Braterskiej
25-02-2017 04:24   Janusz Ludwiczak
Harcerze ze Szczepu Łazarz obchodzi Dzień Myśli Braterskiej. W galerii Klubu "Krąg" otwarto wystawę "Człowiek", na której można zobaczyć własnoręcznie przygotowane prace wykonane przez harcerzy, zuchy, wędrowników i instruktorów Szczepu Łazarz techniką String Art.

W środę, 22 lutego przypadł Dzień Myśli Braterskiej - święto przyjaźni obchodzone przez harcerzy i skautów na całym świecie, w dzień urodził założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell. Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych.

Ideą Dnia Myśli Braterskiej jest uświadomienie skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.

W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. Dla niektórych środowisk harcerskich Dzień Myśli Braterskiej jest okazją do zbiórki pieniędzy, często na cel charytatywny.

Dzień Myśli Braterskiej obchodzili również harcerze ze Szczepu Łazarz. W galerii Klubu "Krąg" odbył się wernisaż wystawy "Człowiek", na której można zobaczyć własnoręcznie przygotowane przez harcerzy, zuchy, wędrowników i instruktorów harcerskich prace wykonane techniką String Art, polegającej na wyszywaniu lub wyplataniu obrazków z kolorowej włóczki lub nici na papierze, ścianie, ramkach lub deskach.

Kontury wyplatanych wzorów najpierw "nanosi" się rysując konkretny wzór, a następnie wbija się w kontur gwoździe, które staną się "stelażem" dzieła.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: