Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Odkrywali zakamarki dolnego Łazarza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Odkrywali zakamarki dolnego Łazarza
03-10-2016 00:39   Janusz Ludwiczak
Ponad 180 osób postanowiło wybrać się w sobotę na wycieczkę po dolnym Łazarzu w ramach projektu "Odkryj swój fyrtel".

Przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zaprosili w sobotę na wycieczki po dolnym Łazarzu. Podczas spaceru można było poznać historię dzielnicy i zobaczyć miejsca, których nie znajdziemy w przewodnikach.

Zwiedzaliśmy m.in. kościół MBB, okolice rynku, przespacerowaliśmy się ulicami Kanałową, Strusia, Małeckiego, dotarliśmy nawet na Kolejową. Opowiadaliśmy o początkach Łazarza, wspominaliśmy neony na Głogowskiej oglądając stare zdjęcia. Uczestnicy wycieczek nie tylko słuchali przewodnika, ale sami dzielili się swoimi historiami i pokazywali domy, w których się urodzili, wspominali miejsca gdzie spotykali się na kawie czy piwie, wspominali chrzty i śluby, mówili, że kiedy podcienia SP9 nie były jeszcze zabudowane to było to najlepsze miejsce do grania w piłkę – opowiada Piotr Ciesielski, przewodnik z grupy PoPoznaniu.pl.

Spacer po dolnym Łazarzu odbył się w ramach projektu "Odkryj swój fyrtel - spacer po Łazarzu z przewodnikiem", finansowanego ze środków Rady Osiedla Święty Łazarz w ramach konkursu "Łazarskie Inicjatywy Osiedlowe".

Celem prowadzonych działań jest odkrycie oraz dostrzeżenie przez mieszkańców ciekawych oraz wartościowych miejsc na terenie Osiedla Święty Łazarz (zwrócenie uwagi m. in. na interesujące przykłady architektury, intrygujące historie oraz barwne postaci związane ze Świętym Łazarzem), co spowoduje docenienie tej części Poznania. Ponadto spacery mają stwarzać możliwości spotkania się mieszkańców oraz wymiany spostrzeżeń i wspomnień dotyczących zwiedzanych miejsc i integrować społeczność lokalną. Promowana będzie również miejska turystyka piesza jako aktywna forma spędzania wolnego czasu oraz Osiedle Święty Łazarz jako obszar atrakcyjny dla współczesnego turysty kulturowego – wyjaśnia Piotr Ciesielski, przewodnik, autor projektu "Odkryj swój fyrtel- spacer po Łazarzu z przewodnikiem".

Kolejna wycieczka tym razem po górnym Łazarzu odbędzie się 5 listopada o godz. 10:00 i 16:00.


R E K L A M A

Komentarze (1)

06-10-2016 00:02:45
uczestniczka
Bardzo dobry pomysł i zachęcająca inicjatywa.Jestem pełna uznania dla profesji i przygotowania pana przewodnika.Dobre nagłosnienie , przy tylu uczestnikach , odpowiednie tempo i co najwazniejsze ciekawe i dotąd nie zawsze znane i zauważone miejsca .Zacheta konkursowa też mobilizuje do poszerzenia wiedzy.B r a w o i u k ł o n y dla pana Piotra Ciesielskiego.Wiem co piszę bo uczestniczyłam , mimo ,że niektóre wycieczki pozostawały wiele do życzenia w sprawach czysto organizacyjnych i profesji przewodnika.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: