Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Wyspiańskiego 13 znajduje się najładniejszy zieleniec w Poznaniu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Wyspiańskiego 13 znajduje się najładniejszy zieleniec w Poznaniu
07-11-2013 12:34   Janusz Ludwiczak
Ogród p. Małgorzaty Czarkowskiej przy ul. Wyspiańskiego 13 zajął II miejsce w kategorii zieleńce w XX jubileuszowej edycji konkursu "Zielony Poznań", do której zgłosiła się rekordowa liczba 5103 uczestników.

Od 1994 roku odbywa się konkurs "Zielony Poznań", w którym udział mogą wziąć udział właściciele zielonych i ukwieconych balkonów, tarasów, okien, ogrodów przydomowych, zieleńców, podwórek i działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Obiekty oceniane są w pięciu kategoriach: zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe i szkolne, zielone podwórka; balkony, loggie, tarasy i okna; ogrody przydomowe; działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią ubiegłego roku i wiosną br. na terenach wcześniej nie zagospodarowanych, ze szczególnym uwzględnieniem terenów publicznie dostępnych.

W sumie w dotychczasowych, dwudziestu edycjach konkursu udział wzięło 54 526 uczestników. Natomiast w tym roku do rywalizacji zgłoszono aż 5103 obiektów, w tym: 184 zieleńce, 584 balkonów, 594 ogrodów przydomowych, 3735 działek na terenach ROD i 6 pasów zieleni.

Rosnąca liczba mieszkańców, instytucji oraz podmiotów gospodarczych zgłaszających do konkursu "Zielony Poznań" jest przejawem dużej aktywności na rzecz utrzymania zielonych terenów Miasta, wzrostu ich powierzchni, kształtowania środowiska przyrodniczego oraz dbałości o estetykę Poznania - podkreśla Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania.

W XX jubileuszowej edycji konkursu "Zielony Poznań" drugie miejsce w kategorii zieleńce zajął ogród p. Małgorzaty Czarkowskiej przy ul. Wyspiańskiego 13.

Zieleniec został założony w sierpniu 2011 roku na zlecenie firmy Aiga. Projekt ogrodu powstawał stopniowo przez kilka tygodni. Następnie sadziłam rośliny i przygotowywałam system nawadniania. Jestem członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów, ale zdobycie wiedzy do wykonania projektu, realizacji i pielęgnacji zajęło długie lata - mówi Małgorzata Czarkowska.

A jakie rośliny można spotkać w zieleńcu podwórka przy ul. Wyspiańskiego 13?

Spis roślin jest dosyć bogaty, ale ograniczyłam się do roślin zimozielonych. Rośnie tam bluszcz, trzmielina, bergenia, barwinek, bukszpan, kosodrzewina, mahonia oraz kilka gatunków tawuł i tawułek. Latem ozdobą są rożne gatunki host i żurawek. Od wczesnej wiosny kwitną rośliny cebulowe - żonkile, hiacynty i ranniki. Nad wszystkim panuje dumny dąb, który jako jedyny pozostał z dawnego zaniedbanego podwórka - wskazuje Małgorzata Czarkowska.

Na początku grudnia odbędzie się z kolei podsumowanie łazarskiego konkursu "Zielony Poznań". Autorzy najładniejszych ogrodów przydomowych, balkonów i zieleńców zostaną nagrodzeni przez Radę Osiedla Św. Łazarz dyplomami, książkami i akcesoriami ogrodniczymi.

Pani Małgorzacie gratulujemy i życzymy kolejnych "zielonych" sukcesów!


Komentarze (2)

24-11-2013 11:21:25
31 węzłowy Burke
Szacunek, Pani Małgorzato.31
08-11-2013 11:38:01
Iwona
Naprawdę ślicznie. Podwórka mogą być miłe.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Pieśni naszych czasów" Koncert Zespołu "Mała Caryna" - Łukasz Nowak i Marcin Snokowski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: