Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mamy już nam 4 lat(k)a - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mamy już nam 4 lat(k)a
19-08-2009 22:50   Janusz Ludwiczak
Wszystko zaczęło się 19 sierpnia 2005 roku. Dokładnie tego dnia narodził się Łazarski Internetowy Informator Dzielnicowy, dziś jako Łazarski Portal Internetowy lazarz.pl. W środę nasz portal skończył 4 lata.

Tak naprawdę nasza historia rozpoczyna się 12 sierpnia 2005 roku, kiedy zrodził się pomysł powstania strony internetowej poświęconej Łazarzowi i która służyć będzie mieszkańcom dzielnicy. I stało się. Po tygodniu, dokładnie 19 sierpnia 2005 roku powstał Łazarski Internetowy Informator Dzielnicowy, w skrócie ŁiiD. Z czasem zainteresowanie stroną zaczęło być co raz większe. Strona miała co raz więcej odwiedzić, co raz więcej zaczęło przychodzić maili na adres strony. O ŁiiD (a później lazarz.pl) pisały i mówiły m.in. "Gazeta Wyborcza Poznań", "Głos Wielkopolski", Radio Merkury czy Radio Emaus.

Już rok później, z okazji 1.urodzin odbyła się wycieczka dla internautów i mieszkańców do bunkru (schronu) pod Parkiem Wilsona. Nie spodziewaliśmy się wtedy wizyty ponad 200 gości. We wrześniu przeprowadzamy kolejną wycieczkę pokazując Łazarz od kuchni - tym razem do zajezdni tramwajowej przy Głogowskiej. Tu także przyszło więcej osób niż się spodziewaliśmy. To jednak nie jedyne zorganizowane przez nas wycieczki po dzielnicy. 2 czerwca 2007 roku z okazji 18.pełnoletnich Dni Łazarza po raz pierwszy w historii było można zobaczyć panoramę Poznania z wieży kościoła Św.Anny.

Po dwóch latach działalności strony w kwietniu 2007 roku ŁiiD - Łazarski Internetowy Informator Dzielnicowy przekształcił się w lazarz.pl. Powodów było kilka - mylenie nazwy strony z jedną z sieci handlowych (Lidl) oraz partii politycznych (LiD - Lewica i Demokraci). Po za tym nazwa lazarz.pl była prostsza do zapamiętania. Czy wyobrażają sobie Państwo dziś, aby nasz portal miał aż tak długą nazwę?

4 lata to niby dużo, ale też nie mało. Jest to jakiś kawałek historii. Przede wszystkim zwykła strona poświęcona Łazarzowi stała się dużym portalem i serwisem informacyjnym, co nas cieszy. Od samego początku serwis miał integrować mieszkańców, być przydatnym źródłem informacji, w którym znaleźć można wszystko: od bieżących wydarzeń w dzielnicy, aż po wykaz mszy świętych, rozkład jazdy czy dyżury aptek.

W ciągu czterech lat działalności udało się nam wspólnie z Państwem - uczestnikami konkursów oraz mieszkańcami i internautami głosującymi w konkurach wyłonić Herb i Logo Łazarza (które w późniejszym okresie stało się oficjalnym logo naszego portalu), przeprowadzić wiele wycieczek (wspomnianych wcześniej do schronu pod Parkiem Wilsona, zajezdni MPK przy Głogowskiej czy na wieżę kościoła Św.Anny, a także do Centrum Sterowania Ruchem ZDM, Muzeum Introligatorstwa oraz zabytkowej lokomotywowni przy ulicy Kolejowej).

Wspólnie z Klubem Osiedlowym "Krąg" organizowaliśmy cykliczne spotkania z udziałem mieszkańców w ramach Klubu Dyskusyjnego "Łazarski Fyrtel". Do tej pory Łazarzanie mogli spotkać się z prezydentem Poznania Ryszardem Grobelnym, dzielnicowymi, radnymi osiedlowymi i wieloma znanymi i znaczącymi postaciami.

Co roku z okazji Dni Łazarza przeprowadzamy konkurs "Krzyżówka Łazarska", w tym roku odbył się po raz czwarty. Aż dwukrotnie wspólnie z Państwem zaprojektowaliśmy i wyłoniliśmy logo Dni Łazarza. Pod koniec roku przygotowujemy ilustrowany "Kalendarz Łazarski". Na ten rok ukazała się już jego trzecia edycja.

Od samego początku przez minione już cztery lata łazarski serwis internetowy prowadzony jest przez jednoosobową skromną redakcję przy wsparciu, pomocy i współpracy kilku osób i instytucji. Miejmy nadzieję, że lazarz.pl będzie nadal niezbędnikiem każdego "Łazarzanina", bo to serwis stworzony właśnie z myślą o mieszkańcach Łazarza.

Z okazji 4.urodzin portalu lazarz.pl przez kilka minionych tygodni, od rozpoczęcia 20.Jubileuszowych Dni Łazarza redakcja postanowiła przeprowadzić dwa plebiscyty: TRZY PEREŁKI ŁAZARZA oraz BIAŁY i CZARNY ŁAZAREK.

Plebiscyt TRZY PEREŁKI ŁAZARZA został przeprowadzony na wzór Siedmiu Cudów Świata i Siedmiu Cudów Polski. Łazarz ma przecież wiele ciekawych miejsc i atrakcyjnych punktów na mapie Poznania. Mamy się czym pochwalić.

Natomiast nagrody w plebiscycie BIAŁY i CZARNY ŁAZAREK chcieliśmy wspólnie z Państwem przyznać za działalność na rzecz Łazarza. Wyróżnieniem BIAŁEGO ŁAZARKA chcieliśmy wyróżnić osobę, która najlepiej przysłużyła się w minionym roku mieszkańcom lub dzielnicy.

Zaś CZARNY ŁAZAREK zostanie przyznany za negatywną postawę, szkodzenie wizerunkowi dzielnicy i jej mieszkańców oraz działania niekorzystne dla Łazarza. Nagroda nie ma urazić laureata, lecz ukazania mu, że jego działalność nie spotyka się z akceptacją Łazarz. Ma to być sygnał do zmian - taka żółta kartka.
Oto wyniki plebiscytu.


Komentarze (3)

20-08-2009 21:13:36
madzia
Sto lat. Proszę przyjąć ode mnie najserdeczniejsze życzenia urodzinowe i powtórzę słowa maxa p.Januszu trzymać tak dalej. Kawał dobrej roboty. Podziwiam. Wiele dzielnic może nam pozazdrościć takiego portalu i takiej osoby.
20-08-2009 12:10:59
max
Wszystkiego najlepszego. Sto lat życzę i p.Januszu trzymać tak dalej.
19-08-2009 23:02:40
JEST OK
Portal spełnia zadnie komunikator i to popieram
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: