Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Jarochowskiego powstał kontrapas, na Palacza śluzy rowerowe. Zmian będzie więcej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Jarochowskiego powstał kontrapas, na Palacza śluzy rowerowe. Zmian będzie więcej
15-11-2016 08:07   Janusz Ludwiczak
Rowerzyści mogą już fragmentem ulicy Jarochowskiego jeździć pod prąd. Jest to możliwe po wprowadzeniu kontrapasu. Ponadto na ul. Palacza pojawiły się śluzy rowerowe. W środę w Inkubatorze Kultury Pireus odbędą się konsultacje społeczne w sprawie zmian w organizacji ruchu na ul. Orzeszkowej, Konopnickiej, Niecałej, Potworowskiego, Morawskiego, Limanowskiego, Niegolewskich, Rynek Łazarski, Małeckiego, Strusia, Stablewskiego, Karwowskiego i Kanałowa w związku z planami wprowadzenia udogodnień dla rowerzystów.

O wprowadzenie kontrapasu na ul. Jarochowskiego już w 2011 roku postulowała Sekcja Rowerzystów Miejskich (obecnie Stowarzyszenie Rowerowy Poznań). Kontrapas został wprowadzony na odcinku od Palacza do Winklera, dzięki czemu rowerzyści mogą jechać teraz "pod prąd".

Z kolei na ul. Palacza przy skrzyżowaniu z Jarochowskiego pojawiły się śluzy rowerowe. Czerwony pas, na którym pojawiły się białe rowery ma umożliwić użytkownikom jednośladów zajęcie pozycji bezpośrednio przed samochodami przed skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną i włączenie się do ruchu. Rozwiązanie to ma na celu również poprawić widoczność rowerzystów, którzy mogą ruszyć jako pierwsi po zmianie światła na zielone.

W środę o godz. 17:00 w Inkubatorze Kultury Pireus przy ul. Głogowskiej 35 (róg Gąsiorowskich) odbędzie się spotkanie informacyjno-konsultacyjne w sprawie realizacji projektów "Rowerowy Łazarz" i "Kontraruch rowerowy na Grunwaldzie", które realizowane są w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016.

Planowane zmiany dotyczą wprowadzenia udogodnień dla rowerzystów na ulicach: Niecałej, Białej, Orzeszkowej, Konopnickiej, Stolarskiej, Skrytej, Drużbackiej, Berwińskiego, Klonowica, Wyspiańskiego, Niegolewskich, Limanowskiego, Morawskiego, Stablewskiego, Potworowskiego, Szymborskiej, Kanałowej, Strusia, Małeckiego, Rynek Łazarski, Chłodna, Karwowskiego i Załęże.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich, Wydziału Transportu i Zieleni Urzędu Miasta Poznania, Miejskiego Inżyniera Ruchu i oficera rowerowego a także członkowie Rady Osiedla Św. Łazarz.

Pierwotnie spotkanie miało dotyczyć wprowadzenia strefy "Tempo 30" na Łazarzu, o czym informowała Rada Osiedla Św. Łazarz.

Chcielibyśmy uspokojenia ruchu na mniejszych uliczkach przez wprowadzenie Strefy "Tempo 30", która jest już w centrum miasta. Dążymy do tego, by na mniejszych ulicach został ograniczony ruch. Będziemy również ponownie wnioskować o poszerzenie obecnej strefy płatnego parkowania do ul. Berwińskiego, Wyspiańskiego i Matejki – wyjaśnia Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Jak wiemy brakuje środków na wprowadzenie strefy płatnego parkowania na Wildzie i Łazarzu – dodaje Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Spotkanie informacyjno - konsultacyjne w sprawie realizacji projektów "Rowerowy Łazarz" i "Kontraruch rowerowy na Grunwaldzie" odbędzie się w środę o godz. 17:00 w Inkubatorze Kultury Pireus przy ul. Głogowskiej 35 (róg Gąsiorowskich).


Komentarze (6)

16-11-2016 10:20:58
Andrzej
O co chodzi z tymi kotrapasami? Rowerzysta może sobie na środek jezdni wjechać a auta mają go jakimś cudem nie tryknąć czy co? Tak samo na Kaponierze, kontrapas dla rowerów biegnący od chodnika aż na środek szerokiej jezdni - jak tam wjechać?
16-11-2016 08:31:58
Łazarz
To tylko mały przykład na to jak bardzo Pan JJ stara się o dobry PR w pewnych środowiskach...Niestety zmiany są zbyt drastyczne i nieprzemyślane, a dla ludzi, którzy żyją w Poznaniu od lat kilkudziesięciu, po prostu uciążliwe. Niestety dzięki takim decyzjom przestałem myśleć o Poznaniu z sentymentem.
15-11-2016 22:28:32
as
Jeden przedwodniczacy Rady Łazarz, druga przewodniczaca Osiedla Lazarz, kupa przewodniczacych jak za komuny a na dzielnicy nic sie nie dzieje. Kolejowa jak za krola cwieczka, dziury w chodnikach, patole dookola, rynek smierdzi az sie rzygac chce... Ale oczywiscie kazdy przewodniczacy ma cos do powiedzenia... Wezcie sie w koncu do roboty bo slogany to kazdy moze wyglaszac...
15-11-2016 17:34:30
mp
Niestety ponownie podjęto nie do końca przemyślaną decyzję. Ulica Jarochowskiego na odcinku między Winklera a Palacza w godzinach od 7:00 do 16:00 oblegana jest przez rodziców dowożących i odbierających dzieci ze szkoły. Jedynym miejscem do zatrzymania się (zgodnie z przepisami) jest lewa strona ulicy. Ale jest tam kontrapas. Zatem jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami odebrać dziecko ze szkoły. Czy kontrapas będzie bezpieczny dla rowerzystów i jaki jest sens jego istnienia gdy kończy się po 300 metrach na skrzyżowaniu z ulicą Winklera. Najbliższa ścieżka rowerowa to też rekordzistka -80 merów na Winklera między Kasprzaka a Głogowską.
15-11-2016 16:24:41
zwolenniczka
Stale zmiany. Teraz " Rowerowy Łazarz ".A może pomyśleć ,że są p i e s i .i.Już nie długo będą ścieżki dla pieszych. A l e uwaga dla : Sekcji Rowerzystów Miejskich , O f i c e r a rowerowego.Napewno trzeba nauczyć i wymagać od rowerzystów , aby nie pędzili , jak r ó w n i e ż schodzili z rowerów gdy znajduja sie na p r z e j ś c i u dla pieszych i przekraczają jezdnie. Nagminnie siedzą na rowerach i z szybkością przejeżdzją .N i e zwracają uwagi , że na pasach własnie znajduja się d z i e c i , osoby starsze , wogóle p i e s i .Ze stałej obserwacji wiem , że j e s t to n a g m i n n e .
15-11-2016 09:46:53
strefa
Jak brakuje środków na strefę w całej dzielnicy to przynajmniej rozszerzenie strefy na część Matejki przy Orzeszkowej i Konopnickiej do Grunwaldzkiej i , które to ulice (z racji obowiązującej strefy) zapełniają się samochodami na końcu, jak już na Matejki szpilki nie można wcisnąć.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

do 23-02-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
Targi wnętrz

21

lut

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

18:30
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
63. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: