Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zielony Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zielony Łazarz
17-10-2016 07:42   Janusz Ludwiczak
116 obiektów przez 73 osoby i instytucje zostało zgłoszonych do łazarskiego etapu 23. edycji konkursu "Zielony Poznań".

Rada Osiedla Św. Łazarz otrzymała w sumie 116 zgłoszeń do 23. edycji konkursu "Zielony Poznań". Najwięcej, bo aż 57 zgłoszeń dotyczy podwórek i zieleńców.

Do konkursu "Zielony Poznań" zostało zgłoszonych 116 obiektów przez 73 osób prywatnych i instytucje. Otrzymaliśmy 57 zgłoszeń w kategorii zieleńce, zielone podwórka i kwietniki (kategoria A), 48 zgłoszeń w kategorii balkony, loggie i okna (kategoria B) oraz 11 w grupie ogrody przydomowe (kategoria C). Zgodnie z regulaminem do etapu miejskiego mogliśmy wytypować pięć obiektów do oceny przez komisję miejską – wyjaśnia Bogumiła Maćkowiak z komisji konkursu "Zielony Poznań", Rada Osiedla Św. Łazarz.

Oficjalne wyniki 23. edycji konkursu "Zielony Poznań" prezydent Poznania ogłosi w połowie listopada. Wtedy też zdobywcy pierwszego miejsca w każdej kategorii otrzymują nagrodę pieniężną od prezydenta miasta, a laureaci dwóch pozostałych dostaną nagrody rzeczowe. Z kolei 9 listopada w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu "Zielony Poznań" na Łazarzu.

W ciągu ostatnich sześciu lat, od 2011 do 2016 r. do łazarskiego etapu konkursu "Zielony Poznań" zgłoszono łącznie 668 obiektów, z czego 314 w kategorii zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne i podwórka, 260 - w kategorii balkony, loggie i okna, 91 - w kategorii ogrody przydomowe oraz 5 w kategorii pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią poprzedniego roku lub wiosną roku bieżącego.


Komentarze (1)

17-10-2016 11:37:50
poznanaianka
Może do tego konkursu przystąpił ( lub w przyszłości ) przystąpi Zakład Zieleni Miejskich w Poznaniu .Bedzie to konkurs na najbardziej z a d b a n y , sprzątany , z koszami do śmieci , nawet z ławkami s k w e r .A może pracownicy instytucji odpowiedzialni za pielęgnowanie zieleni miejskiej , np.ciągi komunikacyjne i nie tylko.To państwo w państwie .Wszystkim dbającym o estetykę miejską dzi,ękuje ,Trzymam kciuku za wszstkich , a tych którzy dbaja o balkony i podwórka gratuluje i podziwiam .
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: