Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada osiedla wnioskuje o przekształcenie Gimnazjum 51 w liceum terapeutyczne - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada osiedla wnioskuje o przekształcenie Gimnazjum 51 w liceum terapeutyczne
07-01-2017 21:14   Janusz Ludwiczak
Podczas ostatniej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie przekształcenia Gimnazjum 33 i 53 w szkołę podstawową, a Gimnazjum nr 51 w liceum terapeutyczne.

Na początku sesji, która odbyła się w połowie grudnia odbyło się spotkanie z dyrektorami łazarskich przedszkoli i szkół oraz przedstawicielami Straży Miejskiej i grunwaldzkiej Policji.

To jest dzielnica, którą można stawiać za wzór. Wiele dzieje się na Łazarzu – powiedziała Katarzyna Kretkowska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Poznania.

Liczę, że 2017 rok będzie jeszcze lepszy. Radzie Miasta udało się zabezpieczyć środki na remont dachu w Szkole Podstawowej nr 26, na budowę krytego basenu przy pływalni letniej w Parku Kasprowicza czy wprowadzenie strefy parkowania na całym Łazarzu. Powinno to uporządkować kwestie związane z parkowaniem – dodał Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej, Radny Miasta Poznania.

W dalszej części sesji łazarscy radni przyjęli uchwałę w sprawie wniosku do Rady Miasta Poznania i Prezydenta Miasta Poznania o wprowadzenie zmian sieci szkół na terenie Osiedla. Rada Osiedla Św. Łazarz wnioskuje o przekształcenie czterech dotychczas działających szkół podstawowych 6-klasowych nr 9, 26, 69 i 77 w 8-letnie szkoły podstawowe, a także przekształcenie Gimnazjum nr 53 w 8-letnią Szkołę Podstawową nr 69, a Gimnazjum nr 33 w 8-letnią Szkołę Podstawową nr 33. Ponadto przekształcenie Gimnazjum nr 51 w liceum terapeutyczne.

Ze względu na często zgłaszane potrzeby kształcenia ogólnokształcącego dla uczniów z terenu Osiedla, ale także m. Poznania, z następującymi dysfunkcjami: nadpobudliwością psychoruchową, deficytem rozwoju funkcji percepcyjno-motorycznych, obniżoną motywacją, specyficznymi trudnościami w uczeniu się, będących pod opieką psychiatry, o obniżonym poczuciu własnej wartości, zespołem Aspergerga, zaburzeniami lękowymi, dysleksją, dysortografią, deficytami funkcji słuchowych, wzrokowych, niskim poziomem pamięci słuchowej i trudnościami w nauce oraz przewlekle chorych, proponujemy przekształcenie Gimnazjum nr 51 im. Jana Pawła II przy ul. K. Potockiej w liceum terapeutyczne. Liceum terapeutyczne umożliwi naukę uczniowi, który ze względu na przeciwwskazania lekarskie nie może jej kontynuować w szkołach zawodowych, przygotuje do dalszej nauki w szkołach policealnych typu studium, czy kontynuowania nauki na studiach wyższych. Placówka tego typu będzie służyć przełamaniu stereotypów dotyczących podejścia do kształcenia ucznia chorego i niepełnosprawnego, izolacji osób niepełnosprawnych, które mają prawo do pełnego uczestnictwa w społeczeństwie – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja XXIV (zwyczajna) 02.11.2016

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: