Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyremontują alejki w Parku Manitiusa. Powstanie tutaj droga rowerowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyremontują alejki w Parku Manitiusa. Powstanie tutaj droga rowerowa
27-07-2016 08:03   Janusz Ludwiczak
Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na naprawę alejek w Parku Manitiusa. Docelowo powstać ma tutaj droga rowerowa, którą użytkownicy jednośladów będą mogli przejechać z ulicy Grunwaldzkiej do Wyspiańskiego.

Inwestycja podzielona zostanie na dwa etapy. Pierwszy z nich zakłada naprawdę alejki przebiegającej równolegle wzdłuż pływalni Olimpia i kościoła ewangelicko-augsburskiego.

Naprawiana będzie alejka szer. 5m od ulicy Rejmonta do Obozowej biegnąca wzdłuż parkingu pływalni i działki kościoła ewangelickiego. Naprawa starych alejek polegać będzie na całkowitej ich rozbiórce i odtworzeniu nowej po tej samej trasie i niwelecie (na odcinku od ulicy Rejmonta ,wzdłuż parkingu i + 25 alejki w kierunku ul.Obozowej. Pozostała część161-25m do ulicy Obozowej pozostawiona stara nawierzchnia zwężona do 2,5m i nałożona nowa warstwa asfaltowa gr. 5cm. Stare nawierzchnia asfaltowa wyrównana i wzmocniona siatka z włókna szklanego przyklejonej warstwą 1cm bitumu – czytamy w ogłoszonym przetargu Zarządu Zieleni Miejskiej.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie zobowiązany udzielić na zastosowane materiały i wykonane roboty budowlane min. 36-miesięcznej gwarancji. Czas na składanie ofert mija 5 sierpnia. Tego samego dnia ma nastąpić rozstrzygnięcie przetargu.

Z kolei w drugim etapie, który ma zostać zrealizowany w przyszłym roku naprawiona ma zostać alejka przebiegająca równolegle do ul. Reymonta. Zmniejszona ma zostać szerokość alejki do 2,5 m. Ponadto rozebrane mają zostać kamienne nawierzchnie wokół pomnika.

Zgodnie z planami miejskich urzędników przez Park Manitiusa ma zostać poprowadzona droga rowerowa, która połączy istniejącą na ul. Wyspiańskiego z planowaną na Grunwaldzkiej.


R E K L A M A

Komentarze (5)

30-07-2016 15:32:04
M.
Ścieżka jest na tyle szeroka, że pomieścimy się razem z rowerzystami. A może to i dobrze, że pojawi się oznakowanie? Przynajmniej fani dwóch kółek nie będą robili slalomu wokół pieszych (niestety jest to bardzo częste zachowanie na chodnikach). Swoją drogą bezmyślność rowerzystów czasami poraża. Wczoraj na jezdni na Moście Dworcowym widziałam rowerzystę, który jechał bez tzw. trzymanki, bo akurat pisał/czytał sms-a.
30-07-2016 08:49:29
Hania
Trafil sie nam rowerzysta - Prezydent miasta wiec rowerzysci beda wykorzystywali obecny stan rzeczy /mam nadzieje, ze ostatnie 2 lata/ aby urzadzic sciezke rowerowa gdzie tylko im sie zasni. Nie ma znaczenia, ze tam jest ruch pieszych i babc z wozkami, pieszy w obecnej kadencji zszedl na drugi plan. Ja takze jezdze rowerem, /cale zycie/, radze sobie, nie walcze o sciezki i zwezanie ulic itp. Trzeba sie przystosowac.
29-07-2016 12:43:54
x
A dlaczego właściwie rowerzyści nie mogą jechać naokoło parku? Ścieżka wzdłuż Grunwaldzkiej już jest, potem można skręcić w bok.
29-07-2016 12:26:41
morlock
Kolejne wyrzucanie pieniędzy w błoto?! Na Litość Boską TAM ROSNĄ DĘBY! Starsze od tych niewyskrobanych w porę decydentów. Przepraszam, nerwy już mi puszczają. A pułkownik Mazur się pewnie w grobie przewraca. ZZM "cóś "odpowie? Czytają nas?
28-07-2016 06:46:28
x
Jak nie zwężanie ulic, to zwężanie alejek w parku. Nawet tutaj trzeba będzie uskakiwać przed rowerami?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: