Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gimnazjum 51 stanie się liceum terapeutycznym, pozostałe gimnazja przekształcą się w podstawówki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gimnazjum 51 stanie się liceum terapeutycznym, pozostałe gimnazja przekształcą się w podstawówki
27-01-2017 00:53   Janusz Ludwiczak
Urzędnicy Wydziału Oświaty zgodzili się, by Gimnazjum nr 51 przy ul. Potockiej zostało przekształcone w liceum terapeutyczne, z kolei dwa pozostałe gimnazja nr 33 i 53 mają stać się podstawówkami.

W czwartek w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie zespołu do spraw Wdrażania Reformy Oświaty w Poznaniu. Wiadomo już jak przyszłość czeka łazarskie gimnazja.

Gimnazjum nr 51 im. Jana Pawła II przy ul. Potockiej ma zostać przekształcone w liceum tearapeutyczne. Zgodzili się na to miejscy urzędnicy.

Z kolei dwa pozostałe gimnazja - nr 33, znajdujące się w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jarochowskiego zostanie przekształcone w Szkołę Podstawową nr 33. Podstawówką stanie się również Gimnazjum nr 53 ul. Winklera. Do tej szkoły będą uczęszcząć uczniowie klas 5, 6, 7 i 8 obecnej Szkoły Podstawowej nr 69.

To nie jedyne zmiany. Jak informuje "Gazeta Wyborcza Poznań" w 2023 r. ma zostać zlikwidowane Liceum Ogólnokształcące nr 33, które mieści się w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych. Stanie się tak dlatego, gdyż w mieście nie może być zbyt dużo liceów, a na samym Łazarzu będą trzy tego typu szkoły: I LO, II LO oraz liceum terapeutyczne przy Potockiej, a do tego dwa licea katolickie (przy Głogowskiej 92 oraz u sióstr Zmartwychwstanek niedaleko ul. Krauthofera).

Zlikwidowane ma zostać również dwujęzyczne gimnazjum w Marcinku.

Zgodnie z założeniami reformy oświaty przygotowanej przez rząd i polityków PiS z początkiem września 2017 r. zlikwidowane mają zostać gimnazja. W zamian przywrócone będą ośmioletnie szkoły podstawowe, czteroletnie licea, pięcioletnie technika i trzyletnie szkoły zawodowe.

W tym roku nie prowadzony już nabór do gimnazjów, a uczniowie klas szóstych szkół podstawowych rozpoczną naukę w klasie 7. Gimnazja mają zostać zlikwidowane docelowo w połowie 2019 roku.

Ostateczne decyzje o zmianach w oświacie zostaną podjęte do końca marca. Wcześniej rady osiedli i rada miasta muszą zatwierdzić również nowe obwody szkół podstawowych.


R E K L A M A

Komentarze (8)

30-01-2017 22:16:20
@Hania
Masz, masz.
30-01-2017 15:58:28
Hania
@JS, ja nie mam problemow z pisaniem znaku zapytania :) to "@Hania" ma.
30-01-2017 10:47:26
JS
Haniu, przed, nie po ;)
30-01-2017 00:22:54
@Hania
Po znaku zapytania nie stawia się spacji.
28-01-2017 21:21:52
JS
To, w jaki sposób ktoś posługuje się językiem świadczy o jego stosunku do czytających. A chwalenie się fakultetami świadczy o kompleksach lub egocentryzmie ;) Sorry, ale we wpisie KesRH jest taki dysonans między hipotetycznym wykształceniem a stylem pisania i ogromem błędów, że śmiesznie to po prostu wygląda. Zazdrościć nie ma czego. A na pewno nie wykształcenia, które nie pozwoliło na przyswojenie podstaw języka polskiego :)
27-01-2017 20:02:26
Hania
@Ania, nie o to tu chodzi, mysle, ze ty takze popelniasz bledy ortograficzne wiec nie zwracaj uwagi komus innemu. Zazdroscisz fakultetow czy umiejetnosci przekazania swoich doswiadczen ? stad ta zlosliwosc ?
27-01-2017 16:22:51
Ania
do KesRH. Fakultety, fakultetami, ale słownik ortograficzny by się przydał.
27-01-2017 10:54:18
KesRH
Łódź ( gdzie się urodziłam ) słynie z Manufaktury, słynnych pałaców i właśnie liceum terapeutycznego - z tego co mi wiadomo, obecnie jedynego w Polsce. Biorąc pod uwagę, że Poznań jest nie wiele mniejszym miastem od Łodzi konieczność wręcz powstania liceum dla młodzieży, która po prostu potrzebuje miejsca gdzie skrzydła będzie mogła rozwinąć jest u nas tak samo niezbędna jak tam. Proszę zwrócić uwagę jaki procent młodzieży mającej niesamowity potencjał ale będącej przez normy społeczne uznawana jako "inna" - niknie bo ... nikt im ręki nie podał, wtedy gdy tego najbardziej potrzebowali. Czy depresja ( w której podstawą jest terapia behawioralna ), fobia społeczna ( gdzie oswoić znaczy więcej niż farmakologia ), nerwica ( która w zasadzie nigdy nie powstaje samoczynnie ), czy Zespół Aspergera ( z którym wszyscy nam znani: żyli, tworzyli i ... stawali się wybitni )... wymieniac mogła bym w nieskończoność, ma być przeszkodą dla Naszych dzieciaków by być kimś. Przecież to od nas dorosłych zależy ich przyszłość. Uważam, że powstanie takiej właśnie szkoły jest czymś koniecznym bo skorzystają na tym przede wszystkim dzieciaki ale i ich rodzie - przecież każdy z nas chce pracować a po powrocie do domu po cichu wycierać "spocone oczy" patrząc jak nasze dziecko nabiera pewności siebie a jego inność jest zaletą a nie " wadą wrodzoną bądź nabytą ". Łazarz to świetne miejsce ( tam jak do Rzymu prowadzą wszystkie drogi przecież ), gimnazjum 51 ( dziś ), w której pracują pasjonaci a nie "pracownicy", budynek bezpieczny, blisko domu kultury, kościoła, przystanku tramwajowego. Jednak co najistotniejsze szkoła , która wydobywa to co z dzieciaka ( nawet " trudnego" ) najlepsze a nie przyklejająca łatkę " jest problem". Kończyłam te szkołę 30 lat temu ( wtedy 97 ) - dziś 2 fakultety , kończył ją mój brat ( jeden fakultet ) , którego córa również okres w niej spędzony wspomina z łzą w oku ( 2 fakultety ). Teraz uczęszcza do niej moja córa " z odzysku" . Do podstawówki ( choć świetnej ) chodziła ' za karę" bo nie dorośli ( nauczyciele świetni ) a dzieciaki bywają " bezpośrednie". Dziś tragedia była by gdy by do szkoły miała nie iść - może dlatego nie choruje , bo brak stresu odbudował odporność?! Dalej ma focha, fobie i" trudny charakter" ale potrafi się z tego śmiać ( nie histeryzować ), ma plany nie mrzonki i siniaki na kolanach ( bo ćwiczy na lekcjach Wf jak każdy a nie jak mimoza podpiera ściany ). Jeśli szkole udało się to co dla mnie było jedynie sferą marzeń to dajmy też szansę innym dzieciakom. Aż trudno mi sobie wyobrazić jakich szczytów mogła by sięgnąć moja panna, gdy by mogła się uczyć w klasie 15 osobowej . Mam nadzieję, żę liceum terapeutyczne powstanie i nie jeden dzieciak będzie mógł spełniać swoje marzenia jako silna , wierząca w siebie i swoje możliwości istota.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: