Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarskie przedszkola łączą siły - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarskie przedszkola łączą siły
09-05-2016 01:23   Janusz Ludwiczak
Na Łazarzu funkcjonuje osiem przedszkoli. Każde z nich ma inną specyfikę. Jednak placówki postanowiły połączyć swoje siły, najpierw organizując przedszkolną olimpiadę, później powstał wspólny film. Łazarskie przedszkola od dwóch lat uczestniczą również w projekcie "Hokejowy zawrót głowy na Łazarzu już gotowy". Teraz powstała pieczątka, która ma być wspólną identyfikacją podejmowanych działań. Ponadto łazarskie przedszkola będą realizować wspólnie projekt Questu Wielkopolskiego.

Łazarskie przedszkola integrują się już od dawna. Już dwukrotnie odbyła się olimpiada przedszkolna. Dzieci ze wszystkich ośmiu przedszkoli na Łazarzu wzięły udział w 10 konkurencjach - m.in. rzucie piłką do kosza, wyścigu w workach, biegu z jajkiem i slalomie czy także w rzutach woreczkami do obręczy. Była to jedna z nielicznych olimpiad, gdzie każdy zawodnik był zwycięzcą i otrzymał medal.

Ponadto maluchy uczestniczą od października 2014 r. w projekcie "Hokejowy zawrót głowy na Łazarzu już gotowy", który ma na celu nie tylko popularyzację sportu i hokeja, ale również integracje pomiędzy placówkami.

Z kolei rok temu powstał wspólny film informacyjny wszystkich łazarskich przedszkoli, którego celem było przedstawienie działalności, tradycji oraz podejmowanych inicjatyw i projektów.

Już od dłuższego czasu nasze łazarskie przedszkola współpracują ze sobą. Każda placówka ma inną specyfikę, ale nie przeszkadza nam to w podejmowaniu wspólnych inicjatyw oraz projektów. Mamy wspólne konkursy, festiwale, zawody sportowe, a także wspaniałe zaplecze - okoliczne parki, place zabaw, sporo zieleni dookoła. Postanowiliśmy stworzyć coś, co jeszcze bardziej będzie nasze, wspólne. Przy organizacji konkursów na dyplomach będzie zamieszczana wspólna pieczątka wszystkich łazarskich przedszkoli, których w sumie jest osiem, są to Przedszkola nr 25, 32, 39, 44, 48, 51, 89 i 90 – wyjaśnia Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" przy ul. Limanowskiego.

To nie koniec wspólnych działań. W tym tygodniu wszystkie łazarskie przedszkola wezmą udział w turnieju wiedzy o hokeju na trawie oraz Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Z kolei na początku czerwca rozegrane zostaną III Łazarskie Międzyprzedszkolne Zawody Sportowe.

Jesteśmy też w trakcie wspólnego opracowywania Questu Wielkopolskiego "Park Wilsona", który jak sama nazwa wskazuje będzie "zadaniem do wykonania w terenie" skierowanym do dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców – dodaje Justyna Maciejewska-Dębska.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: